Завершення серії осінніх освітніх заходів в межах імплементації проєкту Еразмус+, модуль Жан Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС»
Повноцінний, збалансований розвиток України неможливий без вивчення досвіду розвинених країн. В умовах євроінтеграційного шляху нашої держави важливим для нас стає дослідження практик та політик ЄС в частині побудови інклюзивної економіки та суспільства. Економіки, яка відрізняється сталістю, орієнтацією на різні групи та верстви населення, максимально враховує інтереси соціуму та спрямована на збалансований розвиток. Інклюзивне суспільство передбачає побудову середовища, яке орієнтовано на повноцінне включення всіх його членів, особливо вразливих груп населення, до яких можна віднести пенсіонерів, молодь, мігрантів, людей з інвалідністю, людей, які є в групі ризику за показником бідності або соціальної ексклюзії тощо.
Саме вивченню такого досвіду та впровадженню найкращих практик сприяє проєкт Програми Європейського Союзу Erasmus+, модуль Жан Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС» (Jean Monnet Module 101127466 – EPSEI – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH). Координатором даного проєкту є д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Лідія Шинкарук, яка разом із командою проєкту повела серію освітніх заходів протягом вересня-жовтня 2024 р.
Так, 13-18 вересня 2024 р. відбувся семінар «Практики інклюзивної економіки в ЄС», який провела координатор проєкту Лідія Шинкарук. Даний семінар має практичну орієнтацію та надає можливість усім учасникам здобути знання та навички, необхідні для успішного втілення проєктів, розуміти шлях України щодо адаптації вітчизняного законодавства до законодавства ЄС та необхідність імплементації досвіду соціально-економічної інклюзії програм та стратегій розвитку ЄС в умовах України.
Свого продовження серія освітніх заходів отримала 19 та 24 жовтня 2024 р., коли було проведено інтенсивний онлайн-курс «Принципи ЄС щодо різноманітності та інклюзивності для сталого розвитку», викладачем якого є член проєкту, професор, д.е.н., професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту НУБіП України Емілія Прушківська. Під час онлайн зустрічей учасники ознайомились з основними принципами та практиками, які впроваджуються в Європейському Союзі для забезпечення сталого розвитку та формування розуміння важливості інклюзивності й різноманітності в забезпеченні сталого розвитку, а також надання інструментів для їхньої реалізації в практичній діяльності.
Фінальна зустріч освітніх заходів проходила 26 жовтня 2024 року в форматі презентації дистанційного навчального курсу «Європейська соціальна політика в фокусі інклюзії», викладачем якого є член проєкту, професор, д.е.н., професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Марина Дєліні. Даний курс розкриває важливі аспекти реалізації Європейським Союзом проактивної соціальної політики, яка спрямована на подолання тих проблем, які виникають в суспільстві, а також активне залучення різних груп людей, максимальну інклюзію вразливих членів суспільства, а також профілактику соціальної ізоляції.
Освітні заходи об’єднали більше 130 учасників з усієї України, серед яких були й представники науково-педагогічної спільноти, й студенти бакалаврату та магістратури, здобувачі третього рівня освіти, громадські активісти та інші зацікавлені особи.
Презентаційні та навчальні матеріали усіх трьох курсів представлені в Google Classroom, що сприяло більшому залученню людей до тематики проєкту та комфортному опануванню курсів.
Проведені зустрічі надихають на нові звершення та активності, до яких ми запрошуємо всіх бажаючих! Навесні ми знову зустрічаємось на весняному циклі освітніх заходів! Чекаємо на Вас!
Більше інформації про наш проєкт Ви можете знайти за покликаннями:
вебсайт проєкту: https://www.epsei.info
сторінка в мережі ФБ: https://www.facebook.com/JMEPSEI
телеграм-канал: https://t.me/epsei
Тетяна Власенко,
завідувач кафедри виробничого та
інвестиційного менеджменту
Робоча група проєкту Еразмус+,
модуль Жан Моне
«Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС»