Кафедра тракторів і автомобілів

Адреса: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 12В, навчальний корпус №11, кімн. 341.

Тел.: (044) 527-88-95

Електронна пошта: [email protected]

WWW: http://nubip.edu.ua/node/1149

Завідувач кафедри:
Калінін Євген Іванович

Доктор технічних наук, професор

 
   Кафедра має багаторічну історію навчально-наукової діяльності на теренах України та світу і готує спеціалістів для всіх технічних галузей. Звісно ж, роботу кафедри можна поділити на дві частини: наукову та навчальну.
 
   Наукові інтереси кафедри спрямовані на ефективність роботи колісних та гусеничних машин; впровадження інтелектуальних систем в трактори і автомобілі з метою створення сучасних безпілотних роботів; покращення функціонування автомобілів з гібридними силовими установками; використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії для енергетичної незалежності та безвідходного фермерства.
 
    Наукову діяльність кафедра вибудовує у нерозривному зв’язку з виробництвом та конструкторськими бюро провідних заводів тракторної промисловості (це трактори закордонних фірм John Deere, Case, Massey Ferguson та New Holland), а також вантажними автомобілями Кременчуцького автозаводу (КрАЗ), німецьких фірм Mersedes-Benz, MAN, компанії Volvo та інших. При цьому до наукових досліджень долучаються здобувачі усіх рівнів та курсів навчання, що дає змогу закріпити теоретичні знання, які отримані в аудиторії, практичними навичками.
    Навчальна робота кафедри. Окрім лабораторії паливно-мастильних матеріалів, для навчальної роботи кафедра має лабораторії двигунів внутрішнього згоряння, трансмісії, бортових та інтелектуальних систем, комп’ютерної діагностики, відновлювальних джерел енергії та біоенергетики, лабораторії з конструкції тракторів і автомобілів, два комп’ютерних класи, а також майстерню та інші навчально-наукові і господарські приміщення.
    Разом з провідними виробниками тракторів та автомобілів зараз відбувається оновлення та модернізація матеріально-технічної бази кафедри. Ведеться підготовка до створення на кафедрі профільних аудиторій тракторів John Deere, Case та аудиторії вантажних автомобілів Scania.
 
   
   Значна увага приділена оновленню методичного забезпечення. Усі лабораторні та практичні заняття проходять тільки на базі сучасної техніки. При цьому, на кафедрі вперше в Україні використовується викладання конструкції за принципом «збирання-розбирання», коли здобувач може відчути конструкцію трактора або автомобіля, безпосередньо розібравши його, бо тільки потримавши деталь у руці можна зрозуміти як вона працює. Саме тому вже зараз матеріально-технічна база кафедри поновлена, наприклад, сучасними коробками-роботами та варіаторами, конструкція яких присутня майже в кожному автомобілі.
 
  
   На кафедрі відновлені курси для отримання прав тракториста-машиніста на шість категорій, починаючи від малопотужних тракторів, і закінчуючи комбайнами та екскаваторами.
     Кафедрою відкрита нова спеціальність для першого (бакалаврського) рівня «Автомобільний транспорт».
    Виробництво сільськогосподарської продукції пов’язано з великим обсягом транспортних робіт. Основний вид транспорту в сільському господарстві – автомобільний. Затримка у проведенні транспортних робіт, як ми розуміємо, викликає простої сільськогосподарських агрегатів та знищення продукції, або зниження її якості. Тому від роботи автомобільного транспорту залежать продуктивність машин, терміни проведення робіт, врожайність і собівартість продукції.
    Саме тому зараз постає питання підготовки висококваліфікованих спеціалістів, які знають не тільки правила експлуатації вантажних автомобілів, а і основи логістики, транспортно-експедиційної роботи, організації перевезення будь-яких вантажів (у тому числі і небезпечних) з мінімальним впливом на ґрунти, рослини та інші елементи навколишнього середовища.
    Цей освітній напрямок, який називається «Автомобільний транспорт в сільському господарстві», розроблено з урахуванням зазначених вимог, тому здобувачі будуть вивчати такі дисципліни як «Спеціалізовані автомобілі», «Організація перевезення небезпечних вантажів», «Логістика автопідприємства», «Транспортно-експедиційна робота», «Автопоїзди», «Автоекспертиза», «Екологічність автотранспорту» та багато інших.
     Окрім того, дана спеціальність має і другий напрямок – «Комп’ютерні та інтелектуальні системи автомобілів агропромислового виробництва». Справа у тому, що сьогодні автомобілебудування розвивається неймовірними темпами. Виробники прагнуть зробити свої машини не тільки більш швидкими та надійними, але і керованими, безпечними, функціональними та розумними. Тому у наш час сформувалися всі необхідні умови для створення розумних автомобілів: стрімко розвивається ІТ-сфера, з’являються все більш інтелектуальні системи, поширюється інтернет речей та багато іншого.
   Однак, тепер гостро постає питання підготовки спеціалістів, які розбираються не тільки в конструкції автомобілів, а і в комп’ютерних технологіях (штучний інтелект, 3D технології, Data Mining – аналіз даних та багато інших),а також їх використання при комп’ютерному діагностуванні таких «розумних» машин.
    Кафедра – перша і поки що єдина в Україні, яка навчає комп’ютерним технологіям на автомобільному транспорті саме в такому обсязі. При цьому будуть вивчатися такі дисципліни, як «Основи автоматики», «Мікропроцесори», «Smart-діагностика», «Мехатронні системи керування», «Сенсорні та бортові системи автомобіля», «Інтелектуальні системи» і багато інших. Майже всі дисципліни будуть підкріплені комп’ютерною технікою (тобто, наприклад, якщо це звичайне креслення, то воно буде вивчатися з використанням комп’ютерних програм для того, щоб потім, на дисципліні «Дизайн та ергономіка» використовувати свої знання вже для розробки дизайну автомобіля за допомогою сучасних технологій 3D візуалізації 3DMax, Maya і т.п.).
     Тому, сьогодні кафедра – це живий організм, який постійно розвивається та налагоджує зв’язки з виробництвом, науковими установами та провідними закладами вищої освіти не тільки України, а і всього світу. Метою кафедри є постійне розширення та вдосконалення матеріально-технічної бази, щоб наші здобувачі освіти отримували тільки новітні знання, які їм знадобляться у професійній діяльності. Кафедра завжди відкрита для нових ідей та запрошує усіх бажаючих до навчання на усіх спеціальностях механіко-технологічного факультету. Будемо раді бачити вас у стінах нашого Університету.

Новини

Всі новини

15 лютого 2024
НУБіП України

Міжнародна виставка «АгроВесна 2024»

11 жовтня 2023
НУБіП України

Активна профорієнтаційна робота

5 жовтня 2023
НУБіП України

Кураторська година

4 жовтня 2023
НУБіП України

Зустріч з майбутніми абітурієнтами

25 вересня 2023
НУБіП України

Зовнішня нагорода завідувача кафедри

14 червня 2023
НУБіП України

Початок виробничої практики

13 грудня 2021
11 навчальний корпус

Випускникам!

25 жовтня 2020
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем

Вітаємо з Днем автомобіліста та дорожника України!

4 жовтня 2020
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем

Колектив кафедри вітає працівників освіти з професійним святом!

9 вересня 2020
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем, викладацька

Вітаємо з днем народження Олексадра Тимофійовича Лавріненка!

1 вересня 2020
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем

Вітаємо з днем народження Наталію Михайлівну Цивенкову!

13 серпня 2020
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем, викладацька

Вітаємо з днем народження Василя Івановича Ачкевича!

18 лютого 2020
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем, викладацька

Науково-педагогічні працівники кафедри отримали чергову серію патентів на винаходи і корисні моделі

3 жовтня 2019
Кім. №15 і 16 навчального корпусу №5

Відновлено роботоздатність обкатно-гальмівного стенда КИ-5540

16 вересня 2019
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем, викладацька

Науково-педагогічні працівники кафедри отримали чергову серію патентів на винаходи і корисні моделі

7 липня 2019
Wyższą Szkoła Biznesu - National Louis University м. Новий Сонч, Польща

Старший викладач Курка В.П. пройшов стажування у Польщі

3 червня 2019
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем

Вітаємо з 60-літнім ювілеєм Геннадія Анатолійовича Голуба!

18 травня 2019
Актова зала навчального корпусу №3

Вітаємо Геннадія Анатолійовича Голуба з нагородою!

17 травня 2019
Харківська державна зооветеринарна академія (смт Мала Данилівка, Дергачівський район, Харківська область)

Вітаємо нашого колегу Олексія Бешуна з І місцем з міні-футболу!

21 лютого 2019
Технологічний центр KUHN, навчальний корпус №5

Викладачі кафедри взяли участь у конференції "Крамаровські читання 2019"

20 лютого 2019
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем

Доцент Марус О.А. провів відкриту лекцію для студентів магістратури факультету КД

23 листопада 2018
с. Озерна Зборівського району Тернопільської області

Старший викладач Курка В.П. провів профорієнтацію на Тернопільщині

6 червня 2018
Кафедра ТАБ МТФ

Завершується 2017/2018 навчальний рік

17 квітня 2018
Тир кафедри військової підготовки НУБіП України

Співробітники кафедри взяли участь у змаганнях "Снайпер-викладач НУБіП України 2018"

12 квітня 2018
Навчально-наукова лабораторія тракторів і автомобілів (відділення випробування двигунів внутрішнього згоряння)

Розпочався цикл лабораторно-практичних робіт з випробування ДВЗ у студентів 1 курсу (скороченого терміну навчання) ОС "Бакалавр" МТФ

29 березня 2018
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем

На день відкритих дверей кафедра приймала гостей – потенційних студентів

6 березня 2018
Тернопільська область, Збаразький район, м. Збараж

Проведена профорієнтація на Збаражщині

23 лютого 2018
Тернопільська область, Зборівський район, с. Озерна

Старший викладач Курка В.П. провів профорієнтацію на Тернопільщині

2 лютого 2018
Села Киїнка і Трисвятська Слобода (Чернігівський район) та м. Чернігів

Проведена профорієнтаційна робота в ЗОШ І-ІІІ рівнів сіл Чернігівського району і м. Чернігова

23 листопада 2017
Навчально-наукова лабораторія тракторів і автомобілів (відділення випробування ДВЗ)

Державні приймальні випробування двигуна Д-240, обладнаного системою двоступеневого підігріву дизельного біопалива

17 листопада 2017
Навчально-наукова лабораторія тракторів і автомобілів (відділення випробування ДВЗ)

Завершено монтаж системи двоступеневого підігріву дизельного біопалива на двигун Д-240

8 листопада 2017
Навчальний корпус №15, аудиторія № 231

Майстер-клас з підготовки до атестації (переатестації) ЕНК

30 жовтня 2017
Ніжинський агротехнічний інститут НУБіП України

Співробітники кафедри на випробуваннях обладнання Streptill

20 жовтня 2017
Навчально-наукова лабораторія тракторів і автомобілів (відділення випробування паливної апаратури і ДВЗ)

Закінчився цикл лабораторно-практичних робіт з випробування паливної апаратури і двигунів внутрішнього згоряння

5 жовтня 2017
Відділення випробування ДВЗ навчально-наукової лабораторії тракторів і автомобілів (кім. 15 навч. корп. №5)

Не словом, а ділом... або як ініциативні студенти розпочинали практичною складовою діяльність у студентському науковому гуртку

23 червня 2017
смт. Дослідницьке, Васильківський р-н, Київська обл.

Важко в навчанні - легко на практиці!

22 лютого 2017
м. Київ, вул Героїв Оборони 15

Участь кафедри у конференції трудового колективу

9 лютого 2017
Механіко-технологічний факультет

Науковий гурток продовжує свою роботу

10 червня 2016
Механіко-технологічний факультет

На кафедрі попередньо заслухано бакалаврські роботи

26 листопада 2015
Кафедра тракторів і автомобілів

Викладачі кафедри тракторів і автомобілів відвідали семінар з Moodle.

23 червня 2015
Механіко-технологічний факультет

Вітаємо наших призерів!

8 травня 2015
Механіко-технологічний факультет

Вітаємо переможця!

Оголошення

Всі оголошення

27 квітня 2023
НУБіП України

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

15 вересня 2020
Навчальний корпус №11, аудиторія №308

Запрошуємо на відкриту лекцію доцента Цивенкової Н.М.

4 березня 2020
Аудиторія №114 навчального корпусу №11

Запрошуємо на відкриту лекцію доцента Соломки О.В.

28 лютого 2020
Навчальний корпус №5, аудиторія №19

Запрошуємо на відкриту лекцію доцента Бешуна О.А.

27 лютого 2020
Кафедра тракторів, автомобілів та біоенергосистем (навчальний корпус №11, кім. №363)

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади 2019/2020 н.р. з навчальної дисципліни ”Трактори і автомобілі”

5 листопада 2019
Навчальний корпус №11, кім. №105

Запрошуємо на відкриту лекцію професора Голуба Г.А.

25 березня 2019
Аудиторії №213 навчального корпусу №11

Запрошуємо на відкриту лекцію кандидата технічних наук, доцента Чуби В.В.

24 жовтня 2017
Гуртожиток №11 НУБіП

День донора крові

28 вересня 2016
м. Київ

Відкрита лекція

Події

12 квітня 2024, 10:48
НУБіП України

Пройшла кураторська година з групою АТ 2306

Всі події

13 лютого 2024, 15:37
НУБіП України

Зустріч з наставником академічної групи

6 лютого 2024, 14:40
НУБіП України

Кураторська година

25 квітня 2023, 11:48
НУБіП України

Кураторська година

17 квітня 2023, 11:36
НУБіП України

Чергування в гуртожитку № 5

26 травня 2021, 17:18
Механіко-технологічний факультет

Виховна робота в гуртожитку викладачами кафедри

24 березня 2019, 22:30
Спеціалізована загальноосвітня школа №329 «Логос» міста Києва

Профорієнтаційна робота продовжується!

12 вересня 2018, 18:00
Майданчик зі штучним покриттям спорткомплексу НУБіП України

Подякою нагороджений доцент Бешун О.А.

23 березня 2018, 17:00
Навчально-наукова лабораторія тракторів і автомобілів (відділення випробування паливної апаратури дизельних двигунів)

Закінчується цикл лабораторно-практичних робіт у студентів 1 курсу (скороченого терміну навчання) ОС "Бакалавр" механіко-технологічного факультету з випробування форсунок і ПНВТ

8 лютого 2018, 18:57
Лабораторії та кімнати викладачів кафедри

Триває робота по оновленню навчально-інформаційних стендів кафедри

11 жовтня 2017, 15:38
ауд. 340 навч. корп. 11 НУБіП України

Відбулося чергове засідання кафедри ТАБЕС

1 жовтня 2017, 0:00
ауд.4 навч. корп. 4

Реалізація консервації виробництва НУБіП

23 вересня 2016, 20:58
Смт. Дослідницьке, Васильківський р-н.

Викладачі кафедри пройшли семінар-тренінг німецької фірми CLAAS

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook