Екскурсія студентів до Верховного Суду
22 жовтня 2024 року студенти 2 курсу 1 групи мали нагоду побувати з екскурсією у Верховному Суді.
Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.
Розміщений він у найзагадковішому палаці Києва – Кловському палаці.
Кловський палац — пам’ятка архітектури національного значення XVIII ст. у Києві. Палац споруджений у 1756 р. для членів імператорської родини, які приїжджали в Києво-Печерську Лавру на молебні, та для вищого духовенства.
Автори проекту — Йоган Шедель та Петро Неєлов. Безпосередньо керував будівництвом Степан Ковнір, який вніс у композицію та оформлення будівлі елементи української народної архітектури.
За час існування у Кловському палаці працювали різні установи. Спершу — друкарня Києво-Печерської лаври, потім — військовий шпиталь, протягом 1811–1856 рр. — перша чоловіча гімназія, з 1856 і до1917 р. — жіноче духовне училище. Під час громадянської війни палац зазнав руйнувань. У 1930 його було відновлено.
У 1975–2003 рр. тут знаходився Музей історії Києва. 31 липня2003 р. Київська міська рада передала Кловський палац із комунальної у державну власність.
З 2003 р. Кловський палац передано в експлуатацію Верховному суду. Реконструкція та перебудова палацу тривала до 2009 року.
Цей пам’ятник архітектури представляє стиль бароко. Спершу будівля палацу була двоповерховою. У 1863 р. надбудовано третій поверх. Інтер’єр палацу був розписаний українськими художниками. В. Фрідріх (маляр та золотар) розписав плафон у великому залі, а через декілька років іконописець К. Андрєєв виконав розпис по полотну.
Наразі Кловський палац є пам’яткою архітектури Національного значення.
В одному з найкрасивіших залів Кловського палацу, залі пленарних засідань, розпис на стелі та стінах із зображенням давньоримських і давньогрецьких богів, виконаний українськими художниками О. Кулаковим та Н. Литовченко. Меблі виготовлені у стилі середини XVIII ст. Зали прикрашають чудові люстри, стіни оздоблено різнобарвною ліпниною.
На другий поверх ведуть сходи Чесноти. Тут на стелі символічно зображені Віра, Надія і Милосердя.
Сильне враження на студентів справив зал Пленуму, де приймали присягу в присутності Президента України обрані судді Верховного Суду, де зазвичай проводяться засідання Пленуму Верховного Суду та інші офіційні заходи.
Відчути атмосферу, в якій приймає рішення найвищий судовий орган держави, студенти мали можливість у залі судових засідань, де слухають справи судді Великої Палати Верховного Суду.
На завершення екскурсії студенти відвідали музей Верховного Суду, де ознайомилися із історією його створення та функціонування, зразками мантій суддів Верховного Суду різних часів, цінними документами та іншими цікавими експонатами, дізналися про шляхи розвитку судоустрою і судочинства в Україні.
Щиро дякуємо за сприяння в організації заходу та за цікаву та змістовну екскурсію Ірині Борисівні
Тамара Новак, куратор групи Прав-2301
доцент кафедри аграрного, земельного та екологічного права ім. В.З. Янчука