Переймаємо досвід у відомих науковців: Юрій Котляр

22 лютого 2023 року

22 лютого 2023 р. відбулася чергову відкрита онлайн-лекцію доктора історичних наук, професора Чорноморського Національного університету імені Петра Могили Юрія Котляра за темою «Миколаїв у війнах ХІХ – ХХІ століть». Захід організовувала Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.

     

У своєму дослідженні Юрій Котляр застосував метод аналогії, який тісно пов’язаний з історико-порівняльним, що не є популярним в сучасній українській історіографії. Це викликало цікаві питання до дослідника наприкінці лекції, щодо того яке майбутнє може очікувати на Миколаївську область весною 2023.

У свою чергу можу відмітити, що метод аналогії є корисним у історіографічному дослідженні, оскільки дозволяє порівняти історичні події та явища зі схожими ситуаціями в інший час і місці. Це допомагає історикам краще зрозуміти причини та наслідки історичних подій, а також визначити, які фактори можуть бути вирішальними в тій чи іншій ситуації.
Для прикладу, історик може використовувати аналогію між подіями періоду Римської імперії та сучасним світом, щоб виявити схожості та відмінності у суспільних, економічних та політичних процесах. Цей метод може допомогти історикам зрозуміти, які фактори призвели до падіння Римської імперії та які фактори можуть мати вирішальний вплив на сучасний світ.
Також метод аналогії може бути корисним для порівняння різних історичних періодів між собою, щоб виявити схожі та відмінні риси та процеси. Це може допомогти історикам краще зрозуміти, які фактори призвели до зміни політичної, економічної та соціальної систем у різні епохи.
Отже, метод аналогії може допомогти історикам зрозуміти історичні процеси та події краще, знайти нові підходи до дослідження та зробити висновки, які можуть мати важливе значення для сучасності.

         

Лекція професора Юрія Котляра була цікавою та корисною для дослідників історії.

 

 

 

Олександр Соколов,
аспірант кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook