Студентам педагогам: зброя, яка врятує життя
15.03.2023 року на кафедрі педагогіки відбувся тренінг щодо попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів, який провів інструктор інженерних військ саперного підрозділу. «Сьогодні ситуація катастрофічна: Україна перебуває на першому місці з мінною проблемою за всіма статистичними даними. Усі предмети, в яких є вибухова речовина або порохові заряди, становлять загрозу життю людей і тварин» зазначає фахівець.
Студенти були ознайомлені з ключовими правилами поводження з вибухонебезпечними предметами, видами розмінувань, їхніми особливостями, специфікою роботи й загальною ситуацією з мінами в Україні.
До території, на якій попередньо був ворог, треба ставитися як до вже замінованої та поводитися відповідно. І найголовніший інструмент – це власні очі.
Фахівець розповів, що росіяни грають нечесно: ворог використовує заборонені боєприпаси та мінує побутові речі. Неодноразово виявляли небезпечні знахідки в пачках від цигарок і цукерок, у які росіяни закладали саморобні вибухові пристрої. Дуже важливо пам’ятати, що при виявленні вибухонебезпечних предметів усіх видів треба повільно, без різких рухів і бажано тим самим шляхом відійти на безпечну дистанцію, запам'ятовуючи точне місце розташування. А потім обов'язково зателефонувати на номер 101 — це служба порятунку ДСНС.
Таке навчання є невіддільною частиною протимінної діяльності, спрямованої на збереження життя та здоров’я наших громадян. У жодному разі не можна торкатися руками, переносити, перекочувати, намагатися розібрати тощо. Кожен громадянин, попри місце його перебування, має знати три золоті правила поводження в разі небезпечної знахідки: не підходь; не чіпай; телефонуй 101 (служба порятунку ДСНС).
Студенти кафедри педагогіки груп ПВШ-22001м, ПО-19001б, ПО-21002бск із зацікавленістю вислухали експертів, та вдячні за корисну інформацію, тому, що сьогодні ці знання врятовують життя.
Асистент кафедри педагогіки, к.п.н.
Ольга Вʼячеславівна Сироєжко