Євтушенко Микола Юрійович

Професор кафедри гідробіології та іхтіології
Євтушенко Микола Юрійович

Тел.: 044 527-83-10

Електронна пошта: [email protected]

доктор біологічних наук, професор,

член-кореспондент НАН України

Вищу освіту здобув на біологічному факультеті Київського державного (нині національного) університету ім.Т.Шевченка, який з відзнакою закінчив у 1973 році, отримавши кваліфікацію біолога–фізіолога людини і тварин, викладача біології і хімії.

Після закінчення університету був рекомендований на роботу в Інститут гідробіології НАН України, де плідно пропрацював до 2000 року. У 1977 році, закінчивши аспірантуру ІГ НАН України, захистив кандидатську дисертацію; у 1985 – докторську.

У 1992 році М.Ю.Євтушенко був обраний членом-кореспондентом Національної академії наук України,

а у 1994 році рішенням Атестаційної комісії Міністерства освіти і науки України йому присвоєно вчене звання – професор.

Нині М.Ю.Євтушенко є відомим вченим у галузі гідроекології, екологічної фізіології та біохімії водних організмів, фізіології риб. Наукова діяльність спрямована на розкриття механізмів дії чинників водного середовища на фізіологічний статус та продуктивні властивості популяцій різних видів риб, що населяють континентальні водойми.

М.Ю.Євтушенко є автором чи співавтором більше 440 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі 16 монографій, словника, 11 брошур, 19 патентів, 12 авторських свідоцтв, 8 підручників з грифом МОН та МАП, 12 навчальних посібників з грифом МАП, 15 медичних посібників, 19 навчальних типових програм, 14 рекомендацій з впровадження наукових розробок у виробництво, а також 142 оригінальних наукових статей у вітчизняних і зарубіжних виданнях, з них 21 - у науково-метричних базах. Підготував 10 кандидатів наук, одного доктора наук. Є членом експертної ради Вищої атестаційної комісії України з біологічних наук, членом секції біології Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки, членом спеціалізованих рад з захисту докторських і кандидатських дисертацій з гідробіології, іхтіології, фізіології та паразитології.

Працює у складі редакційних колегій міжнародного «Гидробиологического журнала»,

журналів «Рыбное хозяйство Украины», «Рибогосподарська наука України», «Аграрна освіта і наука» «Науковий вісник НУБіПУ».

Протягом декількох років професор М.Ю.Євтушенко був головою Науково- методичної комісії Міністерства освіти і науки України і Міністерства аграрної політики України з рибного господарства та аквакультури.


Нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР (1991), Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (2003 р.), нагрудним знаком «Відмінник освіти України»(2003 р.), нагрудним знаком «Петро Могила» (2007 р.). 

 
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook