Засідання Ради роботодавців Мукачівського фахового коледжу
Засідання Ради роботодавців Мукачівського фахового коледжу
30 жовтня 2024 року
29 жовтня у Мукачівському фаховому коледжі відбулося розширене засідання Ради роботодавців. Учасниками зустрічі були представники державних та приватних структур сфер діяльності, за якими коледж готує майбутніх фахівців. Це працівники фермерських господарств, представники управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, банківських структур, готельно-ресторанного комплексу, фахівці правознавчої галузі.
Метою заходу стало обговорення актуальних питань стосовно якісної підготовки здобувачів освіти за всіма освітньо-професійними програмами, участь роботодавців у забезпеченні максимального працевлаштування випускників, зосереджувалась увага на практичних уміннях і навичках, якими повинен володіти випускник закладу фахової передвищої освіти.
У жвавій дискусії обговорювались питання адаптації освітньо-професійних програм до сучасних потреб на ринку праці і можливостей підприємств та організацій у цьому напрямку, адже саме роботодавець є тією складовою освітнього процесу, яка забезпечує і зміст освіти, і робочі місця для випускників.
Засідання розпочав Юрій САДВАРІ – директор коледжу, який привітав всіх членів Ради роботодавців і запрошених гостей заходу. Коротко ознайомив присутніх з досягненнями, проблемами та буденними справами коледжу, провів аналіз діяльності Ради роботодавців за 2024 рік. Наголосив, що, на жаль, понад два роки коледж працює в умовах повномасштабної війни, тому доволі важко передбачити організацію освітнього процесу на перспективу, зокрема і проходження практик здобувачами освіти. Очільник закладу висловив подяку керівникам підприємств, які найбільше сприяють в проходженні виробничого навчання та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників нашого закладу, а також виробничої практики студентів за різними професіями на базі їхніх підприємств. Запропонував затвердити оновлений склад Ради і план роботи Ради на 2024 рік.
Завідувач навчально-виробничої практики Ігор Грубінка надав детальну інформацію щодо структури контингенту студентів коледжу, підписані договори про співпрацю, бази проходження виробничого навчання і вагоме місце коледжу на ринку освітніх послуг регіону та запропонував подальші кроки з поглиблення співпраці між навчальним закладом і роботодавцями, зокрема через їх залучення до формування переліку вибіркових дисциплін.
Завідувачка агрономічного відділення Ольга ГУДЗОВАТА у виступі наголосила на важливій ролі Ради роботодавців у проходженні акредитації освітньо-професійної програми «Екологія» і висловила сподівання, що тісна співпраця з стейкхолдерами стане системною та ще більш результативною.
Маріанна ГУЛЕНКО, завідувачка відділення ветеринарної медицини, Наталія ПАВЛИШИНЕЦЬ, завідувачка відділення бухгалтерських та туристичних дисциплін, Сергій СОСКІДА, завідувач відділення правознавства, ознайомили присутніх з реалізацією основних завдань, що випливають з освітньо-професійних програм, визначили позитивні зміни у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти, яка є важливим елементом формування фахових компетентностей майбутніх випускників; проаналізували заходи, які проходили за участі стейкхолдерів як на базі закладу, так і за його межами, озвучили мету стосовно розширення баз практик з кожної спеціальності та тісної і результативної співпраці з різними підприємствами, що значно сприяє зростанню відсотка працевлаштування випускників.
Представники Ради роботодавців активно долучилися до обговорення питань зустрічі. Зокрема, Олександр ГАРНОВДІ, голова Асоціації виноробів, виноградарів та дистиляторів Закарпаття, директор ФГ «Винна мануфактура Штифко», виокремив ряд важливих питань щодо формування практичних умінь у здобувачів освіти, зауважив, що здобувачі освіти повинні знати сучасні технології виробництва, вніс пропозицію про організацію і проведення зустрічі студентів та викладачів Мукачівського фахового коледжу з представниками Асоціації виноробів, виноградарів та дистиляторів Закарпаття та науково-педагогічними працівниками Одеського технологічного університету.
Пан Олександр наголосив, що наразі існує потреба кваліфікованих працівників для аграрної галузі, не вистачає агрономів, екологів, землевпорядників, технологів виноробства. Тому він сприятиме тісній співпраці з колективом, залученню студентів та випускників до виноробної справи.
Цю думку підтримав Іван ПРУНИЦЯ, головний агроном фермерського господарства «Плеша», який також відзначив високий рівень підготовки, що продемонстрували студенти коледжу під час проходження виробничої практики.
Про тісну співпрацю з фаховим коледжем, а саме з відділенням ветеринарної медицини, розповів Анатолій ОКАЄВИЧ, колишній випускник нашого закладу, а наразі – начальник Мукачівського районного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.
Керівник Мукачівського відділення ПАТ «Ощадбанк» Мар’яна РУСІНКО відзначила постійну комунікацію і тісну співпрацю з відділенням бухгалтерських і туристичних дисциплін, озвучила плани про проведення спільних навчально-наукових семінарів, наголосила, що роботодавці готові йти на зустріч «шукачам роботи» і надавати їм практичну допомогу.
Своїм баченням співпраці коледжу з роботодавцями поділилася керуюча адвокатським бюро «Мирослави Бедринець» Мирослава Бедринець. Вона зауважила, що значну частину працівників апарату суду становлять випускники Мукачівського фахового коледжу, і вони є хорошими фахівцями. Це є свідченням того, що у закладі чітко, на високому рівні здійснюється практична підготовка здобувачів освіти, зокрема студентів-правовиків, та відзначила створення в коледжі навчальної лабораторії «Зала судових засідань».
У ході засідання обговорили й інші важливі питання співпраці коледжу з Радою роботодавців.
Підсумовуючи порядок денний, Юрій САДВАРІ наголосив, що співпраця коледжу з роботодавцями дуже важлива і потрібна для організації якісного освітнього процесу, запросив членів Ради роботодавців на гостьові лекції в коледжі та подякував за конструктивний діалог.
Юрій САДВАРІ,
директор коледжу