Студмістечко: хто попереджений, той озброєний!

15 березня 2023 року
  У наш час, як ніколи важливо навчати студентів здатності до ефективних і адекватних дій в умовах, коли у будь-який момент комусь може знадобитись екстрена допомога. Кожен студент повинен володіти первинними методами, що можуть вберегти життя собі та оточуючим.

  Упродовж, 13-14 березня у гуртожитках №5 і №10 для студентів ближніх гуртожитків проходили майстер-класи з тактики ведення бою і тактичної медицини.
  Запрошеними гостями та спікерами заходу стали учасник бойових дій, волонтер, військовослужбовець із позивним «Док» і полковник кафедри військової підготовки НУБіП України Ігор Радіонов.
  До майстер-класу доєднались Сергій Стецюк, директор студентського містечка, Сергій Михнюк, директор Навчально-науково центру виховної роботи і соціального розвитку, працівники гуртожитків та мешканці.

  «Док» на високому фаховому рівні демонстрував відповідні дії солдата в бою щодо надання допомоги пораненому, також продемонстрував основні принципи користування бронежилетом, каскою, навчив застосовувати турнікет. З свого життєвого досвіду розповів про реальні ситуації під час боїв на лінії фронту. Мешканці захоплено слухали та задавали цікаві запитання на які військовослужбовець радісно відповідав.
  У свою чергу, Ігор Радіонов спільно з мешканцями створили атмосферу, що сприяла ефективному проведенню тренувань, проектував реальні ситуації та показував шляхи їх вирішення. Ділився вміннями, простими словами розповідав про складні військові нюанси. Максим Лазаріді, заступник директора студентського містечка допомагав Ігорю Павловичу у проведенні практичної складової, приймав активну участь у розмові.

  Слухачам було донесено інформацію про поняття, особливості і принципи тактичної медицини (пріоритети, зони допомоги, організація медичної служби підрозділу, тактика та медичне планування).
  Згодом учасники перейшли до відпрацювання дій із тактичної медицини. Практикували навички з надання екстреної до медичної допомоги, імітували масаж серця, штучне дихання, зупинку кровотеч тощо.
  Після практичних занять відбулося підведення підсумків. Учасники майстер-класу висловили слова вдячності спікерам, а особливу подяку і побажання подальшого професійного зростання висловили «Доку», що відлучився від важливих справ на фронті задля підготовки фахівців в тилу.
  Основний меседж зустрічі: підготовка студентів до екстремальних ситуацій, як в тилу так і на полі бою. Проте першочерговим завданням студента є здобуття фаху, становлення як особистості, а в майбутньому успішним професіоналом своєї справи.
  «Док» додав до слів директора студентського містечка, що воювати мають іти не лише за покликом серця, а обов’язково за наявності відповідної професійної підготовки.

  Студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України займають активну життєву позицію, допомагають бійцям ЗСУ, донатять, ведуть інформаційну війну в соціальних мережах, волонтерять. Університет, акцентує увагу на патріотичному вихованні та намагається підтримувати ініціативи і всебічно розвивати навички і вміння, які можуть знадобитись у надзвичайній ситуації.
  Бути підготовленим, отже бути озброєним – цей вислів має важливе значення, а особливо у час війни.

 

 

Мирослава Терлецька, Марта Колич,
фахівчині студентського містечка

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook