Партнерство перевіряється результатом: візит представників механіко-технологічного факультету до ТОВ «АМАКО Україна»
Партнерство перевіряється результатом: візит представників механіко-технологічного факультету до ТОВ «АМАКО Україна»
6 листопада 2024 року
Особливості розвитку сучасного аграрного виробництва характеризуються стійким домінантом поступу технологічного і наукового процесів. Такий розвиток слугує градієнтом поєднання виробництва, освіти і науки, для динамічного створення та опанування новітніх розробок. Провадження освітньої і наукової діяльностей в партнерстві з виробниками носить стратегічний характер у формуванні ерудованого інженерного фахівця та грамотного науковця. На партнерських зустрічах науково - педагогічних працівників, гарантів освітніх програм закладів вищої освіти з представниками провідних компаній обговорюються сучасні технології виробництва аграрної продукції та інтегруються в освітній процес нові підходи діяльності підприємств, що носить визначний вплив на розвиток галузі та насичення ринку праці підготовленими спеціалістами.
30 жовтня поточного року завідувач кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка Юрій Гуменюк, завідувач кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М.П. Момотенка Іван Роговський, директор ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» Юрій Росомаха та гарант ОПП «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти Ігор Сівак, відвідали ТОВ «АМАКО Україна» в с. Проліски, Київської області.
Метою візиту було обговорення елементів освітнього процесу здобувачів вищої освіти інженерного профілю, ознайомлення з оновленими лінійками аграрної техніки та підсилення співпраці шляхом відкриття лабораторії компанії на кафедрі сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка.
Варто зазначити, що ТОВ «АМАКО Україна» - один із найбільших дилерів в Україні, з продажу сільськогосподарської техніки та комерційного транспорту і вже більше 10 років являється партнером механіко-технологічного факультету НУБіП України.
Технічний експерт компанії Віктор Чернушенко ознайомив гостей з сучасним обладнанням сервісних центрів АМАКО та точними методами діагностики, які дозволяють виявити будь-яку несправність машини. Приємно вражає факт наявності в складі товариства великої кількості випускників механіко-технологічного факультету. За словами Віктора Петровича – це відповідальні працівники, висока компетентність яких гарантує швидке та якісне обслуговування техніки, у будь-яку пору року. Компанія зацікавлена у підготовці менеджерів-професіоналів своєї справи і в такому ключі випускники інженерних спеціальностей НУБіП України завжди демонструють пристойний рівень знань.
Також технічний експерт ознайомив партнерів-освітян зі складом європейського рівня, що налічує тисячі найменувань запчастин для будь-якої техніки від провідних світових виробників, висвітлив діяльність великої мережі сервісних центрів та функціонування налагоджених логістичних процесів, що забезпечують клієнтів необхідними запасними частинами та видатковими матеріалами, у найкоротші терміни.
Керівник департаменту післяпродажного обслуговування Сергій Малиш надав візуальну інформацію про бренди сільськогосподарської техніки Massey Ferguson, BEDNAR, Geringhoff, WESTERN та комерційні автомобілі IVECO, які розміщені на оглядовому майданчику компанії. Також Сергій Володимирович розкрив сутність нових технологічних рішень точного землеробства Precision Planting. В процесі дискусії було зазначено, що розвиток ресурсозберігаючих технологій в аграрному секторі нашої держави відкриває простір виходу галузі на якісно новий рівень виробництва, який дозволяє конкурувати з іноземними підприємствами. Точне землеробство – є одним з базових елементів ресурсозберігаючих технологій в аграрному виробництві. Такі підходи оперують продуктивністю вирощування аграрних культур за їх місцевизначеною потребою в поживних елементах. Технології точного землеробства дозволяють застосовувати оптимальне управління родючістю кожної елементарної ділянки поля. Мета такого управління полягає не лише в отриманні максимального прибутку за умови оптимізації аграрного виробництва, економії господарських і природних ресурсів, а і в реальних можливостях виробництва якісної продукції та збереження навколишнього середовища.
В результаті зустрічі були визначені напрямки вдосконалення робочих програм дисциплін «Сільськогосподарські машини», «Технічний сервіс в АПК» та «Основи виробничого менеджменту». ТОВ «АМАКО Україна» і надалі буде підтримувати тісні зв’язки з механіко - технологічним факультетом НУБіП України та зобов’язується у 2025 році відкрити навчальну лабораторію свого представництва на кафедрі сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка.
Висловлюємо вдячність менеджменту компанії «АМАКО Україна» за теплу і змістовну зустріч. Здобувачі вищої інженерної освіти повинні яскраво відчувати повноту технологічної сфери діяльності людства, бачити перспективи свого майбутнього фаху та мати стимул для розбудови мислячої особистості. Лише в тісній співпраці з виробництвом ми якісно реалізуємо поставлені цілі.
Ігор Сівак, доцент кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М.Василенка, гарант ОПП «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти.