День відкритих дверей онлайн ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження зібрав мотивованих випускників з регіональних шкіл і коледжів

28 жовтня 2024 року
У Навчально-науковому інституті енергетики, автоматики і енергозбереження відбувся День відкритих дверей онлайн, який пройшов у відповідності до плану профорієнтаційних заходів інституту у 2024-2025 навчальному році. Захід було організовано для випускників шкіл, ліцеїв, гімназій та коледжів, які вже розпочали підготовку до вступної кампанії. На зустріч також були запрошені вчителі та батьки.

Вебінар відкрив вступним словом директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Віктор Каплун, який презентував колектив інституту та наголосив на важливості відповідального вибору професії в умовах динамічних змін на ринку праці та розвитку інноваційних технологій. Він зазначив, що обрання фаху, який відповідає інтересам і здібностям абітурієнта, є запорукою успішного кар'єрного зростання та професійного розвитку.

 

Віктор Каплун також презентував нові можливості для вступників, які відкриває реєстрація в базі даних вступників інституту. Внесення даних до цієї бази дозволяє забезпечити всебічну підтримку на всіх етапах вступної кампанії, включаючи інформування про важливі терміни та зміни в правилах прийому, консультації щодо підготовки документів та особливостей вступної кампанії, підтримку при подачі заяв на різні спеціальності, моніторинг конкурсних балів тощо.
Присутні ознайомились із сучасною матеріально-технічною базою інституту, місцями практичного навчання, дуальну форму навчання, стажування та виробничу практику на провідних підприємствах.

 

Загалом, враховуючи групові підключення, у заході взяли участь понад 150 учасників. Це свідчить про високий інтерес абітурієнтів і батьків до спеціальностей, за якими здійснюється підготовка в інституті, та до можливостей, які він відкриває для студентів.
Особливо приємно, що на захід підключалися цілі класи одночасно, що підкреслює спільну зацікавленість учнів у виборі майбутньої професії. Хочемо відзначити активність учнів із Бучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (м. Буча), які підключилися всім класом та взяли активну участь у заході.

 

З боку здобувачів повної загальної середньої освіти на заході були присутні представники 33 навчальних закладів.

Також висловлюємо щиру подяку керівникам та викладачам, які взяли участь у заході, за їхню активність і підтримку:
місто Київ – Еколого-природничий ліцей №116, Ліцей №286 (директор – Людмила Марченко), Ліцей №293 Деснянського району (заступник директора – Оксана Петруньок), Середня загальноосвітня школа №54, Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №316 з поглибленим вивченням української мови, Спеціалізована школа №131 Святошинського району (директор – Лариса Яворська), Спеціалізована школа I-III ступенів № 24 ім. О. Білаша з поглибленим вивченням іноземних мов Шевченківського району м. Києва (директор – Світлана Кудляк), Ліцей "Домінанта" Дніпровського району м. Києва.
Київська область – Бабинецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №13 (смт Бабинці), Білоцерківський опорний ліцей-гімназія №20 (м. Біла Церква), Бишівський академічний ліцей Бишівської сільської ради Фастівського району (викладач – Олександр Обухівський), Блиставицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (с. Блиставиця), Бориспільський професійний ліцей (м. Бориспіль, директор – Володимир Динько), Бородянський академічний ліцей (смт Бородянка), Бородянський академічний ліцей Бородянської селищної ради (смт Бородянка), Боярський академічний ліцей "Інтелект" (м. Боярка, директор – Аліна Федоренко), Демидівський ліцей Димерської селищної ради (смт Демидів), Насташівський ліцей Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району (директор – Валентина Пекур), Опорний заклад освіти "Немішаївський ліцей №2" Немішаївської ради Бучанського району (смт Немішаєве, директор – Олена Коваленко).
Полтавська область – Науковий ліцей №3 Полтавської міської ради, Полтавська загальноосвітня школа №37, Полтавський багатопрофільний ліцей №1 (м. Полтава).
Сумська область – Глухівські загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №1, 2, 3, 6 Глухівської міської ради, Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Шосткинської міської ради.
Кіровоградська область – Грушківський ліцей Благовіщенської міської ради (смт Грушка, викладач – Вікторія Маковійчук), Первозванівський ліцей Первозванівської сільської ради (Кропивницький район).
Житомирська область – Липниківський ліцей Лугинської селищної ради Коростенського району (директор – Оксана Новицька), Лугинський ліцей Лугинської селищної ради Коростенського району (директор – Анатолій Цапук), Академічний ліцей Долинської міської ради.
Черкаська область – Звенигородський ліцей №2 (м. Звенигородка).

З боку закладів фахової передвищої освіти в заході взяли участь представники 13 коледжів. Також висловлюємо щиру подяку керівникам та викладачам, які взяли участь у заході, за їхню активність і підтримку:
Волинська область – Володимир-Волинський фаховий коледж (м. Володимир).
Київська область – ВСП "Немішаївський фаховий коледж НУБіП України" (смт Немішаєве).
Кіровоградська область – Гайворонський політехнічний фаховий коледж (м. Гайворон).
Одеська область – Ізмаїльський агротехнічний фаховий коледж (м. Ізмаїл).
Рівненська область – Мирогощанський аграрний фаховий коледж (с. Мирогоща).
Сумська область – Конотопський індустріально-педагогічний фаховий коледж СумДУ (м. Конотоп), Роменський фаховий коледж СНАУ (м. Ромни).
Тернопільська область – ВСП "Бережанський фаховий коледж НУБіП України" (м. Бережани).
Черкаська область – Черкаський політехнічний фаховий коледж (м. Черкаси).
Чернігівська область – ВСП "Ніжинський фаховий коледж НУБіП України" (м. Ніжин), Прилуцький технічний фаховий коледж (м. Прилуки).
місто Київ – Київський енергетичний коледж, Пенітенціарна академія України.
Одночасне підключення до заходу відбулося у ВСП "Ніжинський фаховий коледж НУБіП України" (висловлюємо подяку заступниці директора з навчально-виховної роботи Тетяні Шеїн та викладачу Роману Залозному), Ізмаїльському агротехнічному фаховому коледжі (подяка завідувачу відділення ЕАСГ Сергію Лапшину та викладачці, майстру виробничого навчання Сніжані Остроуховій) та ВСП "Немішаївський фаховий коледж НУБіП України" (подяка завідувачці відділенням "Електрифікація" Людмилі Донській).

 

 

 

Багато навчальних закладів також надіслали свої враження про захід, високо оцінивши його організацію, інформативність та можливість безпосереднього спілкування з викладачами й представниками роботодавців. У своїх відгуках вони відзначили зручний формат онлайн-підключення та підкреслили важливість заходу для допомоги учням у виборі майбутньої спеціальності та плануванні кар’єрного шляху.

Презентація спеціальностей та освітніх програм, за якими здійснюється підготовка в інституті, розпочалося з презентації освітньої програми “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Програму представив доцент кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій Андрій Березюк, який поінформував про особливості навчального процесу, переваги освітньої програми та можливості, що відкриваються для студентів.

 

Під час презентації учасники були ознайомлені з лабораторною базою кафедри, який оснащений сучасним обладнанням для проведення практичних занять і наукових досліджень. Було наголошено, що практична підготовка є невід'ємною частиною навчального процесу, яка дозволяє студентам здобувати навички роботи з передовими технологіями та обладнанням.

 

Представлення освітніх програм спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка продовжила доцент кафедри інженерії енергосистем Світлана Макаревич, яка презентувала освітню програму Інжиніринг електроенергетичних систем з відновлювальними джерелами”.
Під час своєї презентації Світлана Макаревич ознайомила учасників із метою програми та ключовими дисциплінами, які охоплюють як традиційні, так і інноваційні об’єкти електроенергетики. Вона розповіла про навчальні дисципліни, присвячені використанню відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова енергетика, а також проєктуванню енергосистем.

 

Дуже приємною стала участь у спілкуванні з потенційними абітурієнтами представників роботодавців.
З цікавим виступом до присутніх звернувся керівник навчального центру ДТЕК “Київські електромережі” Андрій Семенчук, який акцентував увагу на давній і плідній співпраці з інститутом, можливостях для студентів проходити стажування й практику на базі підприємства. Він підкреслив, що компанія ДТЕК зацікавлена у підготовці молодих спеціалістів, які володіють сучасними знаннями та технологіями, і відзначив, що найуспішніші студенти можуть отримати запрошення на роботу ще до закінчення навчання.

До заходу також приєдналися випускники спеціальності 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, які поділилися власним досвідом навчання та професійного розвитку.
Василь Невмержицький, представник ПРАТ “ДТЕК Київські Регіональні Електромережі”, розповів про свій кар'єрний шлях і звернув увагу на важливості знань і навичок, здобутих в інституті. Він підкреслив, що навчання в інституті стало міцним фундаментом для його професійних досягнень та подальшого розвитку.

 

Наталія Кардаш, головний інженер проєктів і начальник проєктного відділу ТОВ “ВАП-Буд”, також поділилася своїм досвідом. Вона повідомила про переваги навчання в інституті та підкреслила важливість інтеграції теоретичних знань із практикою під час стажувань і роботи над реальними проєктами. Пані Наталія зазначила, що саме такий підхід допомагає студентам здобувати актуальні навички й краще підготуватися до викликів професійної діяльності.

 

Доцент кафедри інженерії енергосистем Олена Шеліманова презентувала спеціальність 144 – Теплоенергетика. Вона детально розповіла про навчальний процес, ключові дисципліни та сучасні тенденції у сфері теплоенергетики.
Олена Шеліманова наголосила, що студенти цієї спеціальності мають змогу вивчати новітні технології в галузі генерації та розподілу теплової енергії, а також працювати з системами теплоізоляції та енергоефективності. Вона представила навчально-лабораторну базу кафедри, яка оснащена сучасним обладнанням для дослідження енергетичних систем і теплообмінних процесів, що дозволяє студентам здобувати практичні навички в реальних умовах.

 

Випускник інституту Владислав Ткаченко, який нині працює менеджером з організації ефективного використання енергії у ТОВ “Інтеко”, розповів про свій шлях від студента до професіонала та наголосив на важливості знань і навичок, отриманих під час навчання. Владислав підкреслив, що якісна освіта й можливість застосовувати теоретичні знання на практиці стали визначальними для його успішної кар’єри.

Доцент кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка Тарас Лендєл розповів про спеціальність 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка. Доповідач поінформував про лабораторну базу кафедри, яка оснащена сучасним обладнанням для проєктування та тестування роботизованих комплексів.
Студенти мають можливість працювати над реальними проєктами, розробляти інтелектуальні системи управління, що допомагає здобути практичні навички й ефективно застосовувати отримані знання в інженерній діяльності.

 

 

 

Випускник інституту зі спеціальності 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка Роман Поліщук, який нині працює головним спеціалістом відділу реалізації державної політики розвитку електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики України, поділився своїм досвідом навчання та професійного становлення. Ті знання й навички, які він одержав в інституті, допомогли йому побудувати кар’єру. Роман відзначив, що програма підготовки надала йому не лише глибокі теоретичні знання, а й важливий практичний досвід, завдяки якому він упевнено розпочав свою професійну діяльність.

 

Захід завершився спілкуванням із учасниками та відповідями на запитання. Абітурієнти та їхні батьки отримали вичерпну інформацію про умови вступу, освітні програми, можливості стажування та майбутні перспективи працевлаштування.
Викладачі та представники підприємств провели індивідуальні консультації, що допомогло учасникам визначитися з вибором спеціальності та спланувати подальші кроки для успішного вступу.

День відкритих дверей онлайн став важливим етапом у профорієнтаційній роботі інституту, допомагаючи абітурієнтам та їхнім батькам отримати необхідну інформацію про освітні програми та можливості навчання.
Завдяки активній участі викладачів, батьків, роботодавців і випускників, учасники змогли ближче ознайомитися зі спеціальностями та практичними перспективами, які відкриває інститут.
Зустріч завершилася продуктивним спілкуванням, яке допомогло майбутнім вступникам чіткіше визначитися з вибором напрямку та спланувати подальші кроки для успішного вступу.

Вячеслав ВАСЮК,
заступник директора, координатор з виховної роботи
та організації дозвілля студентів

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook