Участь представників кафедри у вебінарі «Перша річниця Порядку присудження доктора філософії: досвід застосування та перспективи вдосконалення»

31 січня 2023, 16:18

     

Представники кафедри міжнародних відносин і суспільних наукчлени проєктної (робочої) групи з розробки освітньо-наукової програми (ОНП) «Історія України» для підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 032 «Історія та археологія» у складі завідувача кафедри проф. Шевчука О.В., гаранта ОНП проф. Стрільця В.В. та членів проектної групи (проф. Білан С.О., проф. Любовець О.М., доц. Кравченко Н.Б. та доц. Лановюк Л.П.) взяли участь в зорганізованому Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти вебінарі «Перша річниця Порядку присудження доктора філософії: досвід застосування та перспективи вдосконалення».
З вітальним словом до учасників вебінару з різних ЗВО України звернувся Голова НАЗЯВО Андрій Бутенко.
Керівник відділу супроводу разових рад та аналітики Національного агентства Леонтій Шипілов виступив на тему: «Порядок присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії: типові питання закладів та установ».
З доповіддю на тему «Утворення разових спеціалізованих вчених рад закладами вищої освіти (науковими установами): причини зупинки, аналіз порушень» виступив заступник директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації МОН України Михайло Голубєв.
У виступі заступника Голови НАЗЯВО Івана Назарова йшла мова про скасування рішення разової ради про присудження ступеня доктора філософії у зв‘язку із встановленням фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації».
З повідомлення на тему «Державна реєстрація захищених дисертацій. Зміни та особливості порядку» виступив заступник директора з науково-інформаційної роботи Українського інституту науково-технічної і економічної інформації Олексій Сухий.
Начальник наукового відділу організації підготовки та атестації науково-педагогічних кадрів науково-методичного центру організації наукової та науково-технічної діяльності Національному університеті оборони України Юрій Ольшевський поділився досвідом реалізації Порядку присудження ступеня доктора філософії в цьому вищому військовому навчальному закладі.
Виступ проректора з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитра Лученка стосувався проблематики термінологічної визначеності і однозначності як напрямів удосконалення порядку присудження ступеня доктора філософії.

          

          

Матеріали проведеного вебінару будуть враховані в підготовці здобувачів доктора філософії за спеціальністю 032 «Історія та археологія» на кафедрі міжнародних відносин і суспільних наук.

 

 

 

Василь Стрілець,
професор кафедри міжнародних відносин і суспільних наук,
гарант ОНП «Історія України»

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook