Міжнародна ювілейна науково-практична конференція до 100-річчя з дня народження І.В. Смирнова

4 квітня 2011, 10:28
Кафедра розведення та генетики тварин ім. М.А. Кравченка

 

 
 
4-6 квітня 2011 року у Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбудеться міжнародна ювілейна науково-практична конференція "Актуальні проблеми збереження біоресурсів, селекція та відтворення тварин". Конфернеція присвячена 100- річчю від дня народження видатного вченого, Заслуженого діяча науки України, доктора біологічних наук, професора І.В. Смирнова.
Ігор Васильович Смирнов народився 5 квітня 1911 року в Курській області. Трудову діяльність розпочав в 1929 році як технік-птахівник. В 1937 році з відзнакою закінчив зоотехнічний факультет Білоцерківського сільськогосподарського інституту. З 1937-го по 1939 р. І.В. Смирнов – молодший науковий співробітник інституту гібридизації і акліматизації тварин «Асканія – Нова».
Вступивши до лав Радянської армії на початку 1940-го року, Ігор Васильович потрапив на фронт, був двічі пораненим і зустрів перемогу 1945-го року у Берліні. Нагоджений Орденом Великої Вітчизняної війни першого ступеня, орденом «Знак-Пошани» і 6 медалями.
Після демобілізації незламна твердість духу, творчий потенціал і вірність науковим переконанням привела Смирнова І.В до аспірантури Всесоюзного науково-дослідного інституту тваринництва. В 1949 році він успішно захистив кандидатську дисертацію.
У 1948 р. уперше в світі одержав повноцінне потомство кролів після: осіменіння спермою, що зберігалася у замороженому стані при температурі -79 - 183°С.
У 1965 році І.В. Смирнову присуджено вчений ступінь доктора біологічних наук. З 1967 року і до кінця життя працював професором кафедри розведення сільськогосподарських тварин Української сільськогосподарської академії.
За відкриття властивості сперміїв зберігати біологічну повноцінність і генетичну інформацію після заморожування у 1973 році Ігорю Васильовичу Смирнову було присвоєне звання заслуженого діяча в галузі науки і техніки Радянського Союзу.
Це відкриття фактично поклало початок розвитку сучасної науки, що отримала назву "кріобіологія", а також стало основою розвитку нових високоефективних принципів організації великомасштабної селекції в тваринництві країн усього світу та розвитку відповідних галузей кріогенної промисловості.
При впровадженні у виробництво нових біотехнологій кріоконсервації генетичних продуктів тваринництва Смирнов І.В. підготував 25 кандидатів біологічних наук, 3500 спеціалістів вищої кваліфікації та понад 2000 техніків-лаборантів у галузі штучного осіменіння тварин.
Матеріали підготували
співробітники кафедри розведення
та генетики тварин ім. М.А. Кравченка
Смирнова О.І.,  Костенко С.О.
 
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015