Проходження викладачами кафедри менеджменту та аграрної економіки курсів підвищення кваліфікації з біржової справи

4 лютого 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

З 24 січня по 4 лютого 2022 р. на базі економічного факультету НУБІП України та у тісній співпраці з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку вперше в країні для викладачів та здобувачів закладів вищої освіти аграрного профілю було проведено двотижневі курси підвищення кваліфікації з біржової справи.

Активну участь у курсах взяли викладачі кафедри менеджменту та аграрної економіки: Анатолій Іванько, професор, доктор економічних наук; Галина Македон, кандидат економічних наук, доцент; Інна Дворник, кандидат економічних наук, старший викладач; Вікторія Стадник, кандидат економічних наук, старший викладач.

Основними доповідачами на курсах були: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний депозитарій України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках, Асоціація працівників вищих аграрних закладів освіти «Агроосвіта», Асоціація «Біржові та електронні майданчики», Українська енергетична біржа, Міжнародна компанія «Сингента», Консалтингова компанія «Вarva Invest», Компанія «GrainTrack», провідні практики та вчені з біржової справи.

У перший день курсів з вітальним словом звернувся декан економічного факультету – Анатолій Діброва. Він наголосив на своєчасності та актуальності даного заходу, адже про це свідчить велика увага та цікавість з боку учасників курсів. Підкреслив важливість тісної співпраці з державним регулятором ринків капіталу та організованих товарних ринків – Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та провідними компаніями на біржовому ринку, що посилює і виводить на інноваційний рівень якість сучасного навчального процесу студентів економічного профілю у закладах вищої освіти.

Учасників заходу привітали член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – Арсен Ільін та Віталій Мілентьєв – голова Наглядової ради ПАТ «Національний депозитарій України».

Тематику «Регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» висвітлив професор кафедри організації підприємництва та біржової діяльності Микола Солодкий. Як вітчизняний фундатор біржового аграрного ринку та засновник першої в країні кафедри біржової діяльності в НУБІП України закцентував увагу на важливості біржового ринку в ринковій економіці та необхідності його вивчення студентами економічного профілю. Він наголосив, що якість підготовки здобувачів вищої освіти має враховувати сучасні реалії ринку праці та вимоги роботодавців. Микола Солодкий окремо звернув увагу учасників на нові вимоги законодавчого регулювання біржового ринку.

Протягом роботи курсів були розглянуті питання трансформації вітчизняного біржового ринку в умовах діджиталізації; розвиток біржового ринку сільськогосподарської продукції; особливості регулювання вітчизняного біржового ринку у відповідності до вимог ЗУ «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», особливості ціноутворення на міжнародних та вітчизняних ринках капіталу; біржова спекуляція та її роль у функціонуванні ринків капіталу та організованих товарних ринків; технічний аналіз, кліринг та система біржових розрахунків на ринках капіталу та організованих товарних ринках; глобальні виклики для України в контексті формування продовольчої безпеки тощо.

Вдале поєднання теоретичного матеріалу з практичним застосування економічних інструментів на біржовому ринку допомагало швидко засвоїти й зрозуміти поданий матеріал.

Учасники курсів отримали сертифікати і, звичайно ж, багато цікавої, змістовної, актуальної інформації з біржової справи.

Висловлюємо щиру вдячність Національному університету біоресурсів і природокористування України, економічному факультету, кафедрі організації підприємництва та біржової діяльності за співпрацю та надану можливість проходження курсів з біржової справи.

Інна Дворник, завідувач кафедри
менеджменту та аграрної економіки
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook