«Університетська варта: не вірте псевдоекологам на слово – перевіряйте факти

2 квітня 2021 року
     Кілька днів тому в засобах масової інформації з’явилася новина (вірніше – фейк від псевдоекологів!): в Голосіївському лісі, на території Національного університету біоресурсів і природокористування України, незаконно вирубуються вікові дерева.

     Працівники та студенти дуже обурені такими звинуваченнями. А відтак студенти-члени «Університетської варти» вирішили побачити картину на власні очі.

     Пройшовшись лісовими стежками, ми дійсно побачили зрубані дерева, говорить віце-президент школи «Тьєн Мао», діючий тренер і голова «Університетської варти», провідний спеціаліст комплексної безпеки та АТЗ Іван Товкач. Проте цілком можна зрозуміти причини цього кроку: вони дійсно мертві і будь-якого дня могли б впасти. Пригадаймо дуб за першим корпусом, гнилий стовбур якого кілька років тому буквально переламало. Добре, що кинуло не в бік будівлі, а в ліс і ніхто не постраждав. А там же ще один такий стоїть…

     Цілком розділяю точку зору нашого тренера, долучається до розмови студент 2-го курсу (скорочений термін навчання) факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Іван Перетятко. Я з дитинства – в лісі, який оточує моє рідне село Гайки Ситенські, що на Рівненщині. Наш сусід – лісник. Тож розібратися, де дерево мертве, а де ні – не проблема. У нашому випадку ще від кореня видно масштабне пошкодження штамба дерева, трухлявий стовбур. Порив бурію – і воно впаде! Таке дерево – загроза безпеці людей, які проводять дозвілля в цій місцині.

     До того ж спиляні дерева, як того вимагає урядова постанова «Про затвердження санітарних правил в лісах України» та Лісовий кодекс України, залишають на місті. Але часом для того, щоб звільнити стежки, рештки дерев розпилюють на менші частини та складають поряд з пеньком. Тут ми бачимо дотримання усіх цих норм.

Василь Моісеєв,
начальник служби охорони

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook