На лабораторному занятті з дисципліни «Патофізіологія тварин» студенти відібрали кістковий мозок у кроля та провели цитологічне дослідження пунктату
Дослідження кісткового мозку відіграють вирішальну роль в діагностиці різних захворювань кровотворної системи тварин, особливо у випадках, коли за клінічною симптоматикою і картиною периферичної крові встановити природу патологічного процесу не вдається. Пункцію кістково-мозкового каналу і вивчення його пунктату в першу чергу проводять з діагностичною метою для підтвердження або встановлення діагнозу різних форм гемобластозів (лейкозів) та анемій тварин. Важливе діагностичне значення також має дослідження кісткового мозку при ураженні його іншими захворюваннями: лімфогранулематозі, туберкульозі, лейшманіозом, метастазами раку. В гематологічній практиці дослідження кісткового мозку проводять також для контролю за хіміотерапією і тривалістю ремісії, для своєчасного виявлення рецидивів гострого лейкозу, з прогностичної метою.
Оскільки отримані показники переферичної крові не завжди можуть відповісти на низку запитань стосовно механізмів кровотворення, патогенезу захворювань, характеру і ступеню порушень функції кісткового мозку при захворюваннях різної етіології, на лабораторному занятті "Патофізіологія системи крові", яке відбулося 27 лютого, студентами 3 курсу 10 групи під керівництвом викладачів, доцента Юрія Харкевича та асистента Романа Бокотька, було відпрацьовано методику відбору кісткового мозку у кроля шляхом пункції великогомілкової кістки.
З отриманого пунктату кісткового мозку виконали мазки, які фарбували та досліджували під мікроскопом.
В. Данілов