Гостьова онлайн-лекція «Право Гетьманщини: чи минуле минуло?» від Христини Моряк-Протопопової (кафедра історії держави, права та політико-правових учень Львівського національного університету імені Івана Франка)

21 березня 2023 року

20 березня 2023 року для студентів 1 курсу юридичного факультету завідувачкою кафедри Вірою Качур було організовано гостьову лекцію з навчальної дисципліни «Історія держави і права України». Лекцію на тему «Право Гетьманщини: чи минуле минуло?» в онлайн-форматі презентувала Христина Моряк-Протопопова, доцентка кафедри історії держави, права та політико-правових учень Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

У ході лекції присутні дізналися про неперервність розвитку правової системи України до ХІХ ст., яка, на жаль, була перервана насадженням російського імперського права. Значна увага була приділена головним інститутам приватного та публічного права Гетьманщини. Водночас виклад матеріалу відбувався у порівняльному ключі із сьогоденням.

 

 

 

Зауважимо, що до заходу приєдналися не лише студенти, а й викладачі кафедри теорії та історії держави і права Анна Мельник, Світлана Авраменко, Алла Гелич, Сергій Козін, а також пані декан Олена Яра.

 

Приємно, що гостьова лекція не залишила байдужим чи байдужою нікого. Після її завершення своїми враженнями та рефлексіями ділилися, як студенти, так і викладачі. Говорили про те, щ обуло надзвичайно цікаво, пізнавально, корисно і спонукає до саморозвитку та самовдосконалення. Для здобувачів вищої освіти було цікаво дізнатися як викладаються навчальні дисципліни в інших закладах вищої освіти для їхніх колег. Щодо викладачів, то нас найбільше вразили наявність своєрідних правил дорожнього руху та той факт, що стан алкогольного сп’яніння розглядався в період Гетьманщини як пом’якшувальна обставина, звісно, якщо вона відповідала низці умов.

 

Щиро дякуємо пані Христині за те, що знайшла вільний час у своєму щільному робочому графіку для зустрічі із нашими здобувачами і викладачами та поділилася своїми міркуваннями щодо місця права Гетьманщини у державно-правовій історії України та його значення для формування правової культури сучасного правника!

 

Кафедра теорії та історії держави і права

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook