Різні барви навчального процесу на факультеті тваринництва та водних біоресурсів
Важливою складовою освітнього процесу в сучасних навчальних закладах, які допомагають студентам отримати нові знання та досвід від провідних фахівців у певній галузі є залучення до читання лекцій провідних фахівців-практиків. Цей формат лекцій дає можливість студентам зустрітися з професіоналами, які активно працюють у реальному секторі, знають про практичні сучасні тренди та нововведення, а також отримати рекомендації для своєї майбутньої кар'єри. Досвід та реальні приклади лектора у своїй професійній діяльності, дозволяє студентам побачити, як теорія втілюється в практику.
На запрошення кафедри бджільництва виступити з гостьовою лекцією перед студентами-магістрами на тему «Віск, його значення та переробка» погодився директор Житомирського восковощинного заводу Юрій Кулаков. Експертність лектора та його досягнення в галузі бджільництва, а саме в переробці воску є виключно цінним у процесі навчання та професійному зростанні студентів.
Виступаючи в ошатній лекційній залі, Юрій Сергійович не тільки ознайомив студентів із сучасними тенденціями в виробництві та переробці воску, але й надихнув їх на подальші успіхи в професійній діяльності. Знання лектора, практичний досвід та погляд на реальні проблеми й виклики дали студентам можливість глибше зануритися в цю сферу.
Лекція охоплювала як фундаментальні аспекти обробки воску, так і інноваційні підходи до його переробки та використання в різних галузях промисловості. Під час лекції студенти дізналися про види воску та його характеристики, фальсифікацію воску різними речовинами. Було відзначено їхні хімічні та фізичні властивості, що забезпечують сферу застосування кожного з них.
Досить детально лектор ознайомив магістрантів із ефективними способами очищення воску, що є ключовим етапом у технології його переробки. Одним із найновіших методів очищення воску, які використовують на виробництві є ультразвуковий метод. Цей метод дозволяє видаляти з воску мікроскопічні частинки забруднювачів та забезпечує високий рівень чистоти готового продукту. Студенти побачили переваги цього методу, зокрема його ефективність у промислових масштабах, де обов’язково зберігаються природні властивості воску.
До речі цей метод розроблений та впроваджений у виробництво в єдиному підприємстві України, яким керує Юрій Сергійович.
Для підтвердження ефективності цього методу студенти мали можливість самі оцінити вощину виготовлену класичним способом очистки й запропонованим Кулаковим Ю.С. Нова інформація викликала жвавий інтерес у студентів.
Глибокий аналіз методів очистки воску та його переробки дав студентам усвідомити важливість процесу отримання якісного воску, який можна використовувати в різних промислових галузях. Лекція підкреслила, що кожен метод має свої переваги та недоліки залежно від типу воску та вимоги до готового продукту.
Приємно відмітити, що лекція пройшла, як кажуть «на одному диханні». Офіційно вона вже завершилася, але студенти не поспішали розходитися, хоча це була 5 пара.
Атмосфера в аудиторії залишалася живою та активною, остання у цей день лекція викликала у присутніх багато додаткових питань і цікавих обговорень. Багато хто з магістрантів скористався нагодою особисто поспілкуватися з лектором, отримати відповіді на свої запитання та заглибитися в ті аспекти, які особливо зацікавили. Лектор з радістю відповідав на численні запитання від студентів, які цікаві практичними аспектами впровадження нових технологій очищення воску, їх комерційним застосуванням, а також екологічними перевагами тих чи інших методів. Особливий інтерес у студентів мав практичний метод виявлення фальсифікованого воску, де лектору допомагав аспірант кафедри бджільництва Назарій Білько.
На заняття завітав і декан факультету Руслан Кононенко. У своєму виступі він звернувся до студентів та запрошеного гостя відмітивши, що на факультеті завжди велика честь і відповідальність відзначати подібні заходи, адже саме така зустріч є фундаментом для обміну знаннями, ідеями та досвідом, які сприяють професійному й особистісному зростанню.
Наш факультет завжди прагне бути не просто місцем для навчання, але є платформою для активної взаємодії між студентами, викладачами та громадськістю. Сьогоднішня лекція – це яскравий приклад такого діалогу. Ми маємо унікальну можливість отримати цінні знання, обговорити актуальні питання та, можливо, разом знайти рішення для завдань, які стоять перед нашою сферою.
У контексті швидкоплинних змін у світі нових технологій і глобалізації, якісна освіта та наукові дослідження стають ключовими чинниками для розвитку будь-якої країни. Я переконаний, що наші студенти й викладачі – це та сила, яка здатна сприяти інноваціям та прогресу.
Сьогоднішній захід – ще одна можливість для нас зібратися разом і об’єднати наші зусилля заради спільної мети: розвитку науки, практики та людських відносин. Наш лектор є визнаним фахівцем у своїй галузі, і я впевнений, що його досвід стане для всіх нас цінним джерелом натхнень.
Нехай сьогоднішня зустріч стане ще одним кроком на шляху до наших професійних і особистих звершень.
Від імені кафедри та від присутніх студентів щиро дякуємо Юрію Сергійовичу за чудову та надзвичайно інформативну гостьову лекцію.
Кожен із присутніх отримав не лише теоретичні знання, але й зрозумів, як ці знання можуть бути застосовані на практиці. Сподіваємося на подальшу співпрацю та нові зустрічі у майбутньому!
Микола Повозніков,
завідувач кафедри бджільництва,
професор