Підсумкове засідання ради з виховної діяльності НУБіП України: досягнення та перспективи
Підсумкове засідання ради з виховної діяльності НУБіП України: досягнення та перспективи
20 червня 2024 року
19 червня 2024 року відбулося підсумкове засідання ради з організації виховної діяльності університету. Порядок денний включав розгляд питань роботи ННЦ виховної роботи і соціального розвитку, кафедри фізичного виховання, кафедри культурології, кафедри військової підготовки, музею історії НУБіП України в частині реалізації програми виховання студентів університету «Громадянин, патріот, фахівець» впродовж 2023-2024 н.р.
Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша відкрив засідання. Сергій Миколайович відзначив важливість роботи заступників директорів та деканів зі студентською молоддю впродовж навчального року, акцентувавши увагу на кращих практиках реалізації програми виховання, вказав на сильні сторони формування особистості студентів в академічному середовищі.
Директор ННЦ виховної роботи і соціального розвитку Сергій Михнюк відзвітував про реалізацію програми виховання студентів університету «Громадянин, патріот, фахівець» впродовж навчального року в умовах воєнного стану. Сергій Вікторович підкреслив, що попри виклики, які стояли перед колективом університету, спричинені збройною агресією російської федерації, за звітний період вдалося реалізувати багато масштабних проєктів за участю студентів усіх ННІ та факультетів (від проєкту «Школа першокурсника – 2023», спортивних змагань серед першокурсників, Днів донора, визначення кращої спортивної академічної групи 2024 року до проведення військово-спортивних змагань «Патріот НУБіП України – 2024»). Спільно з членами ради було розглянуто та схвалено перспективний план виховної роботи на 2024-2025 н.р.
На завершення Сергій Михнюк окреслив заступникам з виховної роботи ключові завдання на наступний навчальний рік, які лягли в основу програми розвитку університету «Голосіївська ініціатива – 2025»:
- сприяти розвитку студентського самоврядування університету в умовах нових суспільних викликів;
- розвивати інформаційну культуру студентської молоді, відповідальне ставлення до публікації контенту у соціальних мережах;
- забезпечити ефективну роботу студентського центру «IQ-простір» в умовах воєнного стану, активізувати використання інфраструктури студентського центру здобувачами освіти університету;
- сприяти діяльності волонтерських груп, участі в благодійних акціях на підтримку ЗСУ, ТрО, інших силових структур;
- наставникам академічних груп, вихователям студентських гуртожитків постійно тримати у полі зору клімат у студентському середовищі, вивчати потреби, вчасно реагувати на запити молоді.
Микола Костенко, завідувач кафедри фізичного виховання, звітуючи про роботу за навчальний рік, ознайомив учасників засідання із результатами спортивних змагань різного рівня (світові, міжнародні, всеукраїнські, міські), переможцями і призерами яких стали студенти НУБіП України, розповів про результати 67-ї спартакіади студентів університету.
Валерій Шевчук – начальник кафедри військової підготовки доповів про роль підрозділу в частині реалізації завдань національно-патріотичного виховання студентської молоді, проєкти, спрямовані на підвищення рівня обізнаності членів колективу університету щодо захисту Батьківщини.
Директорка музею історії НУБіП України Марія Поливач відзвітувала про залучення студентів до вивчення історії університету, здійснила якісний аналіз цього процесу. Разом з тим Марія Анатоліївна зосередила увагу й на питанні вшанування полеглих у війні студентів і членів колективу університету відповідно до наказів ректора «Про увіковічнення пам’яті членів колективу, які загинули, захищаючи Україну», «Про встановлення меморіальних дошок викладачам, студентам, співробітникам та випускникам, які загинули, захищаючи Україну від російських загарбників».
Директор студентського містечка Сергій Стецюк звернувся до присутніх заступників з питаннями організованого поселення студентів у гуртожитки у 2024-2025 навчальному році, оплату за проживання, виписку випускників університету. Нагадав і про функціонування центру надання побутових послуг.
Підсумкове слово проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергія Кваші несло в собі наступне:
- рік був напружений, сповнений викликів, але вдалося реалізувати багато проєктів;
- продовжуємо рух у напрямку розвитку науки, посилення виховного впливу, допомоги нашим Силам оборони;
- постійне покращення співпраці між викладачем, наставником та студентом має бути в пріоритеті.
Усім учасникам зустрічі бажаємо перемог, успіхів на ниві виховання студентської молоді!
Лариса Нестеренко,
начальник відділу виховної роботи
та студентських справ