Відданий лісовій справі. Сумуємо з приводу передчасної смерті Романа Сендзюка

22 березня 2022 року

     Неймовірно важким потрясінням для лісівничої громади України стала звістка про раптову втрату видатного лісівника-педагога Сендзюка Романа Васильовича, директора Лубенського лісового фахового коледжу, доцента кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидата сільськогосподарських наук, Заслуженого лісівника України, Відмінника освіти України, Відмінника лісового господарства України.

     21 березня 2022 року на 61 році життя передчасно обірвалася життя Романа Васильовича, який більшу частину свого життя присвятив справі підготовки фахівців для лісового господарства, формуванню високої культури лісівництва, розвитку соціального забезпечення та спортивного життя студентської молоді.
     Народився Роман Васильович 24 листопада 1961 року в селі Улашківці, Чортківського району на Тернопільщині. Після закінчення Сторожинецького лісового технікуму навчався в Українській сільськогосподарській академії (нині НУБіП України), яку закінчив з відзнакою у 1986 році. Працював помічником лісничого, з 10 грудня 1986 року перейшов на викладацьку роботу у Лубенський лісний технікум, де працював заступником директора з виховної роботи та заступником директора з навчальної роботи. З 29 березня 2000 року очолив навчальний заклад та деякий час одночасно керував навчальним процесом технікуму та був директором ДП «Лубенського держлісгосп». Неодноразово обирався депутатом Лубенської міської Ради.
     Щира самовідданість у роботі та невтомна наполегливість Романа Васильовича стала основою для збереження кращих освітніх традицій лісового технікуму, розвитку освітнього закладу до рівня лісотехнічного коледжу та створення принципово оновлених підходів для підготовки фахівців лісового і садово-паркового господарства та деревооброблювальних технологій.
     Протягом 35 річної роботи у коледжі Сендзюк Роман Васильович надихав тисячі молодих фахівців лісової справи власним прикладом відкритості, щирості, легкості у спілкування та конструктивності у вирішенні конкретних і гострих проблем життєдіяльності коледжу.
     Завжди у своїй професійній діяльності та загалом на життєвому шляху Роман Сендзюк з щирою повагою ставився до людей та особливою шаною до юних студентів та ветеранів лісової галузі, які присвячували своє життя зеленому майбутньому України.
     Окрім примноження освітніх здобутків коледжу, Роман Васильович зміг зробити вагомий внесок у розвиток вітчизняної лісової науки як член кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України, досліджуючи продуктивність лісів Полтавщини.

     У пам’яті усіх колег і студентів назавжди залишаться доброта та повага до студентів, міцна статура, інтелігентний і змістовний голос та енергійна хода Романа Васильовича Сендзюка до важливих справ для розвитку Лубенського лісового фахового коледжу – справи усього його життя.


Ректорат, профком НУБіП України,
кафедра таксації лісу та лісового менеджменту,
ННІ Лісового і садово-паркового господарства

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook