Майстер-клас по виготовленню пастили студентами факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК

24 жовтня 2024 року

   Вийшовши на очне навчання у жовтні місяці, на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК за ініціативи викладача, доцента кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Юлії Крижової, яку підтримали студенти 3 курсу 1 та 3 групи, відбувся майстер-клас з приготування пастили в рамках вивчення дисципліни «Технологія консервування плодів та овочів».

Пастила – це натуральний солодкий десерт, який виготовляється шляхом висушування (дегідратації) за низьких температур пюре з фруктів, овочів та ягід. Пастила має м’яку текстуру та приємний смак і часто використовується як заміна цукеркам або іншим десертам. Пастила містить велику кількість вітамінів, мінералів та харчових волокон з фруктів, овочів та ягід, що робить її корисною для здоров’я. Вона має низький вміст жиру та є низькокалорійною, тому є дієтичним продуктом та підходить у якості десерту для тих, хто прагне схуднути чи просто слідкує за фігурою. Пастила готується без додавання хімічних консервантів, ароматизаторів, барвників та цукрів. Ми з ентузіазмом та зацікавленістю сприйняли таку ідею по приготуванню пастили, бо це новий тренд серед десертів у світі здорового харчування. Пастила є популярним десертом в багатьох країнах світу, зокрема в Україні, США, Туреччині, Індії та інших країнах. Вона може бути виготовлена з різних фруктів, овочів та ягід, також із їх сумішей. Ми вирішили приготувати фруктову та фруктово-ягідну пастилу, бо вважаємо, що саме ці види найбільше подобаються людям. Обрали три смаки: яблучно-апельсиновий, яблучно-апельсиновий з корицею та яблучно-апельсиново-полуничний. Для приготування використали наступну технологію: спочатку запекли яблука, потім подрібнили їх в блендері, додали заздалегіть подрібнені в блендері апельсини, змішали їх. Пюре виклали тонким шаром на піддон, попередньо змазаний оливковою олією, таку ж саму технологію використали для інших смаків.
Ми звернули увагу, що в’язкість та консистенція були більш густими при додаванні кориці та полуниці на відміну від пастили, в якій використовували лише яблука та апельсини. Процес сушіння тривав 14 годин за температури 50 ºС. Оцінюючи органолептичні показники різних видів пастили, ми прийшли до висновку, що додавання будь-яких інших компонентів впливають на її смак, запах та консистенцію. Найбільше смакували два види пастили, які були без додавання кориці, яка, незважаючи на невелику додану кількість, перекривала смак та запах апельсину. До процесу пакування ми вирішили підійти креативно: нарізали пастилу на прямокутники, скрутили їх в трубочки і запакували в конверти, перев’язавши стрічкою, та додали теплі побажання. Коли, як не в наш час, дарувати нашим близьким теплі та приємні емоції. Запропонували викладачам та студентам із усіх конвертиків з пастилою вибрати свій конвертик, який кому дістанеться за смаком і нашими побажаннями. Серед побажань були наступні, наприклад: «З Вами солоденьке до чаю непотрібне», «Придбайте собі щось нове», «Ви супер!», «Вас чекає сюрприз», «Вас чекає романтична вечеря» і т.д.

В довершення до всього вище сказаного, хотіли б поділитись нашими враженнями: цей досвід є цінним для нас, як для майбутніх фахівців справи, ми здобули знання про фізико-хімічні зміни фруктів та овочів під час процесу сушіння, ознайомились з принципом роботи сушильного апарату WETAIR, а також отримали багато приємних емоцій. Кожну можливість здобути нові знання приймаємо з вдячністю, сподіваємось, що це не останній майстер-клас, в якому ми беремо участь.

Марія Лісневська, староста 1 групи 3 курсу
спеціальності «Харчові технології»

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook