Студмістечко: першочерговим є безпека кожного мешканця

26 листопада 2024 року
Зимові канікули — це чудова пора для відпочинку, свят та розваг. Однак важливо пам’ятати, що під час холодної пори року можуть виникати певні ризики, зокрема у побуті та на вулиці. Пропонуємо кілька простих але важливих порад яких варто дотримуватись у цей зимовий період.
Важливо пам’ятати, що кожен електричний прилад може стати потенційно небезпечним, якщо ним користуватися не належним чином. Нагадуємо, що у гуртожитках університету забороняється використання потужних побутових пристроїв, а саме: електрочайники, мікрохвильові печі, тепловентилятори, гірлянди та інше. Ці прилади споживають багато електроенергії і можуть призвести до перегріву проводки або навіть короткого замикання. Ніколи не залишайте праски, павербанки, зарядні пристрої, стайлери для волосся та інші електричні прилади без нагляду. Правило, яке актуальне не лише взимку, а й будь-яку пору року — адже безпека має бути на першому місці!
 
Не забуваємо, що в Україні військовий стан і важливо пам’ятати про економію електроенергії. Під час війни енергетичні ресурси нашої країни є обмежені, тому кожен з нас має відповідально ставитись до використання електричних приладів. Використовуйте електроприлади тільки за необхідністю, вимикайте їх, коли вони не вживаються та намагайтесь не перевантажувати електромережу. Це допоможе зберегти енергію і підтримає стабільність енергосистеми, що в умовах війни є вкрай важливим для нашої держави.
 
Зима приносить нам не тільки свята, а ще й низку погодних сюрпризів: ожеледицю, снігопади та хуртовину. Вони можуть зробити дорогу та тротуари слизькими і небезпечними, тому на вулиці завжди будьте обережні. Якщо на дорозі чи тротуарі утворилась ожеледиця, обов’язково обирайте безпечний маршрут для руху та носіть взуття з неслизькою підошвою. Не поспішайте та не бігайте, навіть коли ви запізнюєтесь — важливіше зберігати рівновагу і здоров’я. Ніколи не стійте та не ходіть близько біля стін, якщо є ймовірність падіння бурульок чи снігу. Тримайтесь на відстані аби уникнути травм.
 
Тож не забувайте піклуватися про свою безпеку, безпеку своїх друзів та своїх сусідів по кімнаті! Пам’ятайте, що обережність в таких дрібницях, як правильне використання побутових приладів та обережність на слизьких тротуарах, може запобігти небажаним ситуаціям і зберегти Вам здоров’я.
 
У разі виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій чи питань, не соромтесь звертатися до адміністрації гуртожитку або
за допомогою до відповідальних осіб.
 
Будьте обережні та відповідальні!
 
Сергій СТЕЦЮК,

директор студентського містечка 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook