Вчена рада: якість освітнього процесу в Заліщицькому фаховому коледжі та трансформація цінностей українців під час російсько-української війни

27 листопада 2024 року
27 листопада 2024 року відбулося засідання вченої ради університету. Відкриваючи його, голова Станіслав Ніколаєнко представив порядок денний, який традиційно охоплював широке коло питань життєдіяльності університету. Перед його розглядом, ректор Вадим Ткачук та голова вченої ради вручили нагороди та відзнаки науково-педагогічним працівникам і студентам, переможцям спортивних змагань.

Очільник університету Вадим Ткачук представив короткий звіт про діяльність колективу протягом листопада. Завершується навчальний семестр, екзаменаційна сесія, розпочинається звітна кампанія. Науковці університету подали проекти для участі у конкурсі на державне фінансування. Започаткована співпраця з офісом інтелектуальної власності, очікуємо інтенсифікацію стартап діяльності. Призначено десять стипендій імені Бориса Патона молодим вченим. У фокусі залишається публікаційна активність науково-педагогічних працівників, вже четвертий науковий журнал університету включений до бази SCOPUS. Університет відвідала делегація Світового банку, пройшли міжнародні наукові конференції, проведений семінар з можливостей участі в конкурсі наукових проектів за програмою HORIZON EUROPE. Систематично з урахуванням безпекових умов проводилася виховна, спортивна, культурно-масова робота, зокрема відбувся потужний круглий стіл з нагоди 20-річчя Помаранчевої революції. Сенат Студентської організації відзначив 30-річчя від свого створення. Здійснені необхідні технологічні роботи в навчально-дослідних господарствах.

 

Підсумовуючи, Вадим Ткачук зазначив, що найголовнішим в діяльності залишається забезпечення безпеки та якості освітнього процесу, проведення активної глибинної профорієнтаційної роботи. Ректорат забезпечив енергонезалежність кампусу в період тривалих відключень струму. Завершується реалізація програми облаштування інклюзивного середовища в університеті, замінюються ліфти в гуртожитках, ремонтуються місця загального користування згідно плану та нове укриття в навчальному корпусі №10. На шляху автоматизації управлінської діяльності та її цифровізації розвернуте програмне забезпечення, триває наповнення баз даних. Серед завдань — завершити навчальний семестр, використати канікулярний період для проведення профорієнтаційної роботи, науково-педагогічним працівникам використати відпустки, виконати бюджет 2024 року, пройти атестацію наукової діяльності, провести навчання та підготувати грантові заявки за програмою ERASMUS+ тощо.

 

Наукову доповідь за темою «Трансформація цінностей українців під час російсько-української війни» представила професор кафедри філософії та міжнародної комунікації Віра Додонова. Вона представила результати роботи наукового колективу в межах виконання наукової теми, що фінансувалася державою та торкалася заявленої теми. В обговоренні взяли участь професори Тарас Євсюков, Вячеслав Братішко, Юрій Марчук, Олена Яра, проректор Сергій Кваша, директор Ніжинського агротехнічного інституту Василь Лукач, голова вченої ради Станіслав Ніколаєнко. Запитання торкалися порівняння цінностей українців та ворогів, вікового цензу респондентів досліджень та духовну сферу серед цінностей.

 

Вчена рада таємним голосуванням присвоїла вчені звання професорів та доцентам колегам, обрала за конкурсом завідувачів кафедрами, професорів на вакантні місця.

Про роботу ВСП «Заліщицький фаховий коледж НУБіП України» щодо підвищення якості освітнього процесу та практичного навчання доповів директор Борис Павлюк. Він зазначив, що в коледжі оптимізовано структуру, здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів за 7 освітніми програмами, діє міжкафедральна навчальна лабораторія. Освітній процес забезпечує кваліфікований викладацький склад, навчальна та методична робота спрямовані на підвищення якості фахової підготовки та удосконалення навчально-методичного рівня освітньої діяльності. Увага приділяється зміцненню та оновленню матеріально-технічної бази, реконструкції інфраструктури. Науково-дослідна робота проводиться за 24 ініціативними темами. В міжнародній діяльності є напрацювання по співпраці з закладами фахової освіти Польщі, Німеччини та Угорщини. Поряд із позитивними змінами ще залишаються питання, які потребують вирішення. Зокрема проходження акредитації освітньо-професійних програм, оновлення змісту освітніх програм та електронних навчальних курсів, модернізація навчально-лабораторної бази, розширення співпраці з відповідними кафедрами НУБіП України. У фокусі має залишатися профорієнтаційна робота. Слід активізувати діяльність по залученню позабюджетних коштів для оновлення і модернізації матеріально-технічної бази, впровадження сучасних технологій енергозабезпечення та енергоощадності.

 

 

У співдоповіді виступили проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова і декан агробіологічного факультету Віталія Коваленка, які представили результати роботи комісії, опитування працівників та студентів, проведений зріз знань, показники господарської діяльності тощо. Вчена рада прийняла відповідне рішення, яке буде обговорене на засіданні педагогічної ради коледжу, буде сформований та затверджений план заходів щодо його реалізації.

 

Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша представив звіт про виконання у 2024 році стратегічної програми розвитку «Голосіївська ініціатива – 2025». Він закцентував на головних заходах в межах десяти розділів програми. Загалом понад 1700 заходів реалізовано в поточному році, на наступний рік сплановано — 1135. Документи були затверджені вченою радою, після внесення техніко-редакційних правок вони будуть оприлюднені на офіційному сайті університету.

 

Рекомендації навчально-методичної ради представила проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова. Вчена рада затвердила склади Екзаменаційних комісії, каталог вибіркових дисциплін, графік освітнього процесу, який передбачає максимальне очне навчання для студентів всіх курсів, лише перші 5 тижнів студенти 4 курсу навчатимуться дистанційно, потім відбувається ротація зі студентами магістратури 1 року навчання.

  

Рекомендації наукової ради презентувала проректор наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха. Затверджені звіти про виконання науково-дослідних проектів. Вчена рада схвалила та рекомендувала до друку навчально-методичну та наукову літературу, періодику, надала дозвіл на вступ до докторантури та утворила разові спеціалізовані ради для захисту дисертацій.

Пресслужба
 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook