14 березня – День українського добровольця

14 березня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Дане державне свято започаткували, щоб нагадати українцям про те, що, об’єднаний спільною справою народ, не можна ані подолати, ані сплюндрувати, ані знищити. Добровольці - це ті, хто стали на захист незалежності України за покликом серця, і ті, хто гідно боронить Україну разом з усіма бійцями сил оборони та безпеки.

Питання територіальної цілісності й незалежності України особливо гостро постало на початку 2014 року, коли почалася окупація Криму військами Російської Федерації. Саме в ці березневі дні перші бійці-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького. За даними Українського інституту національної пам'яті, у боях 2014–2015 років російсько-української війни на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур. З того часу десятки тисяч українців поповнили ряди добробатів, щоб відстоювати національні інтереси.

Повномаштабне військове вторгнення військ Російської Федерації у 2022 році на територію України змусило кращих українських синів і дочок знову стати на захист своєї Вітчизни. Поняття «доброволець» стало набагато ширше, ніж списки особового складу добровольчих батальйонів. Це ті особистості, які з першого дня війни і донині залишили в минулому комфортне мирне життя і пішли боронити Батьківщину. Їх сотні тисяч - це і капелани, і волонтери, і ті, хто штурмував військові комісаріати з вимогою взяти їх до лав Збройних Сил України та зрештою добився свого.

Такий народний подвиг дав свій результат. Численніший і значно озброєніший ворог змушений був втікати із багатьох окупованих територій. Наразі немає жодних сумнівів у тому, що Україна звільнить захоплені Росією території, адже у боротьбу включився увесь український народ і цивілізована світова спільнота. Слава українським добровольцям! Героям слава!

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook