Викладачі економічного факультету – учасники VІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Нові інформаційні технології управління бізнесом»

19 лютого 2024 року
  Нові інформаційні технології управління бізнесом є ключовим фактором для сучасного підприємництва. Інформація стала важливим ресурсом та безцінним продуктом. Використання інформаційних технологій в управлінні підприємством здійснюється з метою ефективної та оперативної комп’ютерної обробки інформаційних ресурсів, зберігання великих обсягів важливої інформації та передачі її на будь-які відстані в мінімальні терміни. Нові технології управління бізнесом дають підприємствам можливість збільшити продуктивність, ефективність та конкурентоспроможність у глобальному ринковому середовищі.

  Інформаційні системи і технології в обліку відіграють важливу роль в сучасному підприємницькому середовищі. Вони допомагають автоматизувати процеси збору, обробки та аналізу фінансової інформації, що потрібна для ведення обліку. Інформаційні системи обліку забезпечують ефективне збирання та збереження різноманітних фінансових даних, таких як витрати, доходи, заборгованості, запаси тощо. Вони автоматизують процес ведення обліку, що дозволяє економити час і зусилля бухгалтерів. Технології в обліку включають в себе різноманітні програмні продукти, які допомагають збирати та аналізувати фінансову інформацію.

  15 лютого 2024 року викладачі кафедри обліку та оподаткування економічного факультету – в. о. завідувача кафедри, к.е.н., доц. Володимир Литвиненко, к.е.н., доц. Олена Боярова, Оксана Ганяйло, Тамара Гуренко, Світлана Дерев’янко, Наталія Кузик, Людмила Мельянкова, Катерина Шевчук, к.е.н., ст. викладач Любов Миськів взяли участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Нові інформаційні технології управління бізнесом», організованій Спілкою автоматизаторів бізнесу – організацією, створеною для підтримки та сприяння розумінню ролі автоматизації в сучасному бізнесі, обміну досвідом, навичками та інноваційними підходами. Захід відбувся у форматі зустрічі очно, в актовій залі головного (червоного) корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка та онлайн, з можливість переглянути трансляцію конференції за посиланням, яке отримали зареєстровані учасники на свої електронні адреси.

  Нові інформаційні технології управління бізнесом є ключовим чинником в ефективному керуванні організаціями. Вони надають підприємствам широкий спектр інструментів для збору, аналізу, зберігання та обробки даних, які можуть бути використані для прийняття стратегічних рішень.
  Одним з головних напрямків в нових інформаційних технологіях управління бізнесом є використання хмарних обчислень. Це дозволяє організаціям зберігати та обробляти великі обсяги даних без необхідності володіти сучасною обчислювальною технікою. Крім того, хмарні технології надають можливість доступу до даних з будь-якого пристрою із підключенням до Інтернету.
  З новими технологіями в управлінні бізнесом компанії можуть бути більш гнучкими, ефективними та конкурентоспроможними на ринку. Вони дозволяють збільшити швидкість прийняття рішень, знизити витрати і відкривають нові можливості для інновацій та розвитку.


  З вітальним словом до учасників науково-практичної конференції звернувся Володимир Бугров, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  Голова Всеукраїнської Спілки автоматизаторів бізнесу Вадим Мазур зазначив, що вона об’єднує професіоналів, зацікавлених у розвитку сучасних інформаційних технологій, їх популяризації, кадровому забезпеченню та ефективному використанню в різних галузях економіки. Конференція дає можливість представникам освітніх закладів ознайомитися з новими інформаційними технологіями, обмінятися практичним досвідом їх викладання та застосування в підготовці фахівців, розширити шляхи співпраці з членами Спілки для реалізації спільних освітніх та дослідницьких проектів.

  На сьогодні близько 300 закладів освіти різних рівнів акредитації з усієї України проводять навчання студентів з використанням систем автоматизації бізнесу. Програмні продукти та технології систем автоматизації бізнесу широко використовуються в навчальній, науковій, адміністративній діяльності, для автоматизації управління та обліку навчальних закладів всіх рівнів. Багато закладів освіти має великий досвід їх ефективного використання.

  Голова активу ВГО «Співтовариство ІТ-директорів України» Володимир Бузмаков зупинився на проблемах підготовки ІТ-фахівців в умовах сучасності та очікуваннях корпоративного сектору від випускників та оголосив офіційний старт чотирнадцятого сезону Міжнародної студентської ІТ-олімпіади«IT-Universe-2024», яка є одним із кроків до розвитку дуальної освіти в Україні.
  Міжнародна студентська ІТ-олімпіада – це престижний конкурс, який об'єднує студентів з усього світу, які проявляють інтерес до інформаційних технологій. Ця олімпіада ставить за мету сприяти розвитку ІТ-галузі, поширенню нових технологій та підтримку обміну знаннями між молодими талановитими IT-спеціалістами.

  Участь у Міжнародній студентській ІТ-олімпіаді дозволяє студентам продемонструвати свої знання, вміння та навички у галузі програмування, комп'ютерних наук, мережевих технологій та інших аспектів інформаційних технологій. Вона також надає можливість знайомитися з однодумцями з різних країн, обмінюватися досвідом та розширювати свої професійні горизонти.
  Організатори олімпіади представляють завдання, які вимагають від учасників творчого мислення, розв'язування складних завдань, програмування та аналізу проблем в галузі ІТ.
  Студенти НУБіП України спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (ОПП «Облік і аудит»), які є учасниками студентського наукового гуртка «Діджитал облік», під керівництвом Володимира Литвиненка щороку беруть участь та неодноразово ставали переможцями ІТ-олімпіади «IT-Universe».

  Особливостями підготовки фахівців за допомогою комплекту методичних матеріалів для освітнього процесу та огляду прикладних рішень була присвячена доповідь Ільченко В.В.


    Інноваційні можливості «BAS Комплексне управління підприємством» редакції 2.5 представив Старцев О.С.

    Інноваційний «BAS Комплексне управління підприємством» редакції 2.5 має декілька нових можливостей, які полегшують управління підприємством. Ось деякі з них:

 • Вдосконалені аналітичні засоби. Нова версія BAS дозволяє проводити більш детальний аналіз даних підприємства. Вона надає розширений набір аналітичних інструментів, що допомагають управлінцям зробити обґрунтовані рішення на основі доступних даних.
 • Розширена функціональність модулів. Редакція 2.5 має оновлені модулі, які дозволяють підприємствам більш зручно користуватися системою. Нові функції дозволяють автоматизувати багато процесів, зменшуючи ручну працю та забезпечуючи більш ефективне використання ресурсів.
 • Покращена інтеграція з іншими системами. Завдяки новій версії BAS, підприємства можуть легко інтегрувати систему з іншими рішеннями, що вони вже використовують. Це дозволяє забезпечити безпроблемну взаємодію між системами та значно полегшує обмін даними.
 • Захист інформації. Оновлена версія має покращений рівень безпеки, забезпечуючи захист конфіденційної інформації. Це включає шифрування даних, контроль доступу та інші заходи, щоб забезпечити конфіденційність даних підприємства.
 • Мобільний доступ. BAS 2.5 надає можливість доступу через мобільні пристрої, що дозволяє керувати підприємством з будь-якого місця та в будь-який час. Це полегшує роботу дистанційних команд та підтримує більш гнучкий режим роботи.

  Ці та інші можливості роблять «BAS Комплексне управління підприємством» редакції 2.5 привабливим вибором для підприємств, які шукають інноваційні рішення для полегшення та оптимізації своєї діяльності.

  Розгорнутий огляд нового рішення «BAS Зарплата та Управління Персоналом» представила Рябініна Т.С.

  Шеремет О.А. зупинилась на проєкті ЦСН: вбудовування у навчальний процес сертифікованих курсів з інноваційних продуктів лінійки BAS.

  Представник ТОВ «Інтернет-Бухгалтерія» Богуславський В.С. зупинився на організації навчання у програмах BAS в хмарному сервісі EDU.IBUH.ONLINE для закладів освіти.
  Хмарні сервіси - це інформаційні технології, які дозволяють користувачам зберігати, керувати та обробляти дані в Інтернеті, замість того, щоб  це на своєму власному пристрої або локальному сервері. Ці сервіси надають можливість зберігання та обміну файлами, резервне копіювання, спільну роботу над документами, поштові скриньки та інші функції.
     Основні переваги хмарних сервісів включають:

 • Гнучкість. Користувачі можуть збільшувати або зменшувати свої ресурси в залежності від потреб.
 • Висока доступність. Хмарні сервіси надійно працюють навіть при виникненні проблем з окремими компонентами, завдяки дублюванню і резервному копіюванню.
 • Вартість. Використання хмарних сервісів зазвичай коштує менше, ніж розробка та утримання власної інфраструктури.

  Досвідом використання хмарної «BAS Бухгалтерії» в навчальному процесі Таращанського технічного та економіко-правового фахового коледжу поділилась викладач облікових дисциплін, практикуючий бухгалтер Задорожня В.А.
  Кваліфікований ІТ-фахівець в умовах сучасності – що корпоративний сектор очікує від випускників? Своїм баченням цього питання поділився Бузмаков В.І., голова активу ВГО «Співтовариство ІТ-директорів України».

  Проходження практики - це можливість для студентів або молодих спеціалістів отримати практичний досвід і застосовувати свої теоретичні знання на робочій позиції. У процесі проходження практики, студенти отримують можливість познайомитися з робочими процесами, взаємодіяти з колегами та набувати практичний досвід у своїй обраній галузі. Успішний старт кар’єри в IT під час проходження практики в компанії партнера САБ – тема доповіді Щур Т.О., представниці ТОВ «Конто ЮА Сервіс».
  Надзвичайно цікавою була доповідь Трейтяк Д.В., старшого наукового співробітника Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, присвячена використанню штучного інтелекту в процесі організації наукових та науково-педагогічних заходів. Використання штучного інтелекту може бути дуже корисним і ефективним. Ось кілька способів, якими штучний інтелект може допомогти в цьому процесі:

 1. Підтримка вивчення літератури. Штучний інтелект може допомогти вивчити велику кількість наукових досліджень і статей, аналізуючи їх зміст і виділяючи основні відомості. Це дозволяє дослідникам швидко зорієнтуватися у великій кількості інформації і знайти потрібні роботи.
 2. Планування конференцій та семінарів. Штучний інтелект може аналізувати дані про потенційних учасників, враховуючи їх спеціалізацією, наукові цитати та публікації.
 3. Виявлення потенційних співпрацівників. Штучний інтелект може аналізувати професійні профілі дослідників і знаходити спільні інтереси та зв'язки. Це може сприяти ефективному співробітництву та розвитку наукових проектів.
 4. Пошук статей та інформації. Штучний інтелект може швидко і точно знаходити наукові статті, дослідження та інформацію про певну тему. Це допомагає дослідникам швидше знайти релевантну інформацію та покращити продуктивність їх роботи.
 5. Покращення наукових обчислень. Штучний інтелект може допомогти науковцям у виконанні складних обчислень та моделюваннях. Він може прискорити обробку даних, виявлення закономірностей та розв'язання складних задач.

  Це лише кілька прикладів, як штучний інтелект може бути застосованим в організації наукових та науково-педагогічних заходів. Він може допомогти покращити ефективність та продуктивність досліджень і сприяти їх розвитку.
  Мороз В.В. (ДЗВО «Інститут менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України) та Клиновий Д.В. (Інститут демографії та проблем якості життя Національної академії наук України) представили структурну модель екосистеми цифрового хабу з підготовки цифрових лідерів, яка об'єднує навчальні ресурси, інфраструктуру та експертний супровід, щоб готувати фахівців у сфері цифрових технологій і лідерства.
     Основними складовими такої моделі є:

 1. Навчальні програми. Цифровий хаб надає навчальні програми, які пропонують широкий спектр курсів і тренінгів.
 2. Інфраструктура. Цифровий хаб має достатній доступ до розумних приміщень, обладнаних сучасними технологіями і засобами навчання.
 3. Співпраця з індустрією. Цифровий хаб встановлює партнерство з провідними компаніями та організаціями у сфері цифрових технологій. Це дозволяє студентам отримувати реальний досвід роботи через стажування, проекти та співпрацю з фахівцями цих компаній.
 4. Менторська підтримка. Цифровий хаб забезпечує менторську підтримку, де досвідчені фахівці та лідери з галузі цифрових технологій надають керівництво, консультації та поради студентам. Це допомагає розвивати лідерські навички та практичні здібності.
 5. Мережа співробітництва. Цифровий хаб створює мережу співробітництва, де студенти можуть обмінюватися досвідом, працювати над спільними проектами та знаходити однодумців. Це стимулює інновації та креативність серед студентів.

  Модель екосистеми цифрового хабу з підготовки цифрових лідерів допомагає створити сприятливе середовище для розвитку та підготовки майбутніх професіоналів у цифровій сфері, які здатні бути лідерами у сучасному світі.
  Єрмоленко С.І., представник ТОВ «Актив-Софт», запропонував своє бачення ефективного обліку в бюджетній установі, а Трегуб І.А., ТОВ «Комплексні бюджетні системи», зупинився на сучасних моделях співпраці з освітянами.

 

  Ефективний облік в бюджетній установі відіграє важливу роль у забезпеченні ефективного фінансового управління та оптимізації використання бюджетних ресурсів. Деякі стандартні принципи і рекомендації для ефективного обліку включають:

 1. Встановлення чітких і зрозумілих процедур і правил обліку, які відповідають встановленим вимогам.
 2. Контроль і облік усіх фінансових операцій, включаючи дохід, витрати, активи та зобов'язання, з дотриманням правил бухгалтерського обліку.
 3. Впровадження системи внутрішнього контролю, що допомагає забезпечити точність та надійність фінансової інформації.
 4. Регулярне проведення аудиту, щоб перевірити достовірність облікових записів та відповідність проведених операцій бюджетним правилам.
 5. Використання комп'ютеризованих систем обліку та програмного забезпечення для автоматизації процесів і зменшення можливості помилок.
 6. Забезпечення конфіденційності фінансової інформації шляхом встановлення відповідних політик і процедур безпеки даних.
 7. Професійний розвиток бухгалтерів та фінансових спеціалістів, щоб забезпечити високий рівень знань і навичок у сфері бухгалтерського обліку.

  Ці принципи допомагають забезпечити ефективне фінансове управління в бюджетних установах, що сприяє оптимізації використання бюджетних коштів та досягненню стратегічних цілей.

  По закінченню конференції учасники мали можливість отримати відповіді на запитання.

  Участь у конференції є частиною виконання працівниками освіти Постанови КМУ №800 від 21.08.2019 року «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (кожен слухач отримав іменний сертифікат учасника з вказанням обсягу конференції у 8 академічних годин).

  Конференція дала можливість представникам освітніх закладів різних рівнів акредитації з усієї України ознайомитися з новими інформаційними технологіями, обмінятися практичним досвідом їх викладання та застосування в підготовці фахівців, розширити шляхи співпраці з бізнесом для реалізації спільних освітніх та дослідницьких проектів.
  Науковий та практичний досвід викладачів кафедри обліку та оподаткування збагачує практику навчання й виховання, сприяє розвитку науково-педагогічної думки, методів, форм навчання й виховання.

Світлана ДЕРЕВ’ЯНКО,
доцентка кафедри обліку та оподаткування 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook