Проф. Клеменс Фукс та проф. Алекс Пьольс презентували підручник та прочитали лекції для студентів ННІ бізнесу

28 квітня 2014 року
Навчально-науковий інститут бізнесу
23-24 квітня цього року за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу студентам та викладачам ННІ бізнесу відбулася презентація книги «Пособие по современному аграрному менеджменту», підготовленої видатними німецькими вченими-економістами щодо різних аспектів управління підприємством у аграрному секторі. У посібнику розглядається велика кількість важливих питань, які стосуються стратегічного та оперативного менеджменту, маркетингу, організаційної структури підприємства, залучення інвестицій та фінансування, контролю за ризиками та подолання криз на підприємстві, а також ефективного управління персоналом та його сталого розвитку. Презентація книги відбувалась у вигляді лекцій із сучасного аграрного менеджменту та проводилася професорами Університету прикладних наук Нойбранденбурга (Німеччина) Клеменсом Фуксом та Алексом Пьольсом. Авторами книги було зазначено, що сучасні концепції менеджменту сільськогосподарських підприємств, зокрема, із залучення капіталу, реалізації продукції, управління ризиками та підготовки фахівців, набувають на сьогоднішній день в Україні все більшого значення. Конкурентний тиск із боку високопродуктивних агрохолдингів  на малі та середні підприємства за останні роки має тенденцію до зростання. Професори на прикладі німецького досвіду представили можливі шляхи покращення функціонування аграрного сектору нашої країни, зупинившись на головних аспектах ведення сільськогосподарського виробництва  та управління ним.  Авторським колективом було зроблено висновок, що існування  успішного  сільськогосподарського підприємства можливе лише при гармонійному поєднанні  природних, матеріальних, грошових, трудових та інтелектуальних факторів.
Керівник проекту «Німецько-український агрополітичний діалог»  пан Фолькер Зассе зазначив: «Аграрний сектор України належить до найважливіших галузей української національної економіки та приваблює вітчизняних та зарубіжних інвесторів. Однак, потенціал українського аграрного сектору невичерпний. Підвищення конкурентоспроможності може бути досягнуто через модернізацію ланцюга створення доданої вартості. Вирішальну роль в цьому відіграють прозорі політичні рамкові умови. На даний час Україна здійснює формування ринкових умов в її аграрному секторі таким чином, щоб відповідати вимогам з підвищення ефективності, міжнародної конкурентоспроможності та покращення умов життя в сільській місцевості».  Він наголосив, що аграрний сектор має велике значення для розвитку відносин між Німеччиною і Україною та даний проект спрямований на зміцнення зв’язку між ними.
Гостями було передано базкоштовно 80 примірників книги «Пособие по современному аграрному менеджменту» до бібліотеки нашого університету, за що ми висловлюємо їм щиру вдячність. Також хотілося б висловити особливу подяку пану Фолькеру Зассе та експерту Марії Ярошко, за сприяння яких ми мали змогу провести цей захід.
Представлена книга допоможе  молодим фахівцям зробити перші кроки в організації сільськогосподарського підприємства  та подальшому правильному  його функціонуванню, адже студенти – це майбутні спеціалісти України в різних галузях економіки, серед яких аграрний сектор відіграє одну із провідних ролей.
 
Т. Камінська, декан економічного факультету
Н. Полякова, студентка економічного факультету
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook