Навчальні та виробничі практики – важлива складова підготовки землевпорядників і геодезистів
Навчальні та виробничі практики – важлива складова підготовки землевпорядників і геодезистів
6 червня 2024 року
Перший тиждень червня, відповідно до графіку освітнього процесу підготовки здобувачів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій», дав старт важливій складовій підготовки землевпорядників і геодезистів – навчальним і виробничим практикам.
Протягом найближчого місяця здобувачі 1-3 курсів ОС «Бакалавр» закріплюватимуть знання, здобуті упродовж року в лабораторіях та лекційних аудиторіях Університету. Магістри ж першого року набуватимуть фахові навички у передових землевпорядних і геодезичні підприємства, проходячи шеститижневу виробничу практику.
Відповідно до вимог, що закріплені нормативними вимогами НУБіП України, у перший день практики здобувачі були ознайомлені із Правилами техніки безпеки та охорони праці й повідомлені про дії в разі оголошення повітряної тривоги або виникнення інших непередбачуваних ситуацій. Доцент кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Тетяна Зубок провела інструктаж з техніки безпеки та нагадала студентам правила першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях. Керівники практики провели необхідну підготовку для забезпечення безпечного перебування студентів.
Для першокурсників факультету землевпорядкування стартувала ознайомча практика, під час якої здобувачі отримають спектр нових знань про їхній майбутній фах. Керівники практик запланували для здобувачів пізнавальні візити до «Київського інституту земельних відносин», ДНВП «Картографія», ТОВ «GoeFIX» та інших організацій. Під час цих івентів, першокурсники дізнаються про більшість робіт, які їх чекають у майбутньому.
Другокурсники опановують сучасні технології та електронні геодезичні прилади, під керівництвом досвідчених науково-педагогічних працівників кафедри геодезії та картографії – професора Івана Опенька і доцентів Олександра Шевченка та Олексія Жука. До послуг майбутніх геодезистів і землевпорядників сучасний парк геодезичних приладів та обладнання – електронні тахеометри (Trimble M3, Leica TCR 400, Leica TCR 1200, GeoMax ZOOM10, South 362RL), цифрові нівеліри (Sokkia SDL 50) та глобальні навігаційні супутникові системи (ГНСС – ElNav і70 та ElNav М3). У результаті проходження практики, студенти опановують навички опрацювання польових даних, а також вирішення реальних геодезичних завдань за допомогою сучасного програмного забезпечення.
Наступні декілька днів першочерговим завданням для студентів стане прокладання знімальних ходів, прив’язка до опорних пунктів через пряму та обернену геодезичну задачі, нівелювання 4 класу, складання топографічного плану земельної ділянки в масштабі 1:500. Для цього спочатку було створено планово-висотне обґрунтування території майбутнього знімання за допомогою GNSS-приймача та цифрового нівеліра, а детальне знімання проводитиметься за допомогою електронних тахеометрів.
Тим часом студенти 3 курсу проходять навчальну практику з дисципліни «Фотограмметрія та дистанційне зондування» під керівництвом професора кафедри управління земельними ресурсами Ірини Купріянчик та доцента кафедри Євгена Бутенка. Завданням даної навчальної практики є освоєння практичних навичок та технології виконання вимірювань на аерознімках, дешифрування аерознімків, їх трансформування та складання планово-картографічних матеріалів.
Навчальні практики на факультеті землевпорядкування розпочались організовано, а студенти із захопленням та натхненням пізнають тонкощі майбутньої професії геодезиста та землевпорядника.
Іван Ковальчук,
гарант освітньої програми
«Геодезія та землеустрій»,
завідувач кафедри геодезії та картографії