Зустріч «Жінки та дівчата-вчені Чернігівської області»

10 лютого 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

8 лютого в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулася конференція «Жінки та дівчата – вчені Чернігівської області», приурочена до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці. Свято було прийняте у 2016 році Генеральною Асамблеєю ООН з метою забезпечення повного й рівного доступу до науки для жінок і дівчаток і їх участі в ній.

Відкривали зустріч Алла Мальована, заступниця директора з наукової та інноваційної діяльності ЧОУН бібліотеки імені В.Г. Короленка та Олена Пекуровська, голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини», директорка ПрАТ "Чернігівпобутрадіотехніка". Модераторками зустрічі були Світлана Задорожна, голова Асоціації жінок-вчених, членкиня Президії ГО «Спілка жінок Чернігівщини», Лариса Юда, доцент кафедри історії України, археології та краєзнавства, НУ «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, членкиня Президії ГО «Спілка жінок Чернігівщини»

Конференція пройшла в дуже приємній і затишній атмосфері. Ніжинський агротехнічний інститут представляли декан факультету агротехнологій та економіки Галина Македон та завідувачка кафедри менеджменту та аграрної економіки Інна Дворник.

Наука набуває жіночого обличчя. На початку заходу організатори представили цікаву історичну інформацію про відомих жінок Чернігівщини, які зробили значний внесок у розвиток вітчизняної науки. У продовження конференції кожна із учасниць поділилася своїми науковими здобутками, шляхом досягнення поставлених цілей. Дійшли висновку, що самостійно працювати в даному напрямку складно. Підтримка рідних, колективу, команди є запорукою успіху, адже один у науці – не воїн.

За сучасними даними ЮНЕСКО, жінки й дівчата в науковому середовищі представлені значно менше, ніж чоловіки: в середньому лише 30% науковців в усьому світі – жінки. Втім, гендерні програми останніх років роблять свою справу: все більше молодих жінок обирають для себе технічні спеціальності й шлях у науці, про розробки жінок-вчених почали розповідати в усьому світі. На даний момент в Україні жінок у науці 46% - майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі.

Дякуємо ГО «Спілка жінок Чернігівщини», Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка за організацію такого змістовного заходу. Маємо співпрацювати на благо науки й розвитку Чернігівщини!

Інна Дворник, завідувач кафедри
менеджменту та аграрної економіки
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook