Нарада із завідувачами кафедр НУБіП: нагода повчитися у професіоналів

16 березня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

15 березня заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Демчук, декани факультетів Володимир Василюк та Галина Македон, завідувачі кафедр інституту дистанційно взяли участь у нараді із завідувачами кафедр, що пройшла в НУБіП України під головуванням ректора Станіслава Ніколаєнка.

Заступниця голови НАЗЯВО Олена Єременко розглянула формування внутрішніх систем забезпечення якості, систему забезпечення закладами вищої освіти якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, проаналізувала роботу НУБіП за рік воєнного стану та втілення колективом у життя рекомендацій НАЗЯВО та закцентувала увагу на необхідності повної реалізації моделі акредитації як консультативного моніторингу, доопрацювання нормативної та рекомендаційної бази, оптимізації добору та підготовки експертів, удосконалення взаємодії з НАЗЯВО та узгодження змісту і форми до відповідності до вимог між сторонами експертизи.

Про особливості організації освітнього процесу в умовах змішаного навчання розповів начальник навчального відділу Ярослав Рудик. Декан факультету інформаційних технологій Олена Глазунова зупинилася на актуальній тематиці застосування інформаційних технологій викладачами в умовах воєнного стану, цифрової компетентності сучасного викладача. Доповнив доповідь декана керівник центру дистанційних технологій навчання Максим Мокрієв, який проаналізував роботу навчального порталу НУБіП.

Про безпеку життєдіяльності під час очного навчання в умовах воєнного говорила старший науковий співробітник Алли Клепко, яка підкреслила, що під час офлан-навчання вкрай важливо дотримуватися правил поведінки при повітряній тривозі. Основні принципи організації вступної кампанії 2023 року озвучив відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Ковалевський.

Новими формами і методами навчання у кризових ситуаціях поділилася професорка кафедри соціальної роботи та реабілітації Інна Осадченко, а про мотивацію забезпечення якості навчання та оцінювання навчальних досягнень студентів в умовах воєнного стану та кризових ситуацій говорила завідувачка кафедри теорії та історії держави і права Віра Качур.

Освітньо-бізнесове партнерство при підготовці фахівців інженерних спеціальностей було в центрі уваги завідувача кафедри сільськогосподарських машин і системотехніки Юрій Гуменюк. Доповідач розглянув особливості співпраці з провідними машинобудівними компаніями в плані покращення матеріально-технічної бази кафедри, апробації техніки і технологій, підготовки навчально-інформаційних матеріалів тощо та проаналізував ключові моменти взаємовигідного партнерства.

Про успіхи в царині науки та інновацій свого колективу колегам розповів завідувач кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка Микола Малюк. Про синдром професійного емоційного вигорання розповіла доцентка кафедри психології Людмила Омельченко.

В заключному слові ректор Станіслав Ніколаєнко зазначив, що цей традиційний колись до війни і пандемії захід проводиться задля відновлення тих дієвих контактів, які були встановлені між ректоратом і основною, головною ланкою навчального, наукового процесів – кафедрою. Станіслав Миколайович нагадав, що головне – не опускати руки, радикально змінювати відносини з виробництвом, бізнесом, активізувати роботу із західними партнерами. До нас нині у світі, як ніколи, добре ставлення, Україна сьогодні центр Європи, і цим слід скористатися. Отримувати міжнародні гранти, проєкти, обладнання, стажування – ось нам і рецепт виживання.

Щиро вдячні НУБіП України за змістовні та цікаві виступи та можливість долучитися до обговорення важливих та актуальних питань!

Ірина Демчук, заступник директора
з навчально-виховної роботи
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook