Великобританія пропонує стратегічне партнерство в галузі освіти і науки: twinning programme з Університетом Рідінг (University of Reading)

25 серпня 2022 року
   З початком широкомасштабної агресії північного сусіда проти України багато університетів світу запропонували нам свою допомогу та запровадили різноманітні програми підтримки. Однак серед них ми можемо виділити деякі найбільш перспективні програми, спрямовані не тільки на вирішення нагальних проблем, тимчасову підтримку студентів та викладачів, що змушені були шукати прихисток. Є й такі, що спрямовані на встановлення довготривалого співробітництва із подальшим розвитком співпраці щодо сумісних освітніх програм, наукових проєктів та інституційної розбудови українських університетів.
 
   Такою є Twinning programme, започаткована компанією Cormack Consultancy Group за підтримки Уряду Великої Британії. Дана програма покликана сприяти розвитку партнерства поміж британськими та українськими університетами на найближчі 5 років. Завдяки заходам, які компанія раніше проводила в Україні, представники нашого університету уже мали змогу познайомитись із рядом університетів королівства, однак в рамках нової Twinning program мали змогу розпочати прямий діалог із Університетом Рідінг, який виявив зацікавленість у розвитку багатостороннього співробітництва.
 
   Університет Рідінг має славну історію, оскільки виріс із дорадницького відділення у сфері сільськогосподарського виробництва Оксфордського університету до одного із найбільш рейтингових університетів Великої Британії. За напрямками освітніх програм і досліджень цей університет, що знаходиться неподалік столиці, дуже подібний до НУБіП України.
   Протягом літніх місяців відбулось ряд онлайн-зустрічей директора ННЦ міжнародної діяльності Олександра Лабенка та заступника декана з міжнародної діяльності гуманітарно-педагогічного факультету Алли Кравченко з представниками компанії Cormack Consultancy Group та University of Reading, під час яких сторони обговорили можливість розвитку освітньої та наукової співпраці між університетами – від розвитку магістерських програм подвійного диплому до сумісних наукових проектів.
 
   Університет Рідінг дійсно активно та успішно приймає участь в наукових проєктах програми Horizon Europe. Тому, британськими партнерами було запропоновано провести ряд наставницьких семінарів від досвідчених колег з британського університету для науковців НУБіП України, а також провести ярмарку наукових ідей українських та британських дослідників. У подальшому наставництво може не обмежуватись лише проведенням вебінарів, а й перейти до особистих консультацій для зацікавлених колег, зокрема щодо заявок на різні проєкти, пошуку консорціумів, участі у сумісних наукових публікаціях тощо.
 
   Під час наступної зустрічі планується визначити дату першої зустрічі дослідників. Тому, всіх НПП, зацікавлених у розвитку наукової співпраці з науковцями Університету Рідінг просимо надсилати свої пропозиції для представлення на майбутньому вебінарі на електронну адресу[email protected] (2-3 слайди ppt-формату, українською та англійською мовами).
 
Олександр Лабенко,
Алла Кравченко

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook