Відбудова України в центрі уваги Комітету європейських геодезистів (CLGE)

11 жовтня 2024 року
10 жовтня 2024 року в рамках Генеральної Асамблеї Комітету європейських геодезистів (CLGE) у норвезькому Ставангері відбувся міжнародний вебінар "Building back better in Ukraine: Property Rights in Ukraine", який зібрав фахівців з різних країн, зацікавлених у відбудові та розвитку нашої держави.

Завідувач кафедри землевпорядкування НУБіП України, професор Андрій Мартин виступив з доповіддю «Організація та фінансування відновлення в Україні». Він детально розповів про методи документування завданих війною пошкоджень та руйнувань нерухомого майна, а також підкреслив виклики у реєстрації пошкоджень та руйнувань та важливість Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна. Професор Андрій Мартин наголосив на необхідності обстеження зруйнованого майна для забезпечення справедливих компенсацій, обговорив джерела фінансування відновлення та компенсації за житло. Він представив також розповів учасникам вебінару про концепцію єдиної цифрової екосистеми для управління процесом відновлення.
 
В.о. Голови Держгеокадастру України Дмитро Макаренко розповів про ключові виклики та особливості земельних відносин в Україні під час воєнного періоду. Він наголосив на адаптації кадастрової системи до умов воєнного стану та важливості ефективного управління земельними ресурсами. Олександр Анісімов з Університету Аалто та Харківської школи архітектури представив доповідь про фінансовий та організаційний дизайн житлової системи в Україні, зосередившись на оподаткуванні та режимі власності. Садіг Ібрагім Еламін, спеціаліст з ГІС у Програмі розвитку ООН в Україні, у своїй презентації підкреслив роль геоінформаційних систем у плануванні відновлювальних заходів та важливість прийняття рішень на основі достовірних даних. Др. Лейкні Гаммельмо з Норвезького картографічного управління представила ключові принципи норвезької системи реєстрації власності, поділившись досвідом Норвегії у сфері майнових прав та реєстрації.
 
Хелге Онсруд та Дункан Мосс провели заключну дискусію, підсумувавши основні тези вебінару. Вони підкреслили важливість міжнародної співпраці та обміну досвідом у відбудові України, наголосивши на необхідності глибокого розуміння контексту та умов реконструкції для ефективної допомоги.
 
Загалом, вебінар став важливою платформою для обміну досвідом та встановлення нових контактів між фахівцями з різних країн. Організатори заходу — Habitat Norway, Tekna Samfunnsutviklerne та FTU — наголосили на необхідності глибокого розуміння контексту та умов реконструкції України для ефективної міжнародної допомоги. CLGE, заснований у 1962 році, продовжує свою місію щодо сприяння співпраці та обміну знаннями між європейськими геодезистами, і участь українських науковців у таких заходах підкреслює важливість нашої країни на міжнародній арені.
 
Людмила Гунько,
доцент кафедри землевпорядного проектування

  

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook