Олег Юров: «Людину до тріумфу спонукає вихід із зони комфорту»

22 листопада 2018, 0:48
м. Київ

        Сучасне мистецтво — це складний процес, адже кожен митець намагається вигадати та показати всьому світові щось нове. Те, чого ще не було, і передати у такий модерний спосіб власні відчуття та сприйняття світу. Саме тому на “Ukrainian energy week '18” художники презентували свої роботи на виставці під назвою “Вічний двигун”, щоб показати, яким ж різноманітним може бути мистецтво. Власні картини презентували: Ольга Адам, Тетяна Василенко та Олег Юров. Саме пан Олег люб’язно погодився відповісти на декілька питань.

 

   

- Як потрібно розтлумачити назву виставки «Вічний двигун»?

- Ця назва уособлює в собі те, що мистецтво вічне і може існувати в будь-яку епоху. І тому ми провели паралель із вічним двигуном, адже творчість існуватиме завжди, незалежно від того, що відбувається навколо. Це такий спосіб передачі відчуттів і енергії, що може спонукати людину до змін.

 - Що Вас надихає на створення таких картин, і як вигадали таку ексклюзивну техніку малювання?

- Мене надихає світ, в якому зараз живе людина, адже він стрімко змінюється: нові будівлі, нові стилі оформлення. І тому потрібно шукати щось незвичайне, те чого не було раніше. Після довгих роздумів виникла ідея відмовитися від полотна і малювати на пластику. Я намагався експериментувати, тому спробував велику кількість матеріалів і технік, поки не вигадав власну. Суть в тому, що для такої техніки не потрібні пензлики. Я просто беру фарбу і виливаю її на пластик, керуючи нею. В результаті виходять неповторні картини, адже двічі фарба не може однаково змішатись і створити ідентичні образи. Практикую цю техніку вже близько року.

 - Скільки часу потрібно витратити для створення такого шедевру?

- Картину потрібно намалювати за один раз, бо її можна створювати поки фарба ще доволі рідка і нею можна керувати. Цей процес займає близько 5-6 годин, тому потребує неймовірної концентрації, адже коли вона хоч трохи почне засихати — все. Ви більше нічого не зможете змінити. До речі, на планування витрачається набагато більше часу, оскільки ідея повинна вже бути перед початком роботи, а в процесі її втілення можу щось змінити.

 - Для якого інтер’єру підходять ці картини?

- Загалом, для лофту. Тобто, коли є звичайна цегляна стіна, або ж пофарбована. Ще треба звернути увагу на те, що ці картини потребують доволі багато простору. Ви просто можете взяти таку картину і прикрасити нею стіну. І саме вона стане центром уваги і надасть інтер’єру сучасності.

 - Чим займалися до того, як винайшли цю модерну техніку?

- До цього 4 роки кожного тижня на вихідних проводив майстер-класи традиційного живопису в різних куточках світу. В основному — це європейські країни, Америка, Росія і Казахстан. Хочу сказати, що творчі люди є всюди, але у кожного народу свій підхід. Наприклад, американці намагаються зрозуміти всі аспекти того, що і як потрібно робити, тому вони не покидають майстер-клас, поки не дізнаються все про техніку малювання. А от швейцарці дуже полюбляють сучасний підхід в написанні картин.

 - Пане Олеже, чого можна очікувати в майбутньому?

- Звичайно експериментів, адже коли досягаєш своєї цілі не потрібно зупинятися в цій зоні комфорту. Людина розвивається тільки тоді, коли вона ставить перед собою нові цілі і робить все, щоб дійти до тріумфу. Лише в такому випадку вона може отримати досвід і нові яскраві емоції й відчуття.

             Кожен з нас повинен пам’ятати про таку важливу річ, як творчість. Тому художники, які представили свої картини на виставці, хотіли донести до людей саме те, що для досягнення мети потрібно всебічно і невпинно розвиватися, виражати свою особистість в різних аспектах життя.

 

Вікторія Кравченко

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook