“Після деокупації будемо разом створювати заново, щоб Херсонщина не стала “мертвою зоною” — громадська діячка

3 жовтня 2022 року
Відкритий ліс

Степи, ліси, Олешківська пустеля і Кінбурнська коса, Чорне й Азовське моря, Дніпро і плавні, озера Херсонщини беззахисні перед снарядами, “смерчами” і “градами” російських військ.

Херсонська громадська діячка Галина Бахматова у своєму блозі “Література і життя” ділиться роздумами, як російська агресія нищить природу Херсонського краю.

“Природа безпорадно терпить всі знущання та тортури “руського миру”, вона потроху розчиняється від болю, вона безмовно вмирає. Військові РФ, які дислокуються на Херсонщині, не задовольняються стражданнями людей, їм мало замордувати тисячі домашніх тварин, вони ще замучили і природу”, – пише Галина Бахматова.

У своєму дописі блогерка спирається на експертне дослідження “Нові екологічні проблеми Херсонської області”. В ньому автори вказують на масштабні збитки, катастрофічні наслідки для екології внаслідок вторгнення російських військ: забруднення поверхневих і ґрунтових вод, фітосанітарне забруднення, знищення лісосмуг, лісові пожежі і браконьєрство.

“Вчинки російських солдатів стосовно нашої природи – це суцільне варварство. Їх антиекологічна поведінка продемонструвала з самого початку окупації стягування рівня екологічної культури до найнижчого, а ступінь засміченості землі підскочив аж до небес. Дії росіян спрямовані на маргіналізацію суспільства. Відсутність владного контролю призвела до дикунського ставлення до природи”, – йдеться у дописі.

Галина Бахматова вважає, що після деокупації потрібно дотримуватись рекомендацій експертів і вибудовувати екологічну політику в області: “перебудувати, відродити, насадити, створити заново”, щоб Херсонщина не стала “мертвою зоною”.

Що відомо:

  • 16 березня горіла Каховська гідроелектростанція. Пожежники та спеціалісти-енергетики встановили, що загоряння сталося в результаті перепаду електричного струму.
  • На захопленій російськими військовими Каховській греблі скидають великі об’єми води, яка затоплює Нову Каховку.
  • У травні сталися пожежі на Кінбурнській косі, які тривали понад тиждень.
  • Що відбувається в містечках на узбережжі Азовського й Чорного морів.

 

Джерело: Відкритий ліс. https://www.openforest.org.ua/239405/

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook