Процес розмінування територій України можна пришвидшити за рахунок сучасних технологій

5 травня 2023 року
Державна служба України з надзвичайних ситуацій

 Для розмінування звільнених територій України може знадобитися десятки років. Але процес можна значно пришвидшити, наприклад, за рахунок потужних машин для розмінування, які за допомогою спеціальних молотків, валу перебивають землю на глибину до 30 см. Частина мін детонує, частину вони розбивають.

“Звісно, що за машиною будуть іти і перевіряти все сапери, але ми точно мінімізуємо ризики. Бо якщо, наприклад, будуть міни, які спрацьовують на ходу людини, така машина їх просто переб’є. Вони якщо і спрацюють, машині шкоди не завдадуть. Їх зараз у нас кілька штук, але потреба значно більша. Тож ми дуже розраховуємо на допомогу від міжнародних партнерів”, - розповів перший заступник начальника Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України Юрій Цикенюк у інтерв’ю виданню Цензор.НЕТ.

Також сапери для розвідки використовують і роботів. І якщо вони виявляють міну, до неї можна дистанційно підвести заряд і підірвати. Їх зручно використовувати, коли йдеться про касетні боєприпаси, які теж мають терміни самоліквідації. Проте таких роботів у саперів є теж лише декілька.

“Коли є ризик підходити до мін, які реагують на ходу людини, до неї заряд доставляється дроном, і сапери вже підривають. Нам вкрай важливо зараз мати сучасну техніку для розмінування територій. Оскільки наші сапери часом також натрапляють на мінні пастки, зазнають травм, часом несумісних з життям. Тож використання новітніх технологій значно мінімізує ризик травмування хлопців і разом з тим пришвидшить темпи розмінування територій”, - резюмував Юрій Цикенюк.

Інтерв'ю з Юрієм Цикенюком

 

Джерело: https://dsns.gov.ua/uk/news/ostanni-novini/proces-rozminuvannia-teritorii-ukrayini-mozna-prisvidsiti-za-raxunok-sucasnix-texnologii-iurii-cikeniuk

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook