В університеті заклали унікальний сад магнолій

5 квітня 2019 року
     У ботанічному саді НУБіП заклали унікальний, найбільший за сортами сад магнолій.

 

     Університет тільки у цьогорічну лісокультурну кампанію висадив більше 100 гектарів лісу, який весь прижився, і сьогоднішня закладка саду магнолій – це, так би мовити, родзинка і, безумовно, сигнал суспільству, запрошуючи бажаючих приєднатися до акції, зазначив ректор університету Станіслав Ніколаєнко.

     Ідеологія дуже проста: ми позиціонуємо НУБіП як класичний європейський університет наук життя і основою має бути людиноцентризм. Головне, щоб людям було комфортно і вони могли дихати чистим повітрям – і в селі, і в мегаполісі, зауважив голова наглядової ради університету Микола Томенко.

     Допомогу у садивному матеріалі університету надав член Ради роботодавців, засновник розсадника декоративних рослин «Єва» Роман Золотаревський, який відзначив амбітність цього плану: зібрати у ботанічному саду НУБіП найбільшу в Україні колекцію магнолій. І, до речі, деякі з сортів рослин, які посадили сьогодні, представлені у нашій країні вперше.

     Сьогодні до колекції існуючих у нашому саду 500 таксонів додалися ще 50, говорить завідувач кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції Юрій Марчук. Це 21 культивар магнолій, який дійсно дає підстави стверджувати, що вже незабаром у нашому університеті буде найбільша колекція цих рослин, а також група азалій, рододендронів і бузків, які, безумовно, стануть окрасою ботсаду НУБіП.

 

     Після короткого інструктажу кожен бажаючих (а їх вистачало) взяв до рук лопату та долучився до цієї унікальної акції. І якщо таку ініціативу підтримають містяни, представники бізнесу, то невдовзі Київ зможе собі повернути колишню славу одного з найзеленіших міст.

 

Ірина Білоус


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook