На кафедрі глобальної економіки відкрито аналітичну лабораторію із застосуванням моделі AGMEMOD

February 1, 2018
НУБіП України

  Від сьогодні в університеті на кафедрі глобальної економіки економічного факультету запрацює аналітична лабораторія AGMEMOD. Це стало можливим завдяки співпраці з Німецько-українським агрополітичним діалогом та підтримці Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини.
  Моделювання майбутнього розвитку аграрного сектору України на основі сценаріїв актуальних політичних рішень – ось завдання моделі AGMEMOD, яку сьогодні урочисто передаємо нашим партнерам з НУБіП, сказав керівник Німецько-українського агрополітичного діалогу Фолькер Зассе. Вона застосовується Єврокомісією для аналізу Спільної аграрної політики та розвитку агропродовольчого ринку і базується на використанні моделі часткової ринкової рівноваги. Таким чином AGMEMOD допомагає приймати правильні політичні рішення.

  Від імені ректора університету Станіслава Ніколаєнка учасників проекту привітав проректор з навчальної і наукової роботи Сергій Кваша, який відмітив унікальність подібної співпраці. І сьогодні ми свідки реальних і позитивних змін, які принесе застосування можливостей AGMEMOD в Україні, зазначив він.
 З допомогою AGMEMOD ми не можемо, звісно, передбачати майбутнє, сказав представник Федерального міністерства сільського господарства Німеччини Стефан Гюбер. Але, безумовно, можемо зробити досить точний прогноз на основі економіко-математичного аналізу.

Авторка проекту Марія Богонос відмітила, що моделювати аграрну політику непросто, тому вдвічі приємніше, що НУБіП має для цього ресурси, які дозволяють це зробити грамотно.
  Для науковців є ще один плюс моделі – це гарна база для публікації наукових програм і статей у міжнародних виданнях.

З ініціативи декана економічного факультету Анатолія Діброви було розпочато спочатку ознайомчий, а потім і поглиблений курс з AGMEMOD, то не очікували, що він виявився настільки ефективним. Його випускники вже можуть працювати з цією моделлю самостійно, тобто пішов процес її передачі. Звісно, це велика заслуга тих аспірантів і викладачів, які проявили неабияку працездатність і сьогодні отримали заслужені сертифікати, – Валерії Селівестр, Марини Павленко, Анни Якимовської, Ірини Чебан і Алли Чміль.


 

 Відтепер багато залежить від цих талановитих молодих науковців, які навчились працювати з AGMEMOD і можуть просувати модель далі, наголосив Анатолій Діброва. На кафедрі глобальної економіки вже створили аналітичну лабораторію AGMEMOD. Розраховуємо, що на цій базі не тільки готуватимемо студентів і аспірантів, а й спільно з ННІ післядипломної освіти здійснюватимемо підвищення кваліфікації у цьому напрямку викладачів інших вишів та працівників державних структур. І, безумовно, готуватимемо своє бачення розвитку агрополітики, формуватимемо свої моделі, підкреслив він та подякував німецьким партнерам за плідну співпрацю.


 

 

 Логічним завершенням презентації стало урочисте відкриття аналітичної лабораторії на кафедрі глобальної економіки із застосування моделі AGMEMOD: Марія Богонос і Фолькер Зассе вручили символічний CD, на якому записана програма AGMEMOD.
 

 

   

 

 

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook