Кандидат сільськогосподарських наук, доцент:
Гентош Дмитро Тарасович
Студентський науковий гурток «Прогноз розвитку хвороб» кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна був створений в грудні 2019 р. Гурток є добровільним науковим об’єднанням студентів, утвореним з метою організації та сприяння їх науково-дослідницькій, дослідно-конструкторській та винахідницькій діяльності. Гурток у своїй діяльності керується чинним законодавством України, Статутом Університету та Положенням про студентський науковий гурток.
Метою діяльності гуртка є: реалізація наукового і творчого потенціалу талановитих студентів Університету.
Наукові дослідження студентів спрямовані на вирішення актуальних питань, що стосуютьсяпрогноз розвитку хвороб сільськогосподарських культур. У проблемній науково-дослідній лабораторії мікології і фітопатології студенти мають змогу поглиблювати вміння з методик обліку хвороб сільськогосподарських культур,оволодівати cпособами і методами визначення збудників хвороб рослин у повітрі та посівах сільськогосподарських культур,вивчати методики розрахунку втрат урожаю культур від хвороб та складати довгострокові і короткострокові прогнози розвитку хвороб культур. Результати своїх досліджень гуртківці апробовують на наукових семінарах.
Учасники студентського наукового гуртка також приймають активну участь у роботі наукових конференцій: університетського, всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Завдання гуртка:
- Поглиблення вмінь з методики обліку хвороб с.-г. культур (іржа, сажки, септоріоз, борошниста роса та кореневі гнилі зернових);
- Освоєння студентами cпособів і методів визначення збудників хвороб рослин у повітрі та посівах сільськогосподарських культур;
- Вивчення методики розрахунку втрат урожаю зернових культур від сажкових хвороб;
- Складання довгострокового прогнозу розвитку іржастих хвороб зернових культур;
- Складання короткострокового прогнозу розвитку іржастих хвороб зернових культур;
- Вивчення методикиобліку рослин картоплі уражених фітофторозом;
- Організація екскурсій у провідні науково-дослідні установи із захисту рослин;
- Збір наукового матеріалу для підготовки публікацій;
- Підготовка студентів до участі у наукових конференціях;
- Проведення наукових семінарів за результатами досліджень;
- Заслуховування звітів щодо роботи студентського гуртка тощо.