Кафедра економічної кібернетики

Наукова робота студентів

    Кафедра економічної кібернетики приділяє значну увагу розвитку наукової діяльності студентів. Щорічно працює секція «Цифрова економіка: інструменти, моделі та методи» під час проведення міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Інформаціні технології: економіка, техніка, освіта». Студенти факультету досягають значних успіхів в Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робот, які проводяться в місті Київ, Запоріжжя. Призові місця зайняли: 2015 р. – Голячук О., Оборська І., 2016 р. – Мудрук Т., Кириленко О.
    Знайомство студентів з науковою тематикою починається з студентського науково-дослідного гуртка «Кібертонус» та з ряду кафедральних дисциплін (економіко-математичне моделювання, економетрика, економічний ризик). Студенти, які активно займаються вирішенням актуальних задач, до закінчення навчання мають публікації, як в провідних українських фахових виданнях, так і в індексованих зарубіжних англомовних виданнях. В повній мірі накопичений за роки навчання, креативний потенціал студента реалізується при написанні магістерських та бакалаврських робіт.
    Аграрна тематика, як традиційна для нашого університету, звичайно, займає переважні позиції  серед тематик науково-дослідних робіт. Значна увага приділяється оптимізаційним методам аналізу виробничої діяльності аграрного бізнесу від сільських домогосподарств до аграрних холдингів. Розглядаються актуальні питання аналізу ризиків аграрного виробництва  в умовах неповного переходу до ринкових відносин. Однак тематика робіт, що обирається студентами, значно ширша, ніж аграрна тематика. Ефективність діяльності аграрного сектору суттєво залежить від інституціональних факторів, до яких, в перчу чергу, слід віднести систему державної  підтримки аграрного сектору та оподаткування аграрного бізнесу. Крім того, проблема ефективності використання біоресурсів,  яка закладена в назві та головних задачах нашого університету, має на увазі широкий еколого-економічний підхід до задач ефективного розвитку аграрного бізнесу. Тому в наукових роботах розглядають питання достатньо віддалені від аграрного виробництва. Наприклад, ризики подальшого використання каскаду дніпровських водосховищ (Голячук .О), або оптимізація суспільної корисності вищої освіти в Україні  (Оборська І). Приклади візуалізації розрахунків, що представлені в цих роботах, подано на рисунках.
 
 
Тематика науково - дослідних робіт студентів
Моделювання ігрового бізнесу, як важливого джерела доходу до держбюджету
Моделювання впливу схильності населення до ризику на показники економічного розвитку
Моделювання споживчого попиту домогосподарств
Методи та інформаційні технології прогнозування розвитку підприємства із заданими параметрами
Розробка аналітичних модулів в конфігурації системи 1С: Підприємство
Ігрове моделювання поведінки суб’єктів економічного середовища
Моделювання виробництва молока в Україні
Моделювання рівня життя населення
Моделювання кредитного ризик-менеджменту
Моделювання економічних процесів з урахуванням надійності
Моделі планування господарської діяльності торгівельного підприємства по перевезенню
Моделювання диференціації населення за рівнем доходу
Моделювання діяльності страхового бізнесу
Моделювання виробництва тваринницької продукції в Україні
Моделювання виробництва технічних культур в Україні
Економетричний аналіз ринку плодів і ягід
 

 

   
 
    Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології: техніка, економіка, освіта» . Секція «Моделювання економіки». Доповідач Юрчук І.В.
    
     Засідання гуртка «Кібертонус»
   Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології: техніка, економіка, освіта» . Секція «Моделювання економіки». Доповідач Оборська І.С.

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook