На кафедрі транспортних технологій та засобів у АПК стейкхолдери з Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) провели лекцію для студентів спеціальності «Транспортні технології на автомобільному транспорті»

5 жовтня 2023 року
  У рамках тижня безпеки руху, який проводиться на кафедрі транспортних технологій та засобів у АПК, за ініціативи декана механіко-технологічного факультету В’ячеслава Братішка та завідувачки кафедри Лілії Савченко проведено лекцію на тему: Weightinmotion (Зважування в русі).
  Лекцію провели заступник директора Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті – начальник відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Сидоренко Антон, Соколюк Любомирголовний спеціаліст відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті, Савченко Ігорголовний спеціаліст відділу адміністративної практики Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті, Савченко Владстарший державний інспектор відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорт
  Українська транспортна система є важливим стовпом розвитку національної економіки і ефективне функціонування цієї системи вимагає не лише якісної інфраструктури, але й сучасних технологічних рішень для забезпечення безпеки і ефективності перевезень. У цьому контексті зважування в русі (Wim – Weigh-in-Motion) відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки дорожнього руху та збереженні дорожнього покриття. В Україні ця технологія набуває все більшого значення, і це було важливою темою на лекції, проведеній представниками Державної служби (Укртрансбезпека) для студентів спеціальності «Транспортні технології на автомобільному транспорті». Лекція проводилась у змішаному форматі (це понад 50 студентів).
 
  На лекції, яка відбулася в лекційні аудиторії, представники Укртрансбезпеки розглянули важливі аспекти використання технології зважування в русі і її вплив на безпеку і ефективність дорожнього руху в Україні. Для студентів це була унікальна можливість дізнатися більше про новітні технології, які впроваджуються на дорогах їхньої країни.
  Одним з головних аспектів, підкреслених на лекції, була роль Wim в контролі за вантажним транспортом. Україна має велику мережу доріг, які використовуються для перевезення вантажів, і контроль за вантажним транспортом є важливим завданням з погляду безпеки і збереження інфраструктури. Технологія зважування в русі дозволяє здійснювати вимірювання ваги транспортних засобів без їх зупинки, що робить процес більш швидким і зручним.
  Також було наголошено на тому, як Wim сприяє виявленню перевищення вантажних норм і перевезенню небезпечних вантажів. Це допомагає зменшити ризики для безпеки дорожнього руху та захищає дорожнє покриття від надмірного навантаження, що веде до його швидкого зносу.
  Представники Укртрансбезпеки також поділилися статистикою та прикладами успішних випадків впровадження технології зважування в русі на дорогах України. Вони підкреслили, що ця технологія допомагає покращити якість дорожнього обслуговування та забезпечити безпеку та комфорт користувачів доріг.
  На лекції була також наголошено про важливість співпраці між державними органами, науковими установами та громадськістю для ефективної імплементації і розвитку технологій зважування в русі в Україні. Зважування в русі є важливою складовою сучасної транспортної системи України, і лекція, проведена представниками Укртрансбезпеки, допомогла студентам отримати більше інформації про її роль у забезпеченні безпеки та ефективності дорожнього руху. Досягнення та впровадження таких технологій є кроком вперед у розвитку транспортної галузі України, ця лекція надала студентам поглиблене розуміння важливості цього процесу.
  За словами представників Укртрансбезпеки, технологія зважування в русі в Україні постійно розвивається і вдосконалюється. Вона стає все більш точною і надійною, що дозволяє забезпечувати якісний контроль за вантажним транспортом та збереженням дорожнього покриття. Крім того, ця технологія допомагає скоротити час перевірки вантажів, що призводить до підвищення ефективності перевезень і зменшення негативного впливу на дорожню інфраструктуру.
  Студенти також отримали можливість поставити питання і обговорити аспекти впровадження технології Wim з представниками Укртрансбезпеки. Ця взаємодія сприяла збагаченню їхніх знань і розумінню сучасних викликів, пов'язаних з безпекою дорожнього руху та управлінням транспортною інфраструктурою.
  Україна рухається вперед у сфері транспортної безпеки та ефективності дорожнього руху завдяки впровадженню новітніх технологій, таких як зважування в русі. Ця лекція була важливим кроком у популяризації цих технологій серед молодого покоління і надала студентам стимул долучитися до розвитку транспортної галузі України у майбутньому.
  Загалом, лекція проведена представниками Укртрансбезпеки для студентів стала важливою подією в контексті підвищення обізнаності та розуміння сучасних технологій та їхнього впливу на транспортну безпеку в Україні. Такі ініціативи сприяють покращенню дорожньої інфраструктури та створюють більш безпечне і комфортне середовище для усіх учасників дорожнього руху в країні.
 МЕХАНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ, В ОСОБІ, ДЕКАНА БРАТІШКА В’ЯЧЕСЛАВА ТА КАФЕДРА ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ЗАСОБІВ У АПК, В ОСОБІ, ЗАВІДУВАЧКИ САВЧЕНКО ЛІЛІЇ, ДЯКУЄ КЕРІВНИЦТВУ УКРТРАНСБЕЗПЕКИ, АНТОНУ СИДОРЕНКУ, ТА СВОЇМ ВИПУСКНИКАМ МАГІСТРАМ, САВЧЕНКО ВЛАДИСЛАВУ, САВЧЕНКУ ІГОРЮ, СОКОЛЮКУ ЛЮБОМИРУ ЗА ЦІКАВУ ТА ІНФОРМАТИВНУ ЛЕКЦІЮ!
 

Лілія Савченко 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook