Тиждень економічних дисциплін у Рівненському фаховому коледжі

29 жовтня 2024 року
З 21 по 25 жовтня у ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» проводився тиждень економічних дисциплін. У рамках цього тижня було проведено багато різноманітних заходів (екскурсій на виробництво, олімпіад, брейн-рингу, квесту, круглих столів, відкритих занять, зустрічей з провідними фахівцями, які працюють у різних галузях економічної сфери), метою яких було поглиблене вивчення обов’язкових економічних дисциплін з різних спеціальностей.
Упродовж тижня викладачами циклової комісії спільно зі здобувачами освіти було організовано 19 заходів з економічних дисциплін, зміст яких було розглянуто і затверджено на засіданні циклової комісії.
Розпочався тиждень економічних дисциплін 21 жовтня з проведення брейн-рингу на економічну тематику, який був проведений серед здобувачів освіти третіх курсів економічного відділення викладачами економічних дисциплін: Людмилою ПРОНЧУК та Елліною ОБАРЧУК
Під час гри здобувачі освіти активізували свою пізнавальну діяльність, вміння обґрунтовувати думки, проявляли ініціативу, інтерес до знань, були окрилені духом змагання і бажанням перемогти. Студенти відповідали на теоретичні запитання, доповнювали вислови, пов’язані з економікою та відгадували ребуси.
Також, 21 жовтня студенти 21-М, 22-М, 31-М та 41-М груп, які є членами гуртка «Менеджер» взяли участь в інтелектуально-розважальній грі «Економічний квест», яку провели Оксана ЧЕРНАЧУК, Олена ЧЕРНАЧУК-СЕМЕНИШИНА, Оксана КОНОНЧУК, Віта МОЦНЮК та Людмила ПРОНЧУК.
Під час гри, студенти розділились на команди і мандрували стінами коледжу між різними станціями, виконуючи завдання. Серед запропонованих завдань були кросворди, вправи на встановлення відповідності, питання економічного змісту, складання економічних термінів і, навіть, підрахунок кількості банкнот. За кожне пройдене завдання команди отримували частинку переможного вислову, який потрібно було скласти швидше за суперників.
Почесне перше місце вибороли студенти групи 31-М, а саме Басиста Евеліна, Гоч Вікторія і Радіон Ірина і були нагороджені грамотою. Також всі учасники гри отримали невеличкі смаколики, щоб відновити витрачені сили.
Цього ж дня викладачі циклової комісії Любов МАТВІЙЧУК та Оксана НЕМКОВИЧ провели олімпіаду з дисципліни «Фінансовий облік». Участь в олімпіаді взяли здобувачі освіти 31-О та 5-ОБ груп спеціальності 071 Облік і оподаткування.
Олімпіада проводилась з метою підвищення якості підготовки фахівців з фінансового обліку та системного вдосконалення освітнього процесу, активізації освітньо-пізнавальної діяльності здобувачів освіти.
Під час проведення олімпіади учасники виконували теоретичну частину у вигляді тестів в Гугл формах та письмові практичні завдання. Переможцями серед здобувачів освіти стали:
І місце – Войтович Єлизавета, студентка 31- О групи;
ІІ місце – розділили між собою студентки 31- О групи: Майструк Ольга, Пам’яновська Катерина, Шатецька Евеліна.
ІІІ місце – розділили між собою студентки 31- О групи: Звіздецька Ольга, Сільковська Юлія.
Переможці серед здобувачів вищої освіти «Бакалавр»:
І місце – Лютко Інна, студентка 5-ОБ групи
ІІ місце – Школярчук Дмитро, студент 5-ОБ групи
22 жовтня відбулося засідання студентського гуртка «Фінансист» у формі круглого стола на тему «Еволюція становлення та розвиток фінансової системи України», яке підготували та провели керівники гуртка Віктор ПОЗНАХОВСЬКИЙ, Алла ГНАТЮК та Наталія ПАСТУШЕНКО.
Метою наукового заходу було обговорення студентами, викладачами і практиками етапів становлення та еволюції фінансової системи для усвідомлення сучасних викликів та перспектив її розвитку.
Запрошеними гостями були: доктор економічних наук, доцент кафедри фінансів НУБіП України Зоя ТІТЕНКО, кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи та страхування НУБіП України Ольга ФАЙЧУК, заступник директора Західного РУ з корпоративного бізнесу Оксана ТУРЕВИЧ, консультант по роботі з клієнтами Банку Львів Галина ОКСЕНЧУК.
Того ж дня викладачі економічного відділення Любов МАТВІЙЧУК та Ірина БОНДАРЧУК провели відкрите практичне (бінарне) заняття з дисципліни «Фінансовий облік» та «Інформаційні систем і технологій в обліку» для студентів 31-О групи.
Метою заняття є застосовування набутих знань у практичних ситуаціях ведення обліку реалізації готової продукції, товарів (робіт та послуг); складання, обробка та систематизація документів із обліку процесу реалізації за журнально-ордерною та автоматизованою формами обліку; формування професійних рис майбутнього бухгалтера, почуття відповідальності за виконану роботу, творчого мислення.
Також відкрите заняття для студентів 21-М групи з дисципліни Організація виробництва на тему «Сутність і класифікація системи ведення господарства» провела викладач економічних дисциплін Віта МОЦНЮК.
Метою проведення заняття було ознайомлення здобувачів освіти з однією із найважливіших економічних категорій, як система ведення господарства, яка характеризує основні виробничі відносини всередині підприємства.
23 жовтня викладачем Оксаною КОНОНЧУК проведено відкрите заняття-екскурсія з дисципліни «Податкова система» для здобувачів освіти «Фаховий молодший бакалавр» 31-О групи економічного відділення спеціальності «Облік і оподаткування» на тему «Спеціальні податкові режими».
Метою проведення даного заняття стало те, що сьогодні надзвичайно актуальним є питання щодо спрощеної системи оподаткування, саме тому було проведено екскурсію до Головного управління Державної податкової служби у Рівненській області аби отримати роз’яснення щодо змін в оподаткуванні платників єдиного податку.
Також цього ж дня студенти груп економічного відділення Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» мали унікальну можливість поспілкуватися з Юрієм ВОЙТЕНКОМ, директором північно-західного макрорегіонального управління АТ КБ «Приватбанк». Під час зустрічі пан Войтенко поділився своїм досвідом роботи в банківському секторі, а також розповів про секрети успіху в бізнесі та особистому житті.
Зустріч організували Олена ЧЕРНАЧУК-СЕМЕНИШИНА, Оксана ЧЕРНАЧУК та Олена КУЧЕРУК.
Також 23 жовтня студенти 41-М та 21-М групи спеціальності 073 «Менеджмент» разом з викладачем Людмилою ПРОНЧУК, відвідали екскурсію до рекламно-виробничої компанії «Артлайт», яка була заснована в 2007 році сімейною парою Шершунів: Миколою та Ольгою та, на сьогодні, співпрацює з клієнтами в 15-ти країнах світу.
Під час екскурсії студенти мали змогу ознайомитися з особливостями роботи компанії від моменту звернення замовника і до поетапного процесу виготовлення замовлення. Першочергово нас познайомили з колективом компанії та їх посадовими обов’язками. Також дуже цікавою та інформативною була розповідь про систему управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM-система, скорочення від англ. Customer Relationship Management), тобто програмним забезпеченням компанії, призначеним для автоматизації взаємодії із замовниками (клієнтами).
23 жовтня в рамках тижня економічних дисциплін та засідання гуртка «Бухгалтер» відбувся круглий стіл «Професійна компетентність аудитора в умовах євроінтеграції». Організаторами заходу виступили викладачі економічного відділення к.е.н., доцент Алла ГНАТЮК та к.е.н. Оксана НЕМКОВИЧ.
До участі в круглому столі було запрошено: директора коледжу д.е.н., доцента Василя ЦАРУКА, заступника директора з навчальної роботи Людмилу БАЛДИЧ, методиста коледжу к.т.н. Вадима ЛЮЛЬЧИКА, завідувачку економічного відділення Ірину МАРТИНОВУ, голову циклової комісії економічного відділення Оксану КОНОНЧУК, к.е.н., практикуючого аудитора, директора ТОВ «АУДИТОРСЬКА КОМПАНІЯ «АКТИВ ПЛЮС» Людмилу МАТВІЙЧУК, а також представників Національного університету біоресурсів і природокористування України д.е.н., професора кафедри статистики та економічного аналізу Інну ЛАЗАРИШИНУ та к.е.н., доцента кафедри обліку і оподаткування Наталію КУЗИК. У заході також взяли участь студенти 4-ОБ, 5-ОБ, 31-О груп спеціальності 071 «Облік і оподаткування».
Цього ж дня викладачами та здобувачами освіти економічного відділення освітньо-професійного ступеня «Фаховий молодший бакалавр» та освітнього ступеня «Бакалавр» було організовано та проведено благодійну ярмарку викладачами економічних дисциплін Наталією ПАСТУШЕНКО, Оксаною КОНОНЧУК та Іриною БОНДАРЧУК.
Основною метою цього заходу був збір коштів на підтримку Збройних Сил України, які захищаються нас та забезпечують нам можливість спокійно жити та навчатись.
Атмосфера заходу була наповнена енергією, натхненням та солідарністю – кожен прагнув зробити свій внесок у спільну справу, розуміючи що цим наближає нашу перемогу. Всі виручені кошти будуть спрямовані на потреби ЗСУ. Ми пишаємось нашими здобувачами освіти та їхніми ініціативами. Лише спільними зусиллями ми подолаємо ворога!
24 жовтня студенти 2 курсів спеціальностей 071 Облік і оподаткування, 073 Менеджмент та 076 Підприємництво та торгівля, взяли участь в інтерактивній олімпіаді з дисципліни Бухгалтерський облік, яку організували Оксана ЧЕРНАЧУК, Олена ЧЕРНАЧУК-СЕМЕНИШИНА, Оксана КОНОНЧУК та Ірина ЧЕРНЕГА.
Інтерактивна олімпіада була проведена з використанням ігрової навчальної платформи Kahoot! Учасники олімпіади підключилися до виконання завдань за допомогою своїх мобільних пристроїв та відповідали на запропоновані на екрані питання. Після кожного питання на екрані телевізора відображалась турнірна таблиця та по завершенні олімпіади – п’єдестал переможців.
Студенти продемонстрували дуже високий рівень знань, здобутих під час вивчення навчальної дисципліни Бухгалтерський облік. Вітаємо переможців:
І місце – Лапавчук Маргарита, студентка 21-М групи
ІІ місце – Ломайчук Анастасія, студентка 21-М групи
ІІІ місце – Лапавчук Валерія, студентка 21-О групи
Також 24 жовтня відбулась зустріч студентів 21-Ф та 31-Ф груп спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок з Нічепорук Людмилою Володимирівною – начальником відділу ПрАт страхової компанії «УНІКА». Ініціаторами заходу були викладачі дисципліни «Страхування» Людмила ПРОНЧУК та Елліна ОБАРЧУК.
Пані Людмила поділилась зі студентами своїм досвідом у страховій діяльності, особливостями роботи та обов’язками фахівця зі страхування. У формі бесіди та дискусії розглянули тему особливостей страхової діяльності в реаліях сьогодення. Гостя дала вичерпні відповіді на запитання студентів.
24 жовтня відбувся круглий стіл «День кар’єри». Зустріч з випускниками коледжу, зокрема спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 071 «Облік і оподаткування» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (сьогодні деякі спеціальності мають іншу назву). Зустріч організували керівники гуртка «Фінансист» Віктор ПОЗНАХОВСЬКИЙ, Алла ГНАТЮК та Наталія ПАСТУШЕНКО.
Запрошені випускники розповідали завтрашнім випускникам про те, де вони працюють, як досягли успіху, як шукали роботу, як проходили співбесіди, як розвивають свої професійні навички; давали поради для успішного старту кар’єри. Зустріч була цікавою та пізнавальною.
25 жовтня відбулася зустріч здобувачів освіти випускних груп економічного відділення з юристкою благодійного фонду «Рокада» Юлією Карповець на тему «Трудові відносини під час війни: гарантії та зміни», яку організували та провели Людмила БУРЯЧИНСЬКА, Наталія ПАСТУШЕНКО, Оксана КОНОНЧУК і Тарас САСОВСЬКИЙ.
Зустріч була організована з метою ознайомлення студентів з трудовим законодавством нашої держави аби майбутні фахівці знали свої права і обов’язки при працевлаштуванні. Були розглянуті наступні питання:
1.     Можливість призупинення дії трудового договору.
2.     Можливість зупинення/розірвання трудового договору.
3.     Тривалість робочого часу.
4.     Відпустки.
5.     Призвані до війська.
6.     Праця жінок.
Також цього ж дня була проведена Конференція-презентація «Підприємства Рівненщини – лідери нашого краю», яку організували та провели Людмила БАЛДИЧ та Ірина МАРТИНОВА, Марія ЦАРУК.
Метою інтерактивного проєкту є узагальнення досліджень здобувачів освіти спеціальностей 076 Підприємництво та торгівля, а також 073 Менеджмент щодо діяльності виробничих і торгових підприємств області, презентація найцікавіших досягнень виробників товарів народного споживання різних галузей, а також бенчмаркінг польського ринку.
 
В рамках тижня циклової комісії економічних дисциплін студенти першого курсу 11-О, 11-П, 11-М та 11-Ф груп на чолі із кураторами Іриною БОНДАРЧУК, Любов’ю ПРОТАСЕВИЧ, Ларисою ТРИГУБЕЦЬ і Петром КОРНІЙЧУКОМ взяли участь у щорічному культурно-спортивному заході «Приймаємо у студентську родину», що приурочений до дня економіста і який економічне відділення організовує для першокурсників.
Студенти разом із кураторами відвідали розважальний центр «Турбіна» і продемонстрували своє вміння гри в боулінг. Даний захід мав на меті не лише веселе проведення часу, а й сприяння культурно-спортивному розвитку. Цей захід об’єднав першокурсників, допоміг їм адаптуватися в новому середовищі та відчути підтримку старших колег і кураторів.
Завершився тиждень дисциплін 25 жовтня підбиттям підсумків на засіданні циклової комісії.
Під час проведення тижня дисциплін згуртувалися не лише студенти, а й викладачі. Вважаю, що тиждень дисциплін був проведений на достатньо високому рівні і своєї мети досяг.
Загалом, впродовж тижня дисциплін викладачами було організовано 19 заходів. Викладачі та здобувачі освіти брали активну участь в проведенні тижня і я хочу від імені викладачів циклової комісії подякувати адміністрації коледжу за підтримку.
 
Оксана КОНОНЧУК,

 голова циклової комісії економічних дисциплін 


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook