Кафедра теорії та історії держави і права провела дебати «Одностатеві шлюби в Україні: законодавчо дозволити ні заборонити!»

12 квітня 2023 року
  Одностатеві шлюби – це шлюб між двома людьми однієї статі. Питання визнання одностатевих шлюбів є досить складним і часто обговорюється з різних точок зору, включаючи соціальний, моральний, релігійний і правовий аспекти.

  У деяких країнах одностатеві шлюби вже легалізовані, і пари однієї статі мають право зареєструвати своє статеве партнерство. У інших країнах такі шлюби не легалізовані, але у цих країнах можуть бути інші форми визнання партнерства одностатевих пар, такі як спільне проживання або зареєстроване партнерство. Це дуже актуальне питання, що стосується прав людей та їхньої свободи вибору партнера. Деякі люди підтримують одностатеві шлюби, вважаючи, що всі люди мають право на любов і шлюб, незалежно від своєї статі. Інші люди можуть протистояти одностатевим шлюбам з різних причин, таких як релігійні переконання або традиційні погляди на шлюб і сім'ю. У будь-якому випадку, дискусії про одностатеві шлюби продовжуються, і це питання вимагає розгляду з багатьох точок зору.
  Кафедра теорії та історії держави і права ініціювала проведення дебатів «Одностатеві шлюби в Україні: законодавчо дозволити ні заборонити!». І уже 11 квітня 2023 року команди «ЗА» і «ПРОТИ» змогли представити свої аргументи щодо доцільності законодавчого закріплення та легалізації одностатевих шлюбів в Україні. Модераторкою заходу виступила Світлана Авраменко.

 

  Головні аргументи команди «ЗА», тобто прихильників одностатевих шлюбів:

  1. Рівність перед законом. Кожна людина має право на рівний статус перед законом, включаючи право на шлюб, незалежно від статі. Таким чином, одностатеві пари повинні мати право на вільний доступ до шлюбу.
  2. Сімейні цінності. Одностатеві пари мають такі ж сімейні цінності, як і гетеросексуальні пари. Шлюб є способом вираження любові та зобов'язань між двома людьми, які хочуть побудувати життя разом і утворити родину.
  3. Захист прав на спадщину і пенсії. Одностатеві пари, які не мають доступу до шлюбу, можуть стикатися зі складними ситуаціями, пов'язаними з успадкуванням майна та отриманням пенсійних виплат. Шлюб дає партнерам більшу правову захист і гарантує їхні права в цих справах.
  4. Діти. Багато одностатевих пар мають дітей, і шлюб дає їм правовий статус та захист. Шлюб дозволяє батькам забезпечити своїм дітям більш стійке та безпечне оточення.
  5. Прогресивний світогляд. Одностатеві шлюби стають все більш популярними та прийнятними в розвинених країнах світу, що свідчить про зміну суспільного світогляду та більш прогресивне ставлення до прав людей.

  Всі ці аргументи прихильників одностатевих шлюбів наголошували на тому, що одностатеві пари мають ті ж права на шлюб, що і гетеросексуальні пари, і викладають світогляд, що визнає рівність перед законом та визначає сім'ю як фундамент суспільства,
  Тренеркою команди «ЗА» виступила Анна Мельник.

  Головні аргументи команди «ПРОТИ» одностатевих шлюбів:

  1. Релігійні переконання. Для багатьох людей одностатеві шлюби порушують релігійні принципи та норми і вони не мають підтримки в їхніх світоглядах.
  2. Традиційне розуміння шлюбу. Для багатьох людей шлюб між чоловіком і жінкою є традиційним й природним відношенням. Вони можуть вважати, що одностатеві шлюби порушують це традиційне розуміння шлюбу та сім'ї.
  3. Виховання дітей. Деякі люди вважають, що діти, які виховуються в одностатевих сім'ях, можуть мати проблеми зі своєю ідентичністю та соціальною адаптацією. Вони вважають, що найкращим варіантом для дитини є традиційна сім'я з батьками різної статі.
  4. Зміна традиційних статевих ролей. Деякі люди вважають, що одностатеві шлюби можуть призвести до зміни традиційних статевих ролей та структур суспільства.
  5. Відмова від дитячих прав. Одностатеві пари, які виховують дітей, можуть позбавляти дітей права на одного з батьків. Наприклад, у випадку смерті одного з батьків, інший батько або мати може бути позбавлений прав на дітей, яких вони виховували.

  Ці аргументи проти одностатевих шлюбів відображають релігійні та культурні переконання деяких людей, які вважають, що одностатеві шлюби порушують традиції та нарощують соціальний ризик.
  Тренеркою команди «ПРОТИ» виступила Олена Чомахашвілі.

  Потім команди обмінялися питаннями, на які почергово дали відповідь. Присутні мали змогу зайняти позицію, яка, на їх думку, була більш переконливою і у такий спосіб поставити власну «кому» у цій темі: «Одностатеві шлюби в Україні: законодавчо дозволити ні заборонити!»

Дякуємо усім гостям, студентам і студенткам, викладачам і викладачкам за вашу зацікавленість, присутність і включеність!

 

Віра Качур,
завідувачка кафедри теорії та історії держави і права

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook