Відбулася постерна конференція магістерських робіт рослинників

12 листопада 2023 року
  Згідно з розпорядженням керівництва агробіологічного факультету нашого університету 9-10 листопада 2023 року на кафедрі рослинництва був проведений попередній захист магістерських робіт майбутніх випускників спеціальності 201 «Агрономія», який вже традиційно проходить у форматі постерної конференції.
  Мета заходу – встановлення відповідності досліджень вимогам до оформлення, змісту та структури роботи, презентування ключових положень наукового дослідження.
  Магістерська робота є важливою формою самостійної освітньої діяльності магістранта, у процесі якої він одержує знання, вміння та навички у веденні наукових досліджень, аде вона є завершальним етапом навчальної та наукової підготовки майбутніх фахівців, зазначила у своєму вступному слові завідувач кафедри рослинництва, академік НААН України Каленська Світлана Михайлівна. Крім того, кваліфікаційна робота магістра визначає загальноосвітню та професійну зрілість випускника, його наукову й спеціальну підготовку, уміння логічно мислити та творчо застосовувати одержані знання при розв'язанні практичних завдань.
 
  Цьогоріч, у зв’язку з недавнім об’єднанням з колективом кафедри кормовиробництва, меліорації та метеорології, тематики магістерських робіт були надзвичайно різноплановими, охоплювали актуальні проблеми в рослинництві та кормовиробництві, акцентуючи зокрема і на проблемах агарної галузі у зв’язку з війною в Україні.
  Кожна доповідь була унікальною і заслуговувала на увагу, викликаючи жваву наукову дискусію чи навіть оплески аудиторії. Так, наукові дослідження Артема Клименка (науковий керівник академік – Каленська С. М.) були пов’язані з рослинами С4 типу фотосинтезу, Олександра Борейка (науковий керівник – доцент Гончар Л. М.) – розкривали питання формування продуктивності гречки залежно від використання біопрепаратів, які дозволяють виробникові уникати використання хімічних елементів в технології вирощування культури.
 
  Магістерська робота Дмитра Худченка (науковий керівник – доцент Гончар Л. М.) розкривала дію антистресантів на формування і функціонування посівів пшениці озимої, магістр кафедри Роман Ващенко (науковий керівник – доцент Гарбар Л. А.) представив результати досліджень формування продуктивності гібридів соняшнику за впливу удобрення та ретардантів.
 
  Надзвичайно цікаве обговорення не лише студентів, але й науково-педагогічних працівників кафедри викликали результати досліджень магістрів, які успішно поєднують навчання та роботу в провідних насіннєвих компаніях: Нагорного Сергія (директор ТОВ Agropoint Solutions, дистрибуція), Першути Володимира (комерційний директор Самміт Агро, (японської компанії засобів захисту рослин), Рібуна Юрія (директора підрозділу Українського аграрного холдингу). Магістри під керівництвом доцента Мокрієнка В. М. представили матеріали досліджень нових гібридів кукурудзи, соняшнику.        
 
  В цілому магістранти продемонстрували високий рівень підготовки презентаційних матеріалів та професійних знань, які дозволили давати ґрунтовні відповіді на поставлені слухачами питання. В окремих лише випадках викладачі кафедри рослинництва рекомендували студентам внести незначні зміни до портерних презентацій та доопрацювати свої роботи. Загалом, усі роботи були рекомендовані до подальшого захисту на здобуття ступеню вищої освіти за рівнем «Магістр» спеціальності 201 «Агрономія».
  По завершенні двох надзвичайно насичених днів постерної конференцї був проведений конкурс на 5 кращих презентаційних матерів, які в подальшому будуть використовуватися в навчальному процесі підготовки студентів бакалаврату та магістратури.
  Насамкінець хочеться відмітити надзвичайну відданість своїй справі в підготовці постерної конференції всіх без виключення студентів. Україні бути, доки є така активна, цілеспрямована і розумна молодь!
 

З глибокою вдячністю Збройним силам України

за можливість спокійно працювати!

 
Наталія Новицька, професор
 
Валентина Лавренчук,

завідувач лабораторією 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook