На засіданні деканату факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК розглянуто можливість проведення днів відкритих дверей для школярів

2 квітня 2022 року

  

 2 квітня під головуванням декана факультету Лариси Баль-Прилипко відбулося розширене засідання деканату, присвячене актуальним питання життєдіяльності факультету та можливості проведення Днів відкритих дверей для школярів у воєнний час.

  Декан зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які були розглянуті на розширеному ректораті, зокрема на регулюванні трудових відносин на період воєнного стану; про оплату праці в квітні. Науково-педагогічні працівники продовжують працювати в дистанційному режимі, а отже відповідно до законодавства отримають заробітну плату в повному обсязі. Частина співробітників, а це допоміжний персонал - лаборанти, старші лаборанти, інженери, майстри виробничого навчання кафедр будуть переведені на простої та отримають 2/3 посадового окладу.

   Потому завідувачі кафедр Володимир Василів, Ольга Прядко, Наталія Слободянюк доповіли про перебіг освітнього процесу на кафедрах. Завідувачі кафедр представили  аспекти навчального процесу в онлайн режимі на факультеті та підготовку бакалаврських та магістерських робіт студентами денної та заочної форм навчання.

   Було зазначено, що навчальні заняття проходять згідно розкладу, явка студентів становить на рівні 60-65%, а ті, які з різних причин не можуть доєднуватися наживо, залучені в навчальний процес шляхом надсилання навчальних матеріалів та виконання завдань. Наразі проходить атестація студентів, яка триватиме протягом наступного тижня.

   Усі кафедри активно проводять профорієнтаційну роботу, залучають випускників шкіл і коледжів, технікумів на участь в олімпіаді для вступу в НУБіП. Кількість зареєстрованих учасників на факультет для участі в олімпіаді становить 119 осіб.

   Старший викладач кафедри технології мясних, рибних та морепродуктів Микола Ніколаєнко доповів про стан виконання наукової роботи на факультеті. Зазначив, що по закінченню І кварталу за результатами виконання науково-дослідних тем (керівники - Людмила Деревянко, Лариса Баль-Прилипко) до наукової частини університету подані вчасно короткі звіти про виконання науково-дослідних робіт за І квартал та акти приймання-здачі робіт. За результатами наукової роботи НПП факультету видано протягом кварталу: 6 наукових статей у міжнародних журналах, які індексуються у наукометричній базі Scopus; 4 статті у фахових журналах категорії Б, отриманні 5 позитивних рішень на патенти на корисну модель; розділу монографії у колективній монографії. Також доповідач зазначив, що наразі відбувається рецензування статей, поданих до наукового журналу "Тваринництво та технології харчової продукції".

   Доцент Наталія Голембовська зосередила увагу завідувачів кафедр на проведенні відкритих лекцій у весняному семестрі; доповіла процедуру проведення, на кожну відкриту лекцію створена комісія із членів робочої групи; за результатми проведення лекції анкети комісії та студентів обовязково необхідно подавати до навчального відділу. Наразі, відкрита лекція проведена доцентом кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК Марією Жеплінською, наступні два тижні плануються проведення відкритих лекцій наступними НПП – в.о. завідувачем кафедри Володимиром Василівом, доцентами Леонорою Адамчук, Юліє Сливою, Аліною Менчинською, Анастасією Іванютою, Михайлом Муштруком, асистентом Максимом Гудзенком.

 

   Потім декан факультету перейшла до одного з головних питань порядку денного деканату, це можливості проведення Днів відкритих дверей на факультеті у квітні. Лариса Баль-Прилипко зазначила, що у цей складний воєнний час в Україні, коли значна частина випускників 2022 року виїхали за кордон, проведення даного заходу є надзвичайно важливим та необхідним, саме зараз. Для цього необхідно виконати низку завдань: зробити оголошення та розповсюдити його в інтернет-мережах; розробити програму Дня відкритих дверей на факультеті; залучити до заходу відомих випускників, членів ради роботодавців; підготувати презентаційні матеріали навчальними аудиторіями та лабораторіями кафедр; залучити до участі випускників шкіл, коледжів, технікумів.

   Куратор групи магістрів доцент Юлія Крижова наголосила на основному завданні у воєнний час сьогодення – приділити увагу всім магістрам, а також тримати постійний зв'язок з кожним. Завдяки злагодженій роботі деканату факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК, на чолі з деканом Ларисою Баль-Прилипко та підтримки старости групи Юлії Дерун  налагоджено комунікацію з усіма студентами. Вона зазначила, що усі магістри, під організаційно-методичним керівництвом науково-педагогічних працівників,  вправно виконували експериментальні дослідження, поєднуючи виготовлення інноваційних продуктів в умовах сучасних лабораторій кафедри технології мꞌясних, рибних та морепродуктів. Наразі для комунікації зі здобувачами достатньо наявності смартфону та можливості підключення до інтернету. Саме завдяки Viber-групам, платформам Webex та Zoom, а також коректній роботі електронної пошти наукові керівники мають можливість продовжувати освітню та наукову роботу з магістрами.

   Заступник декана Наталія Слободянюк зосередила увагу присутніх на забезпеченні у дистанційному та змішаному форматах повне виконання індивідуальних навчальних планів магістрів за весняний 2021-2022 н.р. та весь період підготовки; організації та проведенні завершальної весняної екзаменаційної сесії, яка буде у магістрів з 18 квітня; на проведенні підсумкової атестації магістрів-дослідників - захисті магістерських кваліфікаційних робіт.

   Наталія Михайлівна ознайомила присутніх, що з метою підвищення якості підготовки здобувачів освітнього ступеня «Магістр» у Національному університеті біоресурсів і природокористування України Вчена рада університету затвердила зміни і доповнення, що внесені до «Положення про підготовку магістрів у НУБіП України» (протокол № 6 від 23 лютого 2022 р.). Зазначила, що захист магістерських робіт буде проходити згідно із вимогами даного Положення. Усі магістерські роботи мають пройти перевірку на академічну доброчесність, отримати рецензії науковців та мати відгуки наукових керівників.

   Заступник декана з виховної роботи Тетяна Розбицька надала інформацію про місце та умови перебування студентів денної форми навчання у воєнний час. Наразі, жоден студент не залишається за межами поля зору кураторів та керівництва факультету. Куратори мають зв’язок з усіма здобувачами вищої освіти і їхніми батьками, щоденно комунікують із студентською спільнотою, моніторять та узагальнюють події освітньої діяльності академічних груп. Щотижнево, у пятницю відбуваються старостати разом із кураторами груп. У гуртожитку №9 на сьогодні проживають 4 студенти. Виховна робота із студентами постійно проводиться.

   На завершення декан факультету Лариса Баль-Прилипко  побажала усім мирного неба, терпіння, успіхів нашим креативним студентам та успішного завершення весняного семестру.

ПРАЦЮЄМО, НАВЧАЄМОСЯ ТА ВІРИМО В ПЕРЕМОГУ!

Лариса Баль-Прилипко,
декан факультету харчових технологій
та управління якістю продукції АПК

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook