Навчаємось і формуємо практичні навички стратегічного управління у майбутніх фахівців органів публічної влади

27 серпня 2024 року

Розвиток України як незалежної, демократичної, європейської, соціальної держави можливий завдяки ефективній, злагодженій системі публічного управління, основою якого виступає стратегічне управління. Враховуючи зазначене, однією з важливих дисциплін, до вивчення якої організовано приступили у новому навчальному році здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 4 курсу (спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування», освітньо-професійна програма 281 «Публічне управління та адміністрування») ННІ неперервної освіти і туризму, є «Стратегічне управління».
Навчальна дисципліна орієнтована на формування систематизованих знань щодо процесу здійснення стратегічного управління на загальнодержавному, регіональному та галузевому рівнях, зокрема, висвітлення її специфіки в галузі публічного управління, формування вмінь і навичок практичного використання цих знань.
На перших лекційних заняттях доцент кафедри менеджменту ім. проф. Й. С. Завадського Ольга Гогуля ознайомила студентів зі структурою навчального курсу, інформаційними джерелами, відео та презентаційними матеріалами, розміщеними на навчальному порталі НУБіП України eLearn, а саме на ЕНК дисципліни «Стратегічне управління», які допоможуть у формуванні в студентів системи теоретичних знань і практичних навичок у сфері стратегічного управління.

На практичних заняттях викладач разом зі здобувачами вищої освіти обговорили актуальні проблеми сьогодення, відмітивши крайню необхідність прогнозування майбутніх загроз і можливостей, що забезпечує створення стратегічного плану на довгостроковий період, єдність стратегічних цілей на державному, регіональному та галузевому рівнях, основу для прийняття політичних рішень.

 

Беззаперечним висновком, який переконує в необхідності опанування навчальної дисципліни «Стратегічне управління» майбутніми фахівцями у сфері публічного управління і адміністрування, є те, що саме стратегічне управління має виконуватися безперервно для забезпечення надійної основи здійснення інших видів управлінської діяльності. Особливо важливим є перспективне стратегічне планування, що окреслює загальні вектори і пріоритети розвитку країни на тривалий період і загалом визначально впливає на її історичну перспективу. Досягти успішного публічного управління неможливо без широкого використання наукових підходів до стратегічного управління.
Питання першого семінарського заняття, які активно обговорили здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 4 курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», стосувалися сутності основних понять і категорій стратегічного управління, необхідних при формуванні знань щодо розробки стратегій інституцій публічного управління із врахуванням змін, що відбуваються в зовнішньому середовищі; розробки і ранжування пріоритетних і довгострокових цілей процесу публічного управління, які відповідають вимогам соціально-економічного розвитку; оцінки і критичного аналізу шляхів і можливостей досягнення пріоритетних цілей в існуючих та прогнозованих зовнішніх і внутрішніх умовах функціонування системи публічного управління; вибору і реалізації управлінських рішень, що забезпечують раціональне використання наявних ресурсів та ефективну адаптацію до неочікуваних змін.
Студенти проявили високий рівень зацікавленості, сумлінності та відповідальності при підготовці до практичних (семінарських) занять. Тож бажаємо їм успішного і продуктивного вивчення навчальної дисципліни «Стратегічне управління», відповідно до освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування», що дасть змогу набути сукупності компетентностей для опрацювання практичних аспектів розроблення стратегій, стратегічних планів, проєктів, програм публічних установ та організацій; засобів, механізмів та інструментарію стратегічного менеджменту інститутами громадянського суспільства; виробити уміння створення дієвої системи стратегічного менеджменту органу публічної влади та забезпечення її функціонування в динамічному середовищі. 

 

Володимир Восколупов,
старший викладач кафедри менеджменту ім. проф. Й. С. Завадського

 

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook