Розмінування та відновлення полезахисних лісових смуг: допомагаємо Миколаївщині

October 2, 2024

 Упродовж 26-27 вересня 2024 року у м. Миколаєві та області відбулися робочі зустрічі з представниками місцевих громад, лісокористувачами та фахівцями з питань відновлення полезахисних лісових смуг на ділянках, де відбувалися бойові дії та проходить розмінування.
Унаслідок повномаштабного російського вторгнення мільйони гектарів лісового фонду України та сільськогосподарських земель опинилися під прямим чи опосередкованим впливом бойових дій. Водночас ліси та захисні насадження відіграють значну роль у пом´якшенні та адаптації до змін клімату, збереженні біорізноманіття та забезпечення потреб економіки у деревній та недеревній продукції лісу. На жаль, значна площа лісових смуг вже знищена та продовжує знищуватися, оскільки смуги є основним природним захистом особового складу під час ведення бойових дій на півді та сході України.
Для опрацювання алгоритму відновлення полезахисних смуг від НУБіП України долучився доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Олександр Соваков, від WWF-Україна (Фонд дикої природи) менеджерка проєктів «Ліси» Ганна Лобченко та експерт-еколог HALO Trust в Україні Сергій Щербак. The HALO Trust – це найбільша міжнародна некомерціна організація, яка упродовж 35 років знешкоджує міни й вибухонебезпечні боєприпаси у 30 країнах світу. В Україні зазначена організація працює з 2015 року.
Під час робочих зустрічей провели наради з начальником Снігурівської міської військової адміністрації Іваном Кухтою, керівниками профільних відділів адміністрації та керівником Філії «Південний лісовий офіс» ДП Ліси України Олександром Грицаєм, де обговорили сучасний стан територій та намітили плани співпраці.

 

 

 

 

 

Також було оглянуто кілька ділянок полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, де проводили механізоване та ручне розмінування, розглянули заходи щодо їхнього відновлення. Відвідування ділянок проводилося з чітким дотримання всіх вимог безпеки за участі фахівців з розмінування.
Співпраця провідної наукової установи, місцевого самоврядування, громадських організацій для відновлення полезахисних лісових смуг та лісових масивів, що постраждали внаслідок воєнних дій є запорукою досягнення бажаного результату зацікавленими сторонами.

Доцент кафедри відтворення лісів
та лісових меліорацій
Олександр Соваков

 

 

 

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook