У НУБіП пройшли урочини до 80-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня 2024 року

28 жовтня 2024 року, виповнилося 80 років визволення України від фашистських загарбників. Свято, встановлене п’ятнадцять років тому відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…», зібрало сьогодні на урочини колектив університету.

 

 

Друга світова війна двічі прокотилася Україною, звертаючись до учасників, підкреслив президент університету Станіслав Ніколаєнко. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на її території загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони мирних мешканців – вивезено на примусову працю до Німеччини під час окупації. Було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Власне ж битва за визволення України тривала 22 місяці – від звільнення в грудні 1942 року перших населених пунктів східного Донбасу і до Карпатської операції, що розпочалася 09 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня – день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її сателітів за межі сучасної України. Зазнавши величезних людських і матеріальних втрат, наша держава зробила неоціненний внесок у перемогу над нацизмом. І якось не думалось, що нацизм у світі знову підніме голову, а він це робить! Щоправда, його російський прояв сьогодні називають рашизмом. Знову на нашій землі ллється кров, палають будинки і щодня зростає страшний український мартиролог. І українцям не залишається іншого вибору, як боронити країну від страшної рашистської чуми, бо іншого шляху у нас немає.

Віддаючи данину пам’яті воїнам, які загинули в боях за звільнення України в ході Другої світової, і мирним жителям, які постраждали від дій нацистських окупантів, ми завжди пам'ятатимемо і тих, хто ціною свого життя захищав і захищає її сьогодні від російського агресора. І живі квіти, які лягають щороку на університетських місцях сили – Меморіалі тим, хто не повернувся з полів Другої світової, і Сквері пам’яті випускників, студентів, викладачів, співробітників університету, воїнів-героїв, які загинули за свободу і незалежність України в боротьбі проти російських загарбників – цьому підтвердження.

Єлізавета Махонюк

 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook