Кафедра економічної кібернетики

Співпраця

 ЗОВНІШНІ ЗВ'ЯЗКИ КАФЕДРИ ЕКОНОМІЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ НУБіП УКРАЇНИ

У 2020 році кафедрою економічної кібернетики укладено угоди про довгострокове співробітництво з інститутами НАН України «Економіки промисловості» та «Економіки та прогнозування». Крім того продовжується участь в межах міжнародного проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України»/ FABU за підтримки Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини (BMEL).  
Особливої уваги заслуговує участь здобувача ступеня доктор філософії співробітника кафедри Костенко Інни в наукових темах інституту   «Економіки промисловості» : «Трансформація соціально-трудової сфери в умовах цифровізації економіки», і «Стимулювання інтелектуалізації підприємств реального сектору економіки». На підставі статистичного аналізу взаємозв’язків ринків праці та освітніх послуг під час вступної компанії 2020 року показано недоцільність надмірного бюджетного фінансування спеціальностей, які не користуються попитом, однак для яких зберігається значний обсяг бюджетного замовлення.
Що стосується інституту « Економіки та прогнозування» то співпраця з цією установою зосереджена на розвитку сучасних методів прогнозування, що в змозі врахувати вплив факторів (приліт чорних лебедів) , що важко передбачити традиційними методами регресійного та кореляційного аналізу, таких як пандемії або світові фінансово-економічні кризи. Це в першу чергу використання методу нейромереж, та вдосконалення методів інерційного прогнозування (ARIMA*ARIMAS).
Міжнародна співпраця базується на участі доцента кафедри Тужик Катерини в  спільному проекті з Університетом прикладних наук Вайенштефан-Тріздорф (HSWT),
Метою даного проєкту є інституціоналізація збору даних сільськогосподарських підприємств студентами під час їхнього практичного навчання та формування єдиної бази даних сільськогосподарських підприємств, що забезпечує зміцнення співпраці «університет-аграрний бізнес», покращення практичного навчання студентів та підтримки сільськогосподарських виробників.
 
https://lh6.googleusercontent.com/PwAeEZKCbs2FRGvGmnFtVmUr8WCdovB1udXh6O4AVphJGCfQsgMUFmoXQtBZLQ3IAqASneyCgIcx17tEwCsa0YykrAKztgpDDh7gU2LdHprxvyJOyPJTgBOrLl0K_tDW
Фото: учасники UFDM на виставці Agritechniсa 2019, Гановер
За результатами проєкту вийшло перше видання довідника, де міститься перша збірка даних типових с/г підприємств різних регіонів України, які у найближчому майбутньому будуть представлені для вільного доступу.
 
 
Крім співпраці з іншими українськими та міжнародними науковими та освітніми установами, кафедра економічної кібернетики співпрацює з іншими кафедрами університету, пропонуючи актуальні напрямки математичної підтримки галузевих досліджень.
Так, в допомогу аграріям співробітники кафедри розробили алгоритм оцінки обсягу землі, яку може дозволити собі придбати фізична особа, за умовами відомих величин відсоткової ставки за кредитом, існуючого обсягу землекористування та її продуктивності з урахуванням ризику (річний прибуток з 1 га). Така інформаційна підтримка особливо актуальна із зняттям мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1.07.2021 року.
Дані матеріали будуть розміщені для доступу широкого загалу користувачів на сторінках системи електронного дорадництва еДорада (http://edorada.org/).
 
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook