Тиждень будівельних дисциплін у Рівненському фаховому коледжі: результати та підсумки

1 квітня 2023 року
  Щороку у ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» проходить тиждень циклової комісії будівельних дисциплін. Метою якого є популяризація спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», поглиблення знань з фахових дисциплін, сприяння інтелектуального та духовного розвитку здобувачів освіти, реалізація та створення умов для розвитку їх творчого потенціалу.

  Тиждень проходив з 20 по 24 березня 2023 року згідно затвердженого плану. Тиждень дисциплін – це завжди очікування чогось цікавого та незвичайного, але водночас це нелегка праця, щоб організувати та провести низку заходів.
  Розпочали тиждень з виставки проєкту під загальною назвою «Май свою думку. Не будь як всі», де можна було ознайомитися з роботами студентів II та III курсів 2017-2018 н. р., 2021-2022 н. р. та 2022-2023 н. р. спеціалізації «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн». У виставці презентовано різні об'єкти мистецтва, які були виконані в межах навчальних програм з «Основи дизайну», «Технічного рисунку і основи графічного дизайну», «Моделювання та макетування», викладач Сорока Тетяна Петрівна.

 

  20 березня також відбулася екскурсія на підприємство «Артлайт» у супроводі к.т.н. Сасовського Тараса та завідувача відділення к.с.-г.н. Шалая Сергія. Студенти-бакалаври груп 5-ББ та 6-ББ ознайомились з конструкціями, які містять гнучкі світлодіодні модулі. Вони частіше використовується в приміщенні дизайнерами інтер’єрів для реалізації своїх креативних проектів, а велика лінійка кроку пікселів забезпечує більш універсальне застосування. Також ознайомились з технологією виготовлення об’ємних літер зі світловим лицем. Об’ємні букви – це один з найбільш ефективних та презентабельних видів реклами, з огляду на те, що такі букви не втрачають своєї популярності та завжди будуть користуватися споживацьким попитом.
  Все частіше замовляють світлові об'ємні букви як для зовнішньої реклами на фасад чи дах будівлі, так і для інтер’єрного розміщення в торгових центрах та офісних приміщеннях. Керівник компанії Борковський Едуард поділився багаторічним досвідом, постійним пошуком нових технологій та конструкторських рішень, що забезпечило оптимальне співвідношення якості, довговічності та ціни, яку пропонує компанія.

 

  У рамках тижня будівельних дисциплін в аудиторії №16 було проведено відкритий виховний захід, присвячений Global Money Week 2023 з фінансової грамотності «Кредит – мої права та обов’язки» куратором Чорною Іриною Василівною.
  Основна мета заняття – ознайомити студентів з фінансовим інструментом «кредит», отримати практичні навички щодо його використання у власному фінансовому житті, дізнатися про різні види кредитних послуг, навчитися порівнювати та обирати кредитні пропозиції, знати про обов’язки позичальника, бути обізнаними щодо захисту своїх прав як споживача фінансових послуг, розвивати вміння ефективно використовувати власні фінансові ресурси, формувати належну фінансову культуру на особистому та суспільному рівнях.
  Здобувачі освіти навчилися використовувати фінансові інструменти, ознайомилися з поняттями споживчий кредит, кредитний договір, паспорт кредиту, несплачений кредит, обставини та умови виплати, передавання боргу колекторським кампаніям, захист прав споживачів фінансових послуг, кредитна історія. На заході були присутні викладачі циклової комісії будівельних дисциплін.
  Студенти та присутні проявили високий інтерес і активність до дискусії, задаючи питання, що стосуються практичної сторони кредитів та фінансової грамотності, особливості кредитування в умовах військового стану. Слухачі отримали практичні навики користування фінансовим калькулятором.

  21 березня 2023 року стартувала Олімпіада з дисципліни «Інженерне креслення». Адже, життя сучасної людини насичене найрізноманітнішими графічними засобами передачі інформації: рисунками, кресленнями, схемами, планами, картами, графіками, діаграмами тощо. У цих умовах словесна форма передачі та збереження інформації втратила свою універсальність. Мова графічних зображень не знає кордонів, – вона однаково зрозуміла всім людям, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють. Графічну мову набагато легше призвичаїти для її розуміння гаджетами. Будь-яка графічна інформація відрізняється від словесної більшою конкретністю, стислістю, виразністю та лаконічністю. Серед всіх засобів передачі інформації особливе місце посідає креслення. На сьогодні важко уявити ті галузі практичної діяльності людей, де б не застосовувалися креслення. За кресленнями зводять будівлі, споруди, прокладають шляхи, будують машини, прилади, виготовляють більшість потрібних у повсякденному житті людини речей. Тож і наші здобувачі освіти 22-Б групи змагалися за звання найкмітливішого та найкреативнішого! Переможцями олімпіади стали:

  • Захожий Роман Володимирович 22-Б – І місце,
  • Черняк Єлизавета Миколаївна 22-Б – ІІ місце,
  • Поліщук Микола Володимирович 22-Б – ІІІ місце.

  Уже традиційними стали екскурсії студентів на підприємство «Рівненська фабрика нетканих матеріалів», бо дедалі більше людей у Рівному дізнаються про «Нетканку» та її унікальні технології, а тому мають бажання ознайомитися з ними ближче.
  22 березня 2023 р. відповідно до графіка плану «Тижня будівельних дисциплін» викладачі будівельних дисциплін, куратор 41-Б групи Іванченко Анатолій Миронович, куратор 31-Б групи Петриковська Алла Анатоліївна, куратор 42-Б групи Шаперчук Степан Віталійович разом зі студентами коледжу відвідали основні цехи по виробництву нетканих матеріалів у спроводі працівника фабрики менеджером по зв’язках з громадськістю Суботом Олександром Андрійовичем.
  Майбутніх «будівельників» передусім цікавили геотекстильні матеріали, адже у майбутній професії їм потрібно буде застосовувати усі сучасні технології будівництва, котрі, звісно, передбачають широке використання нетканих матеріалів. Але юнаки та дівчата з цікавістю оглянули агрегати, які працюють по інших напрямах – мебельному, взуттєвому, швейному, ознайомилися зі зразками продукції та послухали змістовну розповідь про них від інженера-технолога Галина Терновець.
  Після завершення екскурсії здобувачі освіти обговорювали основні питання у кабінеті заступника голови Наглядової ради Гапяка Богдана Володимировича з технології виготовлення та застосування нетканих матеріалів у усіх галузях народного господарства, постачання нетканих матеріалів в інші регіони країни. Заступник голови Наглядової ради Богдан Володимирович пропонував та запрошував здобувачів освіти на роботу після закінчення навчання у коледжі.

  На підвищення інтересу здобувачів освіти до обраної професії, вміння нестандартно мислити, працювати в колективі, вміння долати труднощі для досягнення мети та мотивації на розвиток своїх професійних здібностей 22 березня 2023 року в аудиторії №17, в рамках проведення тижня будівельних дисциплін, для здобувачів освіти 1 курсу 11-Б і 11-Д груп спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» відбувся пізнавальний захід «Будівельний інтелектуал», під керівництвом викладача будівельних дисциплін Павленка Олександра Івановича. Представники груп проходили тестові завдання пов'язані з їхньою майбутньою професією (будівництвом та дизайном). У підсумку перемогу в конкурсі здобула команда 11-Б групи. Всі учасники були нагороджені грамотами та призами.

  Крім того, 22 березня 2023 року у рамках тижня будівельних дисциплін, для здобувачів освіти 21-Д і 22-Д груп технічного відділення спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» викладачем Сорокою Т.П. була проведена екскурсія в Європейську галерею. Завдяки гостинному, ерудованому та талановитому екскурсоводу Юлії Савилюк, занурилися у світ мистецтва та історії. Дана подорож тривала у межах чотирьох виставкових залів першого рівня і трьох залів нижнього рівня.
  Розпочали екскурсію із зали, де експонують роботи західноєвропейських художників XIX – XX століть: Теодора Руссо, Томассіна Ренарда Дезіре, Генрі Джозефа Пауельса, Жана Батіста Каміля Коро, Яна Франса Саймонса, Жоржа Санта, Франца, що представляють французьку, бельгійську, голандську, німецьку, англійську, шведську та інші європейські школи живопису. Манера письма кожного із митців, як правило, тяжіє до класичного жанру, де крок за кроком старанно виписуються усі художні образи та відображаються деталі мистецького задуму. Архітектоніка картин переконливо виважена і гармонійна у своєму гармонійному вирішенні. Сюжетика живописних робіт відображає основні тенденції західноєвропейського мистецтва. В експозиції представлені батальний, побутовий, пейзажний жанри, натюрморти і портрети. Цікавими об’єктами спостерігання даної експозиції стали оригінальні автогравюри талановитих та відомих митців таких як Марк Шагал, Сальвадор Далі, Пабло Пікассо.
  Наступний зал присвячується 120-річчю від дня народження Романа Селецького – непересічної особистості в українському мистецтві XX ст., живописець, графік, педагог, заслужений і народний художник, малярська спадщина якого налічує декілька тисяч творів. Він виховав кілька поколінь художників, серед яких ми маємо когорту рівненських митців. Нам відкрили таємницю про те як йому вдалося не заплямувати себе соцреалізмом, як він зумів зберегти безперервність українського малярства і вийти на органічне поєднання народного та європейського мистецтва.
  У третьому залі експонуються роботи східноєвропейських художників, творчість яких вписана в історію мистецтва XIX – XX століть: Федора Манайла, Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Миколи Глущенка, Давида Бурлюка, Тита Дворнікова, Костянтина Вроблевського, Семена Ференца, Сергія Галімського, Євгена Вжеща, Петра Столяренка, та ін.. Експонуються також роботи найвидатніших рівненських художників: Анатолія Іваненка, Миколи Пашковського, Костянтина Литвина, Олександра Гуристюка. Значна частина презентованих імен живописців відома світовому мистецькому загалу, більшість із них навчалися або презентували свою творчість у Парижі, Берліні, Мюнхені, Римі, Відні, Кракові, Варшаві та в інших столицях світу. У цій залі дозволили доторкнутися до унікальної двосторонньої картини та загадати бажання. Дана експозиція продовжувалася і в останньому залі першого рівня Європейської галереї. Саме тут зробили великий акцент нашої уваги на роботу українського художника, архітектора, викладача, який зробив вагомий вклад в розвиток образотворчого мистецтва на теренах західної України, а саме міста Рівного – Георгія Петровича Косміаді.
  У 1936 році у Варшавській художній академії організовується велика виставка картин учнів рівненських гімназій, де працював Георгій Петрович. На цій виставці відібрали 67 кращих дитячих робіт на першу Міжнародну виставку дитячого малюнка в Парижі, яка відбулася в 1937 році.
  І на завершення нашої подорожі, нас запросили спуститися на нижчий рівень виставкової галереї, де познайомили з роботами Анни Вітрук. Основою експозиції є 11 творів із циклу «Моя Україна» – Великоформатна Українська Мадонна, пройнята драматичним, навіть трагічним світовідчуттям, і невеликі за розміром, світлоносні краєвиди з різних куточків України. Це своєрідний камертон виставки, який дозволяє належно оцінити домінуючий оптимізм і переможний настрій художниці.

  По закінченню екскурсії Юлія Савилюк дала відповіді на усі поставленні запитання. Висловлюємо щиру подяку галереї Євро – Арт за цікаво проведений час, за велику кількість корисної інформації, за натхнення та стимул для створення нових видів робіт наших студентів.
  22 березня 2023 року для здобувачів освіти груп технічного відділення спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» в аудиторії №16 було проведено студентську конференцію «Ресурсоекономні будівельні матеріали, конструкції та споруди» присвячена 125-річчю НУБіП України». Основна мета – дослідити та ознайомитись з сучасними ресурсоекономними матеріалами, конструкціями та спорудами в розрізі будівництва, інженерії, енергетики та інформаційних технологій в умовах війни та післявоєнної відбудови країни (електроенергетичні системи, автоматика і робототехнічні системи, електротехнології, інженерія, нові матеріали та технології, деревообробні та меблеві технології, транспортні технології, цивільний інжиніринг, інформаційні технології в освіті, економіці, природокористуванні, виробництві, суспільстві, штучний інтелект, Big-Data). Здобувачі освіти доповіли про сучасні методи екологічного будівництва (Сіроштан Олена, студентка 5-ББ), універсальні будівельні матеріали (Германчук Анастасія, Захарченко Богдана, студентки 11-Д групи), бетони та розчини з використанням в'яжучого низької водопотреби (Капись Денис, 5-ББ), а також надшвидкотверднучі бетони (Столярчук Богдана, 22-Д), ознайомились з доповіддю на тему «Екологічний погляд на вуличне освітлення» (Зайчук Юрій, 31-Б), а також використання БпЛА у будівництві. Доповідь на тему «Ресурсоекономне тимчасове будівництво під час війни та стихійного лиха» здійснив Овдійчук Максим, студент 31-Д групи, а тези про ресурсоекономні будівельні конструкції озвучив Мельник Михайло, студент 21-Б групи та Черняк Єлизавета, студентка 22-Д групи. На заході були присутні заступник директора з навчальної роботи, доктор економічних наук Василь Царук, заступник директора з адміністративно-господарської роботи Сергій Ковальчук, методист коледжу Людмила Балдич та викладачі циклової комісії будівельних дисциплін.
  Здобувачі освіти та присутні проявили високий інтерес і активність до дискусії, задаючи питання, що стосуються практичної сторони будівництва, сучасного матеріалознавства та ресурсоекономних технологій виготовлення.

  До участі у конкурсі студентських проєктів запрошувались студенти ІІ курсів за тематикою дисципліни «Технології» у розрізі проблем довкілля. Оцінювання було здійснено незалежною комісією сформованою із представників циклової комісії.

  У рамках тижня будівельних дисциплін 23 березня 2023 року в аудиторії 37 було проведено виховний захід «Сім речей про іслам в Україні» для груп 21-Б та 22-Б спеціальності 192 «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».
  Продовженням тижня будівельних дисциплін стала олімпіада з інженерної геодезії. Викладач Шаперчук Степан провів відкриті змагання з даної дисципліни, студенти 21-Б отримали завдання та виконали, підтвердивши достойний рівень знань в розрізі иетодів вимірювання та математичної обробки результатів. Кращими стали Дякович Матвій, Жакун Юлія, Зимка Кирило, Лагнюк Вадим, Мельник Михайло, Чумак Артем.

  23 березня 2023 р. у рамках «Тижня будівельних дисциплін» усі присутні викладачі та студенти вперше мали можливість поспілкуватись із представником 5-ої експедиції на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».
  Антарктида – шостий найхолодніший і найпівденніший континент земної кулі, який і сьогодні, через багато років після відкриття, зберігає у собі чимало таємниць. Нині продовжується освоєння та вивчення Антарктиди і з-поміж інших країн, Україна активно долучається до метеорологічних та геологічних досліджень.
  Приємно, що учасником 5-ї української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський» у 2000-2001 рр. був саме наш земляк, рівнянин Павло Тарасович. Він працював радистом і біологом та проводив дослідження для поповнення наукового фонду України.
  Про свої враження від незабутньої зимівлі в екстремальних умовах льодового континенту Павло Тарасович розповів присутнім. Павло Тарасович розповів про подорож на білий континент, ділився з присутніми своїми враженнями про роботу на станції «Академік Вернадський», про спеціальні будівлі та споруди, побут полярників, рослинний та тваринний світ Антарктиди.
  Слухачі розпитували про повадки пінгвінів, з цікавістю переглядали фото та відео з особистого архіву Павла Тарасовича, а викладачі цікавились науковими дослідженнями та корисними копалинами Антарктиди.
  Принагідно відмітити, що 18 березня 2023 року з Києва вирушила у далеку дорогу на Шостий континент в Антарктиду – 28 українська антарктична експедиція. Але дуже було приємно, що команда нової 28-ої зимівки, з повагою віднеслися до Тарасовича Павла – рівненського полярника, і по дорозі в Антарктиду завітали саме у Рівне, щоб зустрітися перед відбуттям. Начальник експедиції Богдан Гаврилюк, бувалий зимівник подякував за щиру зустріч у Рівному. Також було особливо приємно зустріти Олега Буданова, котрий був у складі шостої антарктичної експедиції, котра міняла п'яту експедицію Тарасовича П.М.
  Спостерігаючи за тим, як присутні на заході зацікавлено розпитували про життя і побут полярників, про історію створення та функціонування наукової станції “Академік Вернадський”, легко було переконатися, що проведення таких зустрічей є вдалою і корисною ініціативою к.е.н. Іванченка Анатолія.

  24 березня 2023 року відбулася екскурсія в проектну організацію «ГРАНДПРОЕКТБУД». Студенти 31-Б та 22-Б були ознайомлені з процесом проектування громадських будівель, доріг та інженерних мереж та споруд.

  По завершенню всіх запланованих заходів відбулося засідання циклової комісії з обговоренням та обміном інформацією. Також на цьому засіданні були підведені підсумки проведених тижневих заходів, відзначені позитивні моменти та завдання на майбутнє.

Ірина Чорна,
голова циклової комісії будівельних дисциплін

 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook