Практичне навчання – запорука успішного фахівця сфери фізичної культури і спорту

21 травня 2023 року
  Обов’язковою складовою підготовки фахівців сфери фізичної культури і спорту є практичне навчання, що має на меті узагальнення набутих теоретичних і практичних знань, одержання професійних умінь і навичок, що формують загальні та фахові компетенції фахівців та сприяють поліпшенню якості їх підготовки, а відтак забезпечується важливе завдання сучасної вищої школи – підготовка компетентного, гнучкого, конкурентно-спроможного фахівця. Власне, в НУБіП України практичному навчанню приділяється величезна увага.
  Ринок праці сьогодні вимагає чіткого визначення компетентності спеціаліста різного рівня, розкриття його професійної майстерності. В умовах сьогодення поставлені завдання можуть успішно виконати лише ті фахівці, які добре володіють теоретичними знаннями і практичними навиками.
  У сфері фізичної культури і спорту фахівець повинен не тільки все знати, а й бути креативним, комунікабельним, вміти працювати в колективі, досконало володіти практичними уміннями й навичками, які набувши ще в студентські роки, може з легкістю застосувати в професійній діяльності. Тому в навчальному процесі здобувачів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» на кожному курсі передбачено навчальні та виробничі практики, які допоможуть студентам стати висококваліфікованими спеціалістами.
  З 10 квітня по 6 травня 2023 року була проведена навчальна практика у студентів першого та другого курсів і виробнича практика у студентів третього курсу спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» гуманітарно-педагогічного факультету під керівництвом професіоналів-практиків, викладачів кафедри фізичного виховання: канд. пед. наук, доцента, майстра спорту України міжнародного класу з мініфутболу, головного тренера національної збірної України з пляжного футболу Миколи Костенка; майстра спорту України міжнародного класу з карате кіокушин, директора ГО «Дитячо-юнацький центр кіокушинкай карате» Сергія Вербицького; майстра спорту України міжнародного класу з баскетболу, тренера жіночої команди вищої ліги України з баскетболу Ірини Євтушенко; майстра спорту України міжнародного класу з гирьового спорту, тренера збірної України з гирьового спорту Віталія Андріяша; тренера чоловічої команди першої ліги України з волейболу Миколи Вишневського; канд. психол. наук, тренера збірної НУБіП України з легкої атлетики Анни Хижняк.
 
 
 
  Для студентів 1 курсу навчальна практика є пропедевтичною та має на меті ознайомити їх з основними напрямками роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл (училищ з підготовки олімпійського резерву, відділень шкіл вищої спортивної майстерності, спортивних клубів, секцій), функціональними обов’язками посадових осіб навчально-спортивного закладу, а також елементарними уявленнями про професійну діяльність і на цій основі формування інтересу до своєї майбутньої професії. 
  Для студентів 2 курсу навчальна практика є тренерською, що виступає послідовно-логічним продовженням навчання та має на меті формування у здобувачів уявлення про основні функції роботи тренера-викладача з виду спорту та набуття знань про тренерсько-педагогічну діяльність в дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних школах олімпійського резерву, училищах з підготовки олімпійського резерву, відділеннях шкіл вищої спортивної майстерності, спортивних клубах, спортивних секціях. 
Для студентів 3 курсу виробнича практика є професійно-орієнтованою, що передбачає закріплення у студентів професійно-орієнтованих знань, умінь та навичок, необхідних для здійснення професійної діяльності, принципів її організації та форм проведення занять, прийняття самостійних рішень, реалізації їх у практичній діяльності тренера-викладача в спортивних секціях, дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних школах олімпійського резерву, училищах з підготовки олімпійського резерву, відділеннях шкіл вищої спортивної майстерності, спортивних клубах.
  На початку практики зі студентами було проведено настановчу конференцію, пройдено інструктаж з техніки безпеки, були надані рекомендації для оволодіння практичними навичками та визначені завдання на період практичного навчання на базах Дитячо-юнацької спортивної школи № 1 м. Києва, Дитячо-юнацької спортивної школи м. Коростеня, Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву м. Києва з баскетболу, Громадської організації Дитячо-юнацького центру кіокушинкай карате, Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву м. Києва з легкої атлетики, Дитячо-юнацької спортивної школи м. Борисполя, Київської дитячої волейбольної академії.
 
 Практичне навчання, як складова освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» дає можливість студентам краще зрозуміти тонкощі та переваги їхньої майбутньої професії. 
  Загалом студенти відмічають, що практичне навчання є необхідним і важливим процесом з набуття фахових компетенції майбутніх фахівців, отримання неоціненого досвіду та великої кількості позитивних емоцій.
 
 
Сава БРИНЗАК,
доцент кафедри фізичного виховання

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook