Виїзне заняття на базі рибоводного підприємства «Осетр» для студентів спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»

30 жовтня 2024 року
Наприкінці жовтня викладачами кафедри аквакультури було організовано виїзне заняття для здобувачів бакалаврського рівня освіти за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура» на базі ТОВ-СРП «Осетр» ‒ аквакультурного осетрового підприємства замкнутого технологічного циклу. Дана подія стала логічним продовженням гостьової лекції від головного рибовода компанії Марини Пашко, що відбулась напередодні, та дала змогу студентам на власні очі побачити всі технологічні процеси вирощування цінної делікатесної продукції осетрівництва.

Пані Марина гостинно зустріла відвідувачів та провела детальну екскурсію підприємством. Осетрове садкове господарство розташоване в мальовничому місці, у підніжжя Дівич-Гори на штучній водоймі Трипільської ТЕС замилувало усіх своєю красою та затишністю. Осетрові риби вирощуються в садках в проточній річковій воді, де умови наближені максимально до природніх. Крім того, одним з основних напрямів діяльності підприємства є виробництво високоякісної чорної ікри (Caviar).

Осетрові – є цінними реліктовими рибами, які охороняються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СITES) та вилов яких з диких популяцій заборонено в Україні. Забезпечити попит споживачів на їх делікатесну продукцію в умовах сьогодення здатні осетрові аквакультурні господарства. Саме тому для студентів надзвичайно важливою стала змога безпосередньо побачити роботу такого підприємства наочно та дізнатися у виробничих умовах про принцип формування маточного стада осетрових «від ікри до ікри», який базується на відборі елітного потомства рибопосадкового матеріалу за встановленими критеріями з подальшим вирощуванням риб до статевозрілого стану.

Крім того, здобувачі дізнались про важливі елементи годівлі риби високоякісними комбікормами згідно раціонів в умовах осетрового індустріального господарства. Побачили маточне стадо осетрових риб, яке має індивідуальні електронні мітки, що дозволяє здійснювати індивідуальний контроль на різних етапах вирощування продукції. Оскільки господарство багато років професійно займається вирощуванням осетрових риб, то воно здобуло статус племінного репродуктора.

Важливим аспектом виробництва продукції на підприємстві є система НАССР, яка впроваджена з 2013 р. та сертифікована згідно міжнародної схеми сертифікації системи якості та безпечності харчових продуктів FSSC 22000. Це дає змогу контролювати безпечність та якість виготовленого продукту на всіх ланках виробництва процесу «від ікри до ікри». Продукція господарства реалізовується не тільки в Україні але й закордоном. Експорт чорної ікри проводився в такі країни як, США, Японія, Іспанія, Данія.

Цей день став для наших студентів насиченим, пізнавальним та незабутнім. Він залишив надзвичайно багато приємних вражень та позитивних емоцій, як у здобувачів, так і у викладачів. Багато студентів виявили бажання продовжити співпрацю з підприємством в рамках проходження виробничої практики.

Хочеться висловити щиру подяку керівнику та співробітникам ТОВ-СРП «Осетр», керівництву університету та декану факультету тваринництва та водних біоресурсів за надану можливість майбутнім фахівцям галузі відвідати сучасне аквакультурне підприємство та зануритись в технології вирощування осетрових.

Окремо від щирого серця ми вдячні нашим Захисникам та Захисницям, які сьогодні героїчно стоять на захисті Батьківщини та дають нам можливість продовжувати вчитись та працювати! Низький вам уклін!


Надія Вовк,
професор кафедри аквакультури

Олеся Охріменко,
старший викладач кафедри

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook