ПОТУЖНИЙ ВСЮДИХІД ВІД РЯТУВАЛЬНИКІВ ТЕПЕР ДОПОМАГАТИМЕ СВОЄЧАСНО ПРИБОРКУВАТИ ПОЖЕЖІ ЛІСІВНИКАМ

17 жовтня 2022 року
Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства

Навіть під час ракетного терору, який чинить знавіснілий ворог, лісівники Чернігівщини і всі, хто допомагає їм берегти зелене багатство Сіверського краю для майбутніх поколінь, постійно дбають про те, щоб своєчасно приборкувати пожежі.

Ще 26 липня цього року Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства звернулося до начальника Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області Романа Гордового з проханням поповнити протипожежний технічний парк лісівників, зокрема, передати їм всюдихід пожежний лісовий (ВПЛ-149А). Цей всюдихід 1989 року випуску десять років був на службі в Збройних Силах України, а згодом його передали у відмінному стані ДСНС України.

І ось 12 жовтня аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Чернігівській області передав цю потужну техніку безпосереднім охоронцям лісу на Остерщину, а саме Городищенському лісництву ДП «Чернігівське лісове господарство».

В об’єднаному Чернігівському лісовому господарстві понад 100 тисяч гектарів лісу, а Остерський лісовий масив особливо вразливий до пожеж. Тут часто відбуваються навчання військових, полювання та й необережні грибники додають лісоохоронцям клопоту. Тож майже щороку виникають великі пожежі. А довкола піски, непрохідні болота – дістатися до місць загорання звичайній протипожежній техніці буває неможливо. Тож тепер потужний пожежний всюдихід надійно стоятиме на варті лісів Остерщини і за необхідності – всієї Чернігівщини.

Участь у такому важливому заході передачі лісівникам довгоочікуваної техніки взяли начальник управління ДСНС України у Чернігівській області Роман Гордовий, його заступник з реагування В’ячеслав Вернидуб, начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко та його заступник, головний лісничий Вадим Фесюн. Від ДП «Чернігівське лісове господарство» – директор В’ячеслав Киченок, головний лісничий Денис Землянко, лісничий Городищенського лісництва Олег Кулініч, головний інженер Михайло Полубень та провідний інженер з охорони і захисту лісу Микола Троян.

Присутні обмінялися думками щодо техніки, щодо того, як її ефективно використовувати за призначенням.

Начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко щиро подякував рятувальникам і відзначив:

– Така потужна техніка лісівникам вкрай необхідна для підсилення матеріальної бази лісництв, які голова Держагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець назвав головною функціональною ланкою лісогосподарювання в Україні. Роль лісництв, а також технічне їх оснащення треба невпинно посилювати, як і відповідальність лісництв за ефективне лісогосподарювання. Саме сьогодні лісівники разом з рятувальниками продемонстрували практичну співпрацю і реалізацію завдання, визначеного Головою Держлісагентства. Завдяки цьому поліські ліси тепер набагато краще захищені від пожеж.

 

Джерело: Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства. https://chernigivlis.gov.ua/novini/potuzhnij-vsyudixid-vid-ryatuvalnikiv-teper-dopomagatime-svoyechasno-priborkuvati-pozhezhi-lisivnikam/

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook